PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chip Tuning - Powerbox hakkında...

Sayfa : 1 [2]

tsinanb
16-10-2014, 21:43
Rcz r alın kafanız rahat olsun :) bir yerden para çıksa bana gidip alacağım ilk araba o olur :D

Abdullah
16-10-2014, 21:52
Rcz r alın kafanız rahat olsun :) bir yerden para çıksa bana gidip alacağım ilk araba o olur :D

kesinlikle katılıyorum. Ben chip olayına karşıyım araç orjinal kalmalı hele de chip yaptırdıktan sonra araç duman atıyor ise benim için bitmiştir.

Abdullah
16-10-2014, 21:56
arkadaşlar chip tuning yaptıran bir çok arkadaşımız var özellikle üyelerimizden Yasin CCK bu konu hakkında bir çok araştırma yapmış durumdadır. Fakat şahsi fikrim yaptırmamanız yönünde. Tamam araçlarımız fabrika tarafından biraz kısıtlanarak gönderiliyor fakat aracın tork değerlerini ve turbo basınçlarını hesap ederek profesyonel bir şekilde yaptırın yaptıracaksanızda bu hesaplamalarıda chip firmasına değil servise yaptırın tanıdığınız var ise. Aksi halde duman atma, turbo basıncında sorun en önemlisi de motora verebilecek zararlar. Chip yapan bayilere gittiğinde kesinlikle zararı yok diyeceklerdir sonuçta adamlar para kazanıyor. Maşallah araçlarınız çok güzel Allah kaza bela vermesin. Sonuç olarak bu güzel araçlara böyle binin derim kafanız rahat olsun.

tsinanb
16-10-2014, 21:56
kesinlikle katılıyorum. Ben chip olayına karşıyım araç orjinal kalmalı hele de chip yaptırdıktan sonra araç duman atıyor ise benim için bitmiştir.
Chip tuningi genelde turbo dizel motorlu arabalar için öneriyorlar en verimli performans artışı ve tüketim düşüşü o motorlarda oluyor ama bilinçsiz kullanımda o motora da çok zarar veriyor. Rcz gibi turbo benzinli aralarda bu daha büyük risk oluyor. Zaten araba güçlü olduğu için daha da arttırmak sorunlara yol açıyor sadece chip tuning yapmak yetmiyor arabaya. En iyisi bütçe uygunsa rcz r almak bütçe uymuyorsa thp 200 rcz almak.

tsinanb
16-10-2014, 22:01
Abdullah abiyle aynı fikirdeyim. Firmalar aynı motoru farklı güçlerde piyasaya sürüyorlar. Sizde de bu motorun düşük güçlü olanı var ama yine de güçlü bir motor. Fabrikada bu arabalar üretilirken motor gücüne bağlı olarak araba yapısındaki birçok şey farklı oluyor. Değişiklik sadece motor gücü değil. Bu durumda sadece chip tuning yaptırmak aracınıza büyük zararlar verebilir. Arabayı güçlendirmek isterken motora zarar verebilirsiniz. Chip tuning yaptırmakta kararlıysanız profesyonellere yaptırın sadece motoru değil gereken diğer geliştirmeleri de yapın derim.

SerhatRCZ
16-10-2014, 22:37
Rcz R cok iyiydi ya :(.

Zulan
16-10-2014, 22:49
Chipli dizelciler güç dumandan gelir diyorlar. :)

G2 ile takaTuka

Abdullah
16-10-2014, 23:05
Chipli dizelciler güç dumandan gelir diyorlar. :)

G2 ile takaTuka

doğru söylüyorlar :D ama dumandan gelen güç bence hiç gelmesin :D

Zulan
16-10-2014, 23:28
Bizde bir de megane 1.9dti var. Arkasından çıkan dumanı bir görseniz heleki devirsiz dip gaz yapınca arkada bildiğin siyah bir bulut bırakıyor, bıraktığı kadar da gitse tam olacak. :D:D

G2 ile takaTuka

Abdullah
16-10-2014, 23:43
Bizde bir de megane 1.9dti var. Arkasından çıkan dumanı bir görseniz heleki devirsiz dip gaz yapınca arkada bildiğin siyah bir bulut bırakıyor, bıraktığı kadar da gitse tam olacak. :D:D

G2 ile takaTuka

:D 1.9 ları bilirim çok kötü duman atar o :D

Zulan
16-10-2014, 23:58
Aslında bazı yerlerde de gerekiyor biraz daha güçlendirmek. Geçenlerde ara yolda önümden bir golf gidiyordu. Çift egzoslu ledli stoplu falan. Dedim heralde sonradan biraz modifiye etmiş. Sonra çok şeritli yola çıktık (bilenler için Ankara Eryamandan Istanbul yoluna çıkış) bu yavaşladı benim gelmemi bekledi manuele alıp yanına geldim ikimizde gaza bastık. Adam yavaşlayınca gördüm arkadaki R logosunu :p bende 156hplik motorla nereye basıyorsam yok öyle bir gidiş...:(

G2 ile takaTuka

Abdullah
17-10-2014, 00:13
Aslında bazı yerlerde de gerekiyor biraz daha güçlendirmek. Geçenlerde ara yolda önümden bir golf gidiyordu. Çift egzoslu ledli stoplu falan. Dedim heralde sonradan biraz modifiye etmiş. Sonra çok şeritli yola çıktık (bilenler için Ankara Eryamandan Istanbul yoluna çıkış) bu yavaşladı benim gelmemi bekledi manuele alıp yanına geldim ikimizde gaza bastık. Adam yavaşlayınca gördüm arkadaki R logosunu :p bende 156hplik motorla nereye basıyorsam yok öyle bir gidiş...:(

G2 ile takaTuka

R logosu bitirmiş seni :D dikkat et bi dahakine

Yasin CCK
17-10-2014, 08:18
Apocan sen Ömerle çok görüşmüşsün, iyice orjinalci olmuşsun :fiuw

Öyle demiyordun bir zamanlar Rock için :bee

Yasin CCK
17-10-2014, 08:23
Direk firma ismi vererek olumlu veya olumsuz görüş belirtmeyelim. Gerekirse özel mesaj yoluyla görüşebilirsiniz. Reklam veya karalama amacınız olmadığından eminim ama iyi olur sizden kötü olur Allah'tan...

Anlayışınız için teşekkürler...

Sahin74
17-10-2014, 08:27
ZULAN sakın chip yaptırma remap yaptır birazdaha para verip... emin ol daha iyi sonuç alıcaksın chip ile remap aynı değildir remap:vites vites devir devir işlem görür yazılım, japonyada superchip kullanlara ezik gözüyle bakarlar remap yaptırırsan arabanın karaktersitiğini daha iyi anlarsın

Bilgisizligimi mazur görün bu remap nedir hangi araclara yapilir nerde kac paraya yapiliyor bilgi vere bilirmisiniz :). Bende aracima garanti bitisi sonrasi chip dusunuyorum ama duman ettirmayan chip yazilim neredeyse yok gibi tabi soft tun softu yazilimi atilmadigi surece :) aracimin gidisinden memnunum ara vites hizlanmalari hantal degil ama insan oglu iste hep biraz daha iyisi olsun istiyor ve bunu ucuz yollu olmasi icin debeleniyor :) benim beklentim arac biraz daha canlansin yakit ekonomisi yapsin. Bunlari alabilecegim hangi yazilim turu var ki

sessizgece
17-10-2014, 08:41
Remap ve box olarak 2 çeşit chip Yapılıyor. Ben box Seçtim.
Kesinlikle ve kesinlikle siyah duman bende yok. Olsa hemen box ı söker, orijinale dönerim. Servisi giderek masraf yapıp kendi yazılımını yüklemektense box ı söker cebime atarım. :)

Remap, aracın orijinal yazılımı silinerek yerine yeni yaZılım yapılmasıdır. Remap yapan bir çok yer var. İlden ile fark eder. Isim yapmış bir çok yer var. Bu konuda bilgili arkadaşlar daha iyi yardımcı olur

No Name's

Zulan
17-10-2014, 10:16
Yazılım yaptırıp memnun kalanların da sayısı az değil. Sorun yaşanmasının sebebi de yazılımdan sonra sonra aracın daha hırçın kullanılması olabilir. Yazılımdan sonra 1. ve 2. viteste fazla zorlanmamalı.

G2 ile takaTuka

Abdullah
17-10-2014, 16:16
Apocan sen Ömerle çok görüşmüşsün, iyice orjinalci olmuşsun :fiuw

Öyle demiyordun bir zamanlar Rock için :bee

Abi ROCK ayrıdır gözümde fakat siyah dumanı görünce dayanamıyorum

Mobil

gokhan29
17-10-2014, 17:12
Arkadaşlar elimde 2011 model 1,6VTİ active Auto6R 508 var fakat performans açıkçası pek tatmin etmiyor. Yazılım ile performans hp ve tork artışı yapıldığını duydum yaptıran varmıdır tavsiye edermisiniz ??

akin
17-10-2014, 20:30
Aracınız vti yani atmosferik olduğu için yazılım işlemi uygulanmasının hiçbir anlamı yok sadece hava filtresi ve egsozla ufak güç artışı sağlayabilirsiniz

tsinanb
17-10-2014, 20:46
Aracınız 120 beygir atmosferik motora sahip. yazılım aracınıza çok bir güç katmaz malesef. Yazılımda en çok güç ve tork artışı turbo dizel motorlarda elde ediliyor.

gokhan29
17-10-2014, 21:36
Bende benzer dusundum ancak megachips de mehmet beyle yaptığım görüşmede uygulamayı yaptıklarını ve özellikle kalkislarsa etkili olduğunu begenmezsek sildirebilcegimizi ifade etti. Ancak kastamonu da ki yetkili uygulama merkezi işlemi yapamadı. Istanbul a mehmet beye yonlendirdi. Egsoz ve hava filtresi ile ne kadarlık bu güç artışı olur?

uurgzl
18-10-2014, 00:55
atmosferik motora chip,yazılım vs. gibi şeyler max 3-5 beygir kazandırır onun da getireceği farkı anlamazsınız bile. boşuna para harcamış olursunuz .güç arttırma konusunda çok ısrarcıysanız motora fiziksel müdahale şart olur ama öyle hava filtresiyle olacak iş değildir.
kısacası belirgin güç artışı size oldukça maliyetli ve riskli olur.en mantıklısı vti yı satıp thp 508 almak :)

Yasin CCK
18-10-2014, 08:31
Genel kanıya katılıyorum. Bence hiç girmeyin bu işe. Bu arada başlık yanlış olmuş :)

mustafaf
18-10-2014, 09:33
bende yeni bir motor çıktı zannettim :p bende bir süredir araştırıyorum, 1.6 atmosferik benzinli motorlar için teoride 8-10hp gibi değerlerden bahsediliyor. Bence de uğraşmaya değmez.

301gti
18-10-2014, 11:34
Dr ecu ya sordum 115 hp lik 301 için 130 hp ye çıkar dendi,
torktada 25-30 nm artış olacaği sölendi...

gokhan29
18-10-2014, 11:39
De ecu yu aradım şimdi beyni sokup kilidi kiracaklarini ardından yükleme yapıldığında %20-25 lik bi güç artışı olacağını ifade ettiler

SerhatRCZ
18-10-2014, 12:25
De ecu yu aradım şimdi beyni sokup kilidi kiracaklarini ardından yükleme yapıldığında %20-25 lik bi güç artışı olacağını ifade ettiler

Umarım sorun yaşamazsınız.

gokhan29
18-10-2014, 12:29
O kadar çok farklı söylenti var ki az önce btg maslak firmasına sordum sadece sprintbooster yapılabileceğini chip tunning ile yapılan uygulamanın 5_7 bg lik bi artış yapacağını onuda hissetmeyecegimizi ifade etti. Bu kadar farklı görüşler arasında islem yaptırmak mantıksızlık olur diye düşünüyorum.

Zulan
18-10-2014, 12:46
Atmosferik bir araç için %20 iddialı bir rakam olmuş. Benim önerim bu işe hiç girmemen.

G2 ile takaTuka

gokhan29
18-10-2014, 12:48
Bende onu dusundum ve satmaya karar verdim aslanı

SerhatRCZ
18-10-2014, 12:53
Konu bambaşka bir boyut kazandı :). Sizi THP tatmin edecektir muhtemelen.

gokhan29
18-10-2014, 12:55
Evet biraz saptı konu. Kusura bakmayın.

MaLi
19-10-2014, 02:51
Yapacağınız masrafın karşılığına almanız çok düşük ihtimal.

Vazgeçmek doğru karar.

KAYA308
20-10-2014, 19:29
bu işlem verdiği ekstra güç kadar motorun ömrünü kısaltır.buna hayır diyen yalan söyler.

Efe308
29-10-2014, 23:05
Arkadaslar 2008 model 146000 kmde 1.6 hdi 110 bg 308 im var.. Aracimin cekisini yukseltmek icin yazilimmi chipmi uygulayim bilgisi olan varmi.. Ve de bu islemlerin zarari olur mu??

woonmalker
30-10-2014, 07:21
Forumda bu konu ilgili acilmis baslik var. Detayli bir bicimde tartisildi. Oraya bakiniz.

Abdullah
30-10-2014, 10:30
Gereksiz konu açmayın lütfen. Konu açmadan önce forumda arama yapınız. Konu var olan konu ile birleştirilmiştir.

StilGammni
30-10-2014, 23:42
Forum Sakinleri,

Aracım 92 lik dizel.
Daha önceki psa'mda chip vardı biraz duman sorunu yaşamıştım.
Şimdi bir box bakıyorum. Şöyle beynine elletmeden söküp çıkarabileceğim önerebileceğiniz bir box varmı ? Fiyatları ne durumda?

sessizgece
31-10-2014, 10:41
Ben box kullanıyorum. Şu ana kadar duman hiç sorunu yaşamadım.
Diğer bilgiler konu içinde mevcud. Sorunuz olursa özelden bilgi verebilirim. Box marka vs gibi

No Name's

StilGammni
31-10-2014, 12:44
Pm. gönderiyorum cevap için teşekkürler :)

KRATERYA
12-12-2014, 21:58
Benim peugeot 407 executive Black düz yolda çok çabuk hızlanıyor ve kısa sürede max 195 diyor ve kalıyor passat cıvıc falan uzun yolda bunlara pek kafa tutamıyor araba bunun için azda olsa performansa ihtiyacım var. En son neye karar verdiniz ustalar aracın motor şanzıman vs parçalarına zarar vermeden orjinalliğini korumak isteyenler için önerileriniz neler yazılımsa hangi yazılım şimdiden teşekkür ettim...:kahve

Mert Ali
16-12-2014, 23:56
yazılım yeterli olur. istanbulda iseniz; megachips

berkay407
21-02-2015, 20:22
selamın aleyküm abilerim 2.0 HDI 407 ye chip veya yazılım attıran varmı performans ne kadar iyileşiyor birde izmir de yapan bildiğiniz bir yer varmı?

P.Lovers
21-02-2015, 23:56
1.6 hdi 407 kullanıcısıyım. vites 3-4. te olup devir düşse bile bayılma yapmıyor motor, gaza bassan yine kendini toparlayıp gidiyor.Ama inanki bunun taktırdığım chiple alakası var mı yok mu bende bilmiyorum :gül4: