PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekerlekte az bir yamukluk var.

_EsaT_
29-05-2016, 20:37
Aracımızı almadan önce expertise götürdük ve sol arka tekerin %7 yamuk olduğunu söylediler. Fakat bunun çok önemsiz olduğunu sürüşü etkilemeyeceğini belirttiler. Daha sonra aracı sanayide de baktırdık. Orada ki usta da sorun olmayacağını belirtti. Bizde aracı aldık. Yaklaşık 2 hafta oldu. Memnunuz ,yüksek hızlardada sorun titreme vs. olmadı. Sizce bunu yaptırmalımıyız. Ve yaklaşık maaliyeti nedir ?

mimit
30-05-2016, 09:36
Yamukluk derken,nasıl bir yamukluktan bahsediliyor acaba,jant tan kaynaklı birşey mi yoksa şase ile ilgili bir durum mu? en basiti kamber ayarında rot ayarında bile bir sorun olsa bu lastiğin dengesiz aşınmasına neden olur,bu durumda şahsen beni özelikle belli bir km sonra tedirgin eder.Bence sorun çözülmeli ve araç yere sağlıklı basmalı,

_EsaT_
30-05-2016, 19:38
Yamukluk derken,nasıl bir yamukluktan bahsediliyor acaba,jant tan kaynaklı birşey mi yoksa şase ile ilgili bir durum mu? en basiti kamber ayarında rot ayarında bile bir sorun olsa bu lastiğin dengesiz aşınmasına neden olur,bu durumda şahsen beni özelikle belli bir km sonra tedirgin eder.Bence sorun çözülmeli ve araç yere sağlıklı basmalı,

Şasi kaynaklıymış. Expertiz de sadece
" yanal kayma arka " -7.25 değerinde kaldı. Başka hiçbir sorunu yok.

_EsaT_
31-05-2016, 11:18
Başka öneri ve düşüncesi olan var mı ????

Sarpkaya
01-06-2016, 01:47
Ben yanlış anladım konuyu bir cevap yazmıştım ama özür dileyerek siliyorum. Bu konu hakkında fikrim yok.

Abdullah
01-06-2016, 01:49
ben kesinlikle mimite katılıyorum. Aracın üzerinde durduğu şey lastiklerimiz ve jantlarımız dolayısıyla canımızı emanet ediyoruz bir nevi. En kısa sürede tamir yapılacak durumda ise tamir yoksa değişim yapmanızı tavsiye ederim.