PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 301 xenon far

tenten_ist
21-06-2016, 09:41
Merhaba arkadaşlar. Yeni almış olduğum peugeot 301 aracıma xenon far taktırmayı düşünüyorum ama servisi aradım taktırmamamı söylediler. Aracın abs sine falan zarar verdiği söylendi. İstanbulda olanlar bilirler belki hem MEPA servise hemde BAYKARALAR servisi aynı şeyi söyledi. Bi Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi elimde xenon farımla bekliyorum :)

mimit
21-06-2016, 12:13
Doğru söylemişler,piyasadaki çin malı xenonların araçların elektronik akımlarına zarar verdiğinin bir çok örneği vardır. ayrıca xenon ile muayeneden falanda geçemezsiniz,merceksiz xenon farla gezdiğiniz sürece kulağınızda oldukça fazla çınlar.Bu iş için 1000 1500 tl gibi bir rakam ayırabilirseniz,kaliteli bir xenon kiti ve mercekle istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz ancak muayenede gene sorun olacaktır.aydınlatmadan memnun değilseniz ve illa beyaz ışık olsun gibi bir takıntınız da yoksa, osram ve philips in %130 daha fazla ışık veren ampüllerinden tercih edebilirisiniz.kalitesiz xenon ile yağışlı havalarda da görüş kaybı yaşayacağınızı belirtmek isterim.

Tavsiyem bir takım yan sanayi far alıp onları mercekli xenonla ve hatta ledli gündüz farı olan bir sisteme çevirtmeniz, bu şekilde hem özel yapım ve farklı bir ürüne sahip olursunuz hemde orijinal parça ile muayene zamanı sorun yaşamazsınız.bu tarz özel bir uygulama yapılmış bir 308 sitemizde var ikincisi de yolda :)

tenten_ist
21-06-2016, 15:26
Teşekkür ederim ilgin için mimit. Peki bu önermiş olduğun philips ve osramın hangi ampullerini almam gerektiğinide söyleyebilirmisin lütfen

woonmalker
21-06-2016, 17:05
Teşekkür ederim ilgin için mimit. Peki bu önermiş olduğun philips ve osramın hangi ampullerini almam gerektiğinide söyleyebilirmisin lütfen
Osram nightbreaker unlimited %130 kullaniyorum ben , fakat 6 ay dayanabiliyor . @mimit in dedigi gibi mercekli far yaptiriyorum. En sagliklisi bu sanirim .

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

xweser
21-06-2016, 21:23
Araçla ilgili bende far değişikliğine gitmek istiyorum. Benim aracımda far var fakat aydınlatma yok. Buna kesin kanaat getirdim.

Bu konuda osram, philips ve bosch rakipsiz gibi. Osramın aydınlatması iyi ömrü kısa, philips ömrü uzun aydınlatma osramdan bir tık aşağıda, bosch 90 + için ise aydınlatma iyi ömür uzun yorumları daha çok.

Ne tavsiye edersiniz arkadaşlar?

tebukan
21-06-2016, 23:43
Osram night breaker unlimited tavsiye ediyorum. Kesinlikle merceksiz kalitesiz xenon dan uzak durun. Merceğin dahi kalitesi önemli. Özel olarak yapanlar var. Belki sizin istediğiniz gibi bir far yapı labilir. Ama osram nbu size yetecektir. Ben bir yıldan fazla süredir kullanıyorum. Herkese de tavsiye ediyorum. Farı düzgün kullanıp, çok fazla da gece seyahat etmiyorsanız kesinlikle yetecektir.

mimit
22-06-2016, 08:22
Adac başta olmak üzere bir çok kuruluşun ampüller içinde test sonuçları var bunları inceleye bilirsiniz.Adac ı biraz taraflı buluyorum ama dikkate almakta fayda var.