PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 3008 HDİ

hatan
10-11-2010, 21:59
Bugün al. gri 308 aracımı takasa verip Al.gri premium 3008 aldım. 308 den de memnundum ancak SUV/Crossover sınıfına geçmek, biraz daha bagaj hacmi olması ve yıl sonu+otoshow kampanya fırsatı cazip gelince aracı değiştirdim.

3008 gerçekten konforlu ve çok güven veren bir araç. Oldukça sessiz, 110 HP motor az yakıyor ve atak. Dizel+6 Manuel vitesi özellikle bekledim/istedim. Premium donanımda bana yetecek temel sistemlerin hepsi var ve benim için yeterli. Sedefli Beyaz ve Al.Gri arasında çok zor karar verdim. İki araçta bayide yan yana olunca nikelajların görünürlüğü açısından ve gerçek bir metalik renk istediğim için metalik al.gri rengi seçtim. 17 inç jant+michelin lastiklerle yol tutuş tam olmuş. 308 den çok daha konforlu ve sessiz bir süspansiyonu var. 1.6 Kia SPO yu da inceledim ancak dizel motor mu? donanım mı? soruları belirleyici olunca tercihim 3008 oldu.

Kararımdan memnunum. 3008 için kararsız olanlar varsa tavsiye ederim.

TanerHoca
10-11-2010, 22:04
hayırlı olsun.güle güle, keyifle kullanın :)

hatan
10-11-2010, 22:07
Çok teşekkür ederim. Hepimiz için Kazasız sürüşler.

Ömer Gedik
11-11-2010, 00:10
Süper araç güle güle kullanın. En yakın zamanda fotoğraflarını da bekliyoruz Sizin aslanın. 17 jnatlar da ayrı güzel duruyor.

Burak
11-11-2010, 08:16
Hayırlı olsun, tam da benim yapmak istediğimi yapmışsınız valla.. Nazar değmesin, kazasız belasız sürüşler dilerim... Fiyat avantajı ne kadar oldu, sizce mahsuru yoksa fiyat bilgisi ve nereden aldığınızı belirtebilir misiniz ? PM de atabilirsiniz.

Bende de 2008 model 308 comfort HDI 6R var, kaça gider diye merak etmiyor değilim. 72.000'e geldik..

γuяdaeя
11-11-2010, 11:34
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın :)

haruntuncer
11-11-2010, 11:58
Hayırlı ugurlu olsun . Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin . Çok dogru bir seçim yapmışsınız . ;)

cmr_cihangir
11-11-2010, 12:13
Hayırlı ugurlu olsun . Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin . Çok dogru bir seçim yapmışsınız . ;)

Aracınızı keyifle kullanın. Trafikte bulunduğu şeridi dolduran bakışları kendisine çeviren bir araç. Arada bir benim de gözüm kaymıyor değil ;D. Motoru biraz daha kuvvetli yaparlarsa bakarsınız önümüzdeki sene ben de 3008 e terfi edebilirim . Nasip kısmet ;). Tüm 3008 sahibi arkadaşları seçimlerinden ötürü tebrik ederim. Herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Abdullah
11-11-2010, 14:41
Hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim ama resimleri esirgemeyin bizden

lacsdo
11-11-2010, 16:43
Kazasız belasız iyi sürüşler :)

hatan
15-11-2010, 19:13
Bugün al. gri 308 aracımı takasa verip Al.gri premium 3008 aldım. 308 den de memnundum ancak SUV/Crossover sınıfına geçmek, biraz daha bagaj hacmi olması ve yıl sonu+otoshow kampanya fırsatı cazip gelince aracı değiştirdim.

3008 gerçekten konforlu ve çok güven veren bir araç. Oldukça sessiz, 110 HP motor az yakıyor ve atak. Dizel+6 Manuel vitesi özellikle bekledim/istedim. Premium donanımda bana yetecek temel sistemlerin hepsi var ve benim için yeterli. Sedefli Beyaz ve Al.Gri arasında çok zor karar verdim. İki araçta bayide yan yana olunca nikelajların görünürlüğü açısından ve gerçek bir metalik renk istediğim için metalik al.gri rengi seçtim. 17 inç jant+michelin lastiklerle yol tutuş tam olmuş. 308 den çok daha konforlu ve sessiz bir süspansiyonu var. 1.6 Kia SPO yu da inceledim ancak dizel motor mu? donanım mı? soruları belirleyici olunca tercihim 3008 oldu.

Gri Aslanımdan birkaç resim ekledim.

hatan
22-03-2013, 14:50

Geçen ay 2011 model 3008 Premium (Al.Gri) aracımı 2.el hatasız bir 2010 model Premium Pack (İnci siyahı) ile değiştirdim. Premium Pack,in Dizel otomatik olması ve full donanımı nedeniyle tercih ettim. Bir miktar maddi kazancım da olunca pek gerisini düşünmedim. Özetle 3008'e devam ediyorum. Resimleri ekleyemedim.

Can ÖNEL
22-03-2013, 14:53
Hayırlı olsun. Allah içinize sindirsin. Güle güle kullanın, fotoğraflarını paylaşırsanız seviniriz.

TanerHoca
22-03-2013, 15:26
hayırlı olsun.

eyup_31
22-03-2013, 16:45
hayırlı olsun da sadece araç değiştirdiğiniz de foruma uğruyorsunuz galiba, her zaman bekleriz

EmRaH.
22-03-2013, 17:32
Hayırlı olsun aracınız

hatan
22-03-2013, 23:03
İyi dilekleriniz için çok teşekkürler.

sessizgece
23-03-2013, 01:43
hayırlı olsun

tesla
23-03-2013, 10:26
Hayırlı olsun. eski ve yeni araç içinde tıkırtı vb sorunlar yaşadınız mı hiç? Yabancı forumlarda özellikle göğüs ve konsol kısmında tıkırtıdan şikayetçiler.

hatan
24-03-2013, 20:54
Hayırlı olsun. eski ve yeni araç içinde tıkırtı vb sorunlar yaşadınız mı hiç? Yabancı forumlarda özellikle göğüs ve konsol kısmında tıkırtıdan şikayetçiler.

İyi dileğiniz için Sağolun. Eski ve yeni aracımda büyük tıkırtı sorunum olmadı. İlk aracımda vites kolu çevresinde bir ara gıcırtı sesi geldi onu da Göral servisde bant ile hallettmişlerdi. Forumlarda bu konudan sıkıntısı olan çok araç şahibi var Size katılıyorum. Ama çözümü de çok kolay ve maliyeti de yok gibi bu nedenle bugüne kadar en zevk aldığım ve sorunsuz aracım 3008 oldu aracımdan memnunum.

webbee
25-03-2013, 23:04
iyi seçim uçmaya hazır ol

tarantino
01-04-2013, 20:27
Benime 308 siyah incim var.insallah hayirlisiyla 3008 ailesine katilmak niyetindeyim.kazasiz belasiz hayirli surusler dilerim.darisi basimiza ;)

hatan
02-04-2013, 09:42
Tüm üyelere iyi dilekleri için çok teşekkür ederim.
Tarantino,
Sizlere de kazasız sürüşler dilerim. 3008'de siyah inci de en az 308 deki kadar güzel duruyor, çabuk tozlansa/kirlense de ilk defa siyah bir aracım oldu. Zor bir renkmiş ama bir o kadar da asil. İnşallah en kısa sürede gönlünüze göre 3008'i almanızı dilerim.

tarantino
02-04-2013, 15:47
tarantino yani erhan ben. ismimizle hatırlanalım :), 3008 konusunda ciddi bir arayış içindeyim.inşallah uygun bir fiyata burdan bir arkadaştan alana kadar çok acele etmeyeceğim. zaten aracımı satarken de çok temiz ve az km de olduğu için forumdan bir arkadaşıma gitmesini isterim. iyi sürüşler dilerim 3008.inle, tekrardan darısı başımıza :)

hatan
15-04-2013, 16:57
tarantino yani erhan ben. ismimizle hatırlanalım :), 3008 konusunda ciddi bir arayış içindeyim.inşallah uygun bir fiyata burdan bir arkadaştan alana kadar çok acele etmeyeceğim. zaten aracımı satarken de çok temiz ve az km de olduğu için forumdan bir arkadaşıma gitmesini isterim. iyi sürüşler dilerim 3008.inle, tekrardan darısı başımıza :)

Erhan Kardeş,
Benim ismim de Hüseyin, geçen hafta 2 günlüğüne işim için Fransa'daydım teyit ettim, Eylül-Aralık 2013 arası 3008'ün makyajlısı çıkacak. Bu günlerde 2.elde ciddi değişiklikler olur, onu değerlendirmeni tavsiye ederim.

tarantino
16-04-2013, 17:00
güzel bir paylaşım. ayrıca ben 3008 için bir senelik bir ara verdim kendime :) dolayısıyla bu süre de zaten makul süreymiş gibi görünüyor. 308.im için multimedya işine girişmiştim. navitech.in en uygun çözüm olduğunu düşünüp,duyup,tavsiyeyi alıp taktırdım.ancak ne yazık ki oem cihazlardan daha iyi bir radyo performansı vermedi :(. navitech.i aradım bugün, teknikten sorumlu arkadaşla konuştum. düz, yalın basit cevaplar verdi. arabanın üzerindeki radyo orjinal teybe uyumlu, elektronik bir anten bu. bu yüzden mecburen sinyal kaybı yaşarsınız. ya inanılır gibi değil. sen bir cihaza 10.larca özellik ekle, mp3,dvd,navigasyon,pip,sdcard,ipad,vs vs ama radyosu istanbulda şehrin ortasında çekmesin cızırtılı çeksin. inanılır gibi değil, hala aklım almıyor ve bunun çözülemez bir sorun olmasını inanın kafam almıyor. bugün tükenmez kalemin içine sığdırılan radyo'nun cep telefonlarının artık sıradan bir özelliği olan radyonun bu kadar büyük bir cihazda(hem maliyet hem de kutu anlamında) bu kadar düşük performansta kalmasını aklım almıyor inanın...içimizde kafayı buna bozmuş arkadaş yokmudur ya, açalım şu cihazın içini yapalım şuna birşeyler herkes görsün :)

301gti
16-04-2013, 17:08
Hayırlı olsun yeni aslanınız, kazasız sürüşler . . .

hatan
18-04-2013, 14:44
güzel bir paylaşım. ayrıca ben 3008 için bir senelik bir ara verdim kendime :) dolayısıyla bu süre de zaten makul süreymiş gibi görünüyor. 308.im için multimedya işine girişmiştim. navitech.in en uygun çözüm olduğunu düşünüp,duyup,tavsiyeyi alıp taktırdım.ancak ne yazık ki oem cihazlardan daha iyi bir radyo performansı vermedi :(. navitech.i aradım bugün, teknikten sorumlu arkadaşla konuştum. düz, yalın basit cevaplar verdi. arabanın üzerindeki radyo orjinal teybe uyumlu, elektronik bir anten bu. bu yüzden mecburen sinyal kaybı yaşarsınız. ya inanılır gibi değil. sen bir cihaza 10.larca özellik ekle, mp3,dvd,navigasyon,pip,sdcard,ipad,vs vs ama radyosu istanbulda şehrin ortasında çekmesin cızırtılı çeksin. inanılır gibi değil, hala aklım almıyor ve bunun çözülemez bir sorun olmasını inanın kafam almıyor. bugün tükenmez kalemin içine sığdırılan radyo'nun cep telefonlarının artık sıradan bir özelliği olan radyonun bu kadar büyük bir cihazda(hem maliyet hem de kutu anlamında) bu kadar düşük performansta kalmasını aklım almıyor inanın...içimizde kafayı buna bozmuş arkadaş yokmudur ya, açalım şu cihazın içini yapalım şuna birşeyler herkes görsün :)

NAVİTECH ve diğer navigasyonlarda radyodan iyi verim alınamadığını bazı kullanıcılar forumlarda yazmıştı. Çözüm için henüz bir şey önerilmiş değil gibi ama bence varsa/mümkünse klasik tavan antenin kablosu navigasyonun varsa anten girişine takılarak veya bir elektronikçi tarafından ilgili devre üzerine lehimle monte edilip anten alış gücü yükseltilebilir. Ayrıca piyasada oto teyp/yedek parçacılarda "anten booster" diye satılan siyah bir kutu var, anten alış gücünü artırıyor. Onu da kullanabilirsin. Umarım faydası olmuştur.

hatan
18-04-2013, 16:51
Hayırlı olsun yeni aslanınız, kazasız sürüşler . . .

Teşekkür ederim, Siz de aracınızı (yeni 301) yeni aldınız sanırım nazar değmesin, Size de hayırlı olsun, kazasız sürüşler dilerim.