PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pejo 301 ARACIMDA MOTOR KAPATILDIKTAN SONRA GELEN TIK SESİ

denka 301
19-06-2016, 23:05
Herkese Merhaba,

2012 301 Model aracım var. Son zamanlarda bir ses farkettim. Aracı park ettiğimde motor kapandıktan 10 sn sonra motor kısmından tık diye bir ses geliyor daha önce yoktu. Ne olabilir acaba.?

Şimdiden teşekkürler..

HarunHoca
20-06-2016, 07:29
Herkese Merhaba,

2012 301 Model aracım var. Son zamanlarda bir ses farkettim. Aracı park ettiğimde motor kapandıktan 10 sn sonra motor kısmından tık diye bir ses geliyor daha önce yoktu. Ne olabilir acaba.?

Şimdiden teşekkürler..
Tık diye değil ama gırç gırç gırç veya ciyk ciyk ciyk tarzında bir ses benim araçtan da geliyor. dediğiniz gibi park ettikten hemen sonra başlıyor ve 10 sn sürüyor. Aldım alalı bu ses var alıştım artık, turbodan olduğunu söyledi bazı arkadaşlar ben de tatmin oldum. Sizinki aynı şey mi başka bir ses mi bilemem.

Ömer Gedik
20-06-2016, 13:00
Harunhocam duyduğunuz ses EGR ve Elektrovanalardan geliyor ve normal :)

Tık ses olayını anlamadım.

bulento5
21-06-2016, 11:06
Merhaba,
Park edildikten sonra belirtmiş olduğunuz ciyk ciyk sesin aynısı benim aracımda da geliyor. Hatta bir kaç sefer kaputu açarak motor suyu sıcak genleşme vs. gibi bir neden midir diye dinledim, ama tam olarak sesin nereden geldiğini tespit edemedim. Sonrası artık pek takmıyorum açıkçası... :) anlığımdan beri aynı ses mevcut sıkıntı olsaydı bir şekilde kendini belli ederdi diye düşünüyorum, sizde pek önemsemeyin bence.

ercoooo
24-06-2016, 10:02
Bizim aslandan da geliyor o ses ama bana gore buyuk ihtimal motoru susturunca arac turboyu yaglamaya devam ediyorda ondan geliyormus gibi sanki

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sdstc
25-06-2016, 10:09
Tık diye değil ama gırç gırç gırç veya ciyk ciyk ciyk tarzında bir ses benim araçtan da geliyor. dediğiniz gibi park ettikten hemen sonra başlıyor ve 10 sn sürüyor. Aldım alalı bu ses var alıştım artık, turbodan olduğunu söyledi bazı arkadaşlar ben de tatmin oldum. Sizinki aynı şey mi başka bir ses mi bilemem.

tam dediğiniz olayın aynısı bende de mevcut. araç beni bırakma,gitme diye ağlıyor :D