PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 techno pack-bluetooh yardim lutfen

keremsahin
08-11-2010, 17:40
Selamlar
Arkadaslar aractaki bluetooth baglanti ozelligini halen tam olarak kullanamiyorum,yardimlariniza ihtiyacim var.
Telefonum Blackberry 9700
gayet guzel eslesti, ve aramalarda arac icerisinde caliyor,cevaplayabiliyorum. Fakat mesela calan telefonu arac ici speaker lardan degil, direk telefondan cevaplamak istiyorum olmuyor. Acayip onemli birsey bence, ozellikle aracta baskalari oldugunda ozel bir gorusme yapmak icin.
Bilgisi olan var mi?

Saygilar

drwhiskey
10-11-2010, 11:53
bluetooth bağlantısını kurduktan sonra nereden cevaplarsanız cevaplayın ses speakerlardan gelecektir. telefonu kulağınıza dayayarak konuşacaksanız (arabadakilerin karşıdakinin konuşmalarını duymasını istemiyorsanız :)) bluetooth kapalı olmalı.

BahadırALTUN
10-11-2010, 12:29
Araçtaki ses sistemini telefon gelince kapatırsak çözüm olmuyormu. ???
Bluetoot devre dışı kalmıyormu bu durumda?

reisG
10-11-2010, 12:43
Araç içi bluetooth sisteminin amacı zaten telefonu kullanmadan araç içindeki hoparlörler vasıtası ile konuşmaktır. Telefonu kullanmak istiyorsanız bluetooth özelliği kapatmak zorundasınız.

drwhiskey
10-11-2010, 14:28
Araçtaki ses sistemini telefon gelince kapatırsak çözüm olmuyormu. ???
Bluetoot devre dışı kalmıyormu bu durumda?

off tuşuna basmanız bluetooth bağlantısını kesmez. zaten ses sistemi kapalıyken de telefon modu açıktır. yani ses sisteminiz kapalıyken de hem arayabilir hem de gelen aramayı cevaplayabilirsiniz.

m_u_r_a_t06
15-12-2010, 15:30
Biliyorum konu daha önceden konuşulmuş ama bilgi olsun diye yazıyorum. Araç kiti devrede iken telefon geldiği zaman ekranda cağrı cevaplansınmı diye yazı geliyor "Hayır" derseniz telefon sessiz modda çalmaya devam ediyor ve telefonun açma tuşuna basarsanız telefon üzerinden konuşabiliyorsunuz. Daha sonra 30 saniye içinde tekrar araç kitine bağlanıyor kendisini.

Yine araçta bluetooth aktifken arama yaptınız ve özel görüşme istiyorsunuz 2 yolu var; Belki telefon özelliğindendir bilemiyorum ama benim telefon araç kitini kulaklık olarak algılıyor ve konuşma esnasında "kulaklık devre dışı bırakılsın" dediğimde direk telle konuşuyorsunuz, bu 1. yol, 2. yol ise araç ekranından bluetooth menüsüne girip etkin cihazı devre dışı bırakıyorsunuz.

Bu arada telefondaki müzikleride bluetooth üzerinden dinleyebiliyorsunuz. Ses gayet net geliyor ve eğer telde bir çalma listesi oluşturmuş iseniz direksiyon kumandasından da parçaları değiştirebiliyorsunuz.