PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 kapıların tek seferde açılmaması

mussti
03-06-2016, 11:01
Arkadaşlar 2008 model 308 aracımda uzaktan kumanda ile basıp kapıları açıp araca biniyorum. Ama yan kapılar açılmıyor. Diyelimki benim araç çalışır vaziyette yolda bir arkadaşı gördüm alayım dedim kapılar açılmıyor. İlla ben içerden açacagım. Çocuk kilidi olan yere de basıyorum birşey fayda etmiyor. Geçenlerde şunu fark ettim kapıları açarken anahtardan 2 kere basarsam sanki kilit bir kademe daha açılıyor. özetle

arabanın tüm kapılarının bir kere kumandaya basarak tek seferde açılmasını istiyorum bunun için ne yapmam lazım

snlyldz
03-06-2016, 11:22
Merhaba. Araç ayarlarinda ( teypten girilen) kapilarla ilgili bölüm var.

gomecli
03-06-2016, 11:25
otomatik kilidi iptal edeceksiniz yada dortlu flaşör solundaki kilit butonuna basacaksiniz kapilarin acilacagi zaman

Fth911
03-06-2016, 11:47
teyp menusunden otomatik cocuk kilidini kapatirsaniz hallolur sanirim.

mussti
04-06-2016, 01:17
teyp menusunden otomatik cocuk kilidini kapatirsaniz hallolur sanirim.

Öyle bir seçenek yok sanırım benim de aklıma geldi ama bulamadım

ehondi
05-06-2016, 16:46
Anahtarda bastığınızda sadece şöför kapısı açılıyorsa yol bilgisayarı menüsünden kilitleme seçeneklerinden tüm kapıları kilitle seçeneği var, araba hareket edince kapılar kilitleniyorsa dörtlüleri yaktığınız yerde kilit resimli tuş var ona basılı tutup otomatikten çıkartabilirsiniz, çocuk kilidi de sol kapıdaki düğmelerdedir oradan basıp çocuk kilidini kaldırabilirsiniz benim 2009 arabamda bu şekilde...

mussti
06-06-2016, 07:56
Anahtarda bastığınızda sadece şöför kapısı açılıyorsa yol bilgisayarı menüsünden kilitleme seçeneklerinden tüm kapıları kilitle seçeneği var, araba hareket edince kapılar kilitleniyorsa dörtlüleri yaktığınız yerde kilit resimli tuş var ona basılı tutup otomatikten çıkartabilirsiniz, çocuk kilidi de sol kapıdaki düğmelerdedir oradan basıp çocuk kilidini kaldırabilirsiniz benim 2009 arabamda bu şekilde...

hocam aynen dediğiniz gibi oluyor. yeni fark ettim bende. 1 kere basınca şöför kapısı 2 kere basınca tüm kapılar açılıyor. Ama o ayarı bulamadım. Menüde ne yazıyor olabilir bakabilirmisiniz