PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ilk calismada sarsıntı

dreamformy
17-06-2016, 10:42
Arabama (2.0 motor sıralı sistem lpg )farklı bir istasyondan benzin aldım 1 ay önce sabah araba fena bir şekilde tireyerek calisti (sanki bir silindir calismiyor gibi)(sadece ilk calismada oluyor) ayrıca devir baya dusuyordu . sorun kendi kendine geçti,
Sonra 2 hafta once tekrar başladı ilk calismada titriyor bir silindir calismiyor gibi sonra gaz verdikce seste artiyor sonra 2000 devir civarında kendisi 2200 e yukseltip seste normale geliyor sonrasında sorun olmuyor sorunu geçen gun yapmadı stop edip calistirdim yine yapti yani bazende yapmiyor nelerden olabilir ?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

(Subap ayarı normal dizel gibi ses veya şıkırtı yok,akü yeni ,sarj dinamosu yeni bakım yapıldı,yağ daha 2000 km de 10-40 castrol )

dreamformy
17-06-2016, 14:46
Güncel

LG-E975 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dreamformy
17-06-2016, 22:18
Arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu ?

LG-E975 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serdarhoca
17-06-2016, 23:41
Benzin pompasi gidici gibi sanki...

dreamformy
18-06-2016, 00:18
Benzin pompasi gidici gibi sanki...
Ama benzin pompası bozulmuşsa normal calismada da tekleme falan yapması gerekmez mi ?

serdarhoca
18-06-2016, 00:26
Benim focusta benzer sorun olmustu. Ilk marsta tekleme ve istop etme oluyordu. Sonra calisiyordu. En son hic calismadi.

dreamformy
18-06-2016, 00:46
Benim focusta benzer sorun olmustu. Ilk marsta tekleme ve istop etme oluyordu. Sonra calisiyordu. En son hic calismadi.
Bende stop etme yok inşallah ucuz kurtuluruz bujilerde sorun olabilir onlarıda değiştiricem belki ondandır bu arada belirtmeyi unutmuşym sabah direk lpg ile çalıştırmaya calisinca çalıştığı gibi stop etti .

rocker307
18-06-2016, 10:44
Lpg kullanmam ama sanki bana lpg ayarı veya boğaz kelebeği gibi geldi..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

uurgzl
18-06-2016, 14:41
würth benzin enjektör temizleyici kullanın benimde ilk marşta arabam çalışmıyordu würth kullandım geçti.denemekte fayda var.

dreamformy
20-06-2016, 08:25
würth benzin enjektör temizleyici kullanın benimde ilk marşta arabam çalışmıyordu würth kullandım geçti.denemekte fayda var.
Hocam sizinki de pır pır pır diye ses çıkarıyormuydu ?

ercoooo
21-06-2016, 23:56
Arabama (2.0 motor sıralı sistem lpg )farklı bir istasyondan benzin aldım 1 ay önce sabah araba fena bir şekilde tireyerek calisti (sanki bir silindir calismiyor gibi)(sadece ilk calismada oluyor) ayrıca devir baya dusuyordu . sorun kendi kendine geçti,
Sonra 2 hafta once tekrar başladı ilk calismada titriyor bir silindir calismiyor gibi sonra gaz verdikce seste artiyor sonra 2000 devir civarında kendisi 2200 e yukseltip seste normale geliyor sonrasında sorun olmuyor sorunu geçen gun yapmadı stop edip calistirdim yine yapti yani bazende yapmiyor nelerden olabilir ?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

(Subap ayarı normal dizel gibi ses veya şıkırtı yok,akü yeni ,sarj dinamosu yeni bakım yapıldı,yağ daha 2000 km de 10-40 castrol )
Ya ateslemede yada aracin bogaz kelebeginde bir problem olabilir. Marsa bastiginizda hafif bi patirdama rolanti dengesizligi oluyor ama gazi yiyor ve hafif bi benzin kokusu oluyorsa bunlardan kaynaklaniyor diye biliyorum

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dreamformy
22-06-2016, 09:52
Ya ateslemede yada aracin bogaz kelebeginde bir problem olabilir. Marsa bastiginizda hafif bi patirdama rolanti dengesizligi oluyor ama gazi yiyor ve hafif bi benzin kokusu oluyorsa bunlardan kaynaklaniyor diye biliyorum

Hocam teşekkürler aynı benim sorunum. bujilere baktırdım sorun bujilerden değilmiş. Boğaz kelebek temizleme spreyi alip temizleyecegim birde onu deneyeyim .

ercoooo
24-06-2016, 09:44
Hocam teşekkürler aynı benim sorunum. bujilere baktırdım sorun bujilerden değilmiş. Boğaz kelebek temizleme spreyi alip temizleyecegim birde onu deneyeyim .
İnsallah bir an once cozulur cok can sıkıcı bir durum. Pek bi zarari olmayabiliyormus ama yine de yapilmasi her daim daha iyidir