PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Devri ve Automatic Gear Fault

Sahin88
29-05-2016, 14:52
Merhaba arkadaslar. Bugün Çatalca-Gebze arası giderken araç birden automatic gear fault hatası verdi ve ondan sonra motor devri 6000 'e kadar cıkıp orada kaldı. Aracı durdurup tekrar ilerledim. Motor devri biraz düştü şimdi park ettim düzeldi. Bu sorunun kaynağı ne olabilir acaba? Automatic gear fault vites geçişindeki arıza onu biliyorum. Bir kaç defa daha yapmıştı ama önemsemedim. Kendi kendine düzeldi. Ancak motor devri hiç böyle olmamıştı.

Abdullah
29-05-2016, 19:21
Merhaba arkadaslar. Bugün Çatalca-Gebze arası giderken araç birden automatic gear fault hatası verdi ve ondan sonra motor devri 6000 'e kadar cıkıp orada kaldı. Aracı durdurup tekrar ilerledim. Motor devri biraz düştü şimdi park ettim düzeldi. Bu sorunun kaynağı ne olabilir acaba? Automatic gear fault vites geçişindeki arıza onu biliyorum. Bir kaç defa daha yapmıştı ama önemsemedim. Kendi kendine düzeldi. Ancak motor devri hiç böyle olmamıştı.

bir çok sebebi olabilir. Aracı bilgisayara bağlatıp hata kodlarını incelemek lazım. geçmiş olsun.

Ömer Gedik
29-05-2016, 20:09
Cihaz bağlamadan birşey söylemek zor.

Sarpkaya
31-05-2016, 20:27
Sarj yada elektrik problemi. Genelde ani elektrik kesintilerinde devir saati sacmalayabilir. Aynı şekilde AT hatasında verir.

HTC Desire EYE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abdullah
01-06-2016, 01:47
Sarj yada elektrik problemi. Genelde ani elektrik kesintilerinde devir saati sacmalayabilir. Aynı şekilde AT hatasında verir.

emin olunamaz cihaza bağlamak gerek.Örneğin benim bir önceki aracımda verdi arızayı bende ki problem soketlerin yağlanmasıydı.

Sarpkaya
01-06-2016, 01:52
Elektrik problemi dediğimde bahsettiğin gibi soketleride kastettim. Hem elektriği kesilen bir unitede hata kodu bulmak zordur. Tabi bilgisayar a bağlanacak bizimkisi sadece öngörü. Yani ciddi bir şey yok. Saygılar..