PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 Yardım! Motora Kedi Girmiş

Doğuş
22-05-2016, 07:09
Arkadaşlar şöför tarafındaki ön tekerin oradan bir miyavlama sesi geliyor. Daha önce hiç başıma gelmemişti. Bu hayvan oraya nasıl girdi anlamadım. Ne önerirsiniz?

NecdetPek
22-05-2016, 09:27
Arkadaşlar şöför tarafındaki ön tekerin oradan bir miyavlama sesi geliyor. Daha önce hiç başıma gelmemişti. Bu hayvan oraya nasıl girdi anlamadım. Ne önerirsiniz?

Apartmanın otoparkında benzer bir sorun olmuştu. Yavru bir kedi arabanın motor boşluklarına girmişti ve ne yapsak çıkmıyordu. Etrafı tamamen boşaltıp, bir tavuk parçasını arabanın altından itibaren yere sürterek koku bıraktık. Sonra et parçasını 10 adım kadar uzak bir noktaya koyduk. Etraf sessizleşince ve bir süre bekledikten sonra çıktı ve ete gitti. O anda da bir kişi arabayla kedi arasına girmeyi başardığı için kurtulmuş olduk. :) Sanıldığından zor ve üzüntü vericiydi. İlk başta sanki ölmek üzere olduğunu sanmıştık. Ama turp gibiydi ve sorun güzellikle halloldu.

Doğuş
22-05-2016, 09:49
Sabah 7:30 dan beri uğraşıyorum. Normalde acı acı miyavlayan kedi kaputu açınca daha fazla miyavlamaya başlıyordu. Son gittiğimde ses gelmiyordu. Kaputu açtım biraz bekledim ve yine miyavladı. Kayışlar o tarafta olmadığı için gittim marşa bastım. Direksiyonu tam sağ ve tam sol yaptım. Sonra indim aşağı krikoyla arabayı kaldırdım sese doğru su döktüm ama nafile. Nasıl bir tavuk sürttünüz yere?

serdarhoca
22-05-2016, 10:55
Bence aracınızı çalıştırmayınız. Bu şekilde önce kediye,sonra araca zarar verebilirsiniz. Arkadaşın dediği yöntemi uygulayınız. Bir et parçasıda olabilir.Kaputu açıp bir süre bekleyin bence. Yada elinize Kalın bir iş eldiveni giyip kediyi görüyorsanız çıkarmayı deneyin..

Doğuş
22-05-2016, 11:13
Ses, sol ön taraftan, çamurluğun oradan geliyordu. Kaputu açtım baktım. Kayışlar sağ tarafta kalıyor. Arabayı çalıştırıp fırına kadar gidip geldim sorun olmadı. Ama halen ses gelmiyor. Acaba korktu mu hayvan bilemedim. Ha birde itfaiyeyi aradım. Görevli diyor ki aracınıza zarar gelebilir. Bunu kabul ediyor musunuz diyor. Bende dedim ki zaten hem araca hem kediye zarar vermemek için sizi aradım. Görevli arkadaş tekrar diyor ki %100 zarar görür demiyorum. Hani belki kesilecek bir yer vardır. Arabanızı keserim diyor. Sonuçta bir can diyor. Tamam dedim ben servise götüreyim o halde.

Doğuş
22-05-2016, 11:16
Birde siz Eti pişirip mi bıraktınız yoksa direkt alıp yere mi sürttünüz? Hayvan beslemediğim için bilemiyorum.

serdarhoca
22-05-2016, 12:17
Pisirmeye gerek yok, kokuyu hemen alirlar. Hatta balik ta olur,civarda bakikcilar varsa.

NecdetPek
22-05-2016, 18:45
Birde siz Eti pişirip mi bıraktınız yoksa direkt alıp yere mi sürttünüz? Hayvan beslemediğim için bilemiyorum.

Bildiğiniz çiğ tavuk parçası olabilir. Aslında pişmiş te olsa farketmez. Yeterki kokusu olan bir yiyecek olsun. Minik parçalar yere de bırakabilirsiniz. Asıl büyük parça biraz uzakta olsun. Yoksa tam gaz geri kaçıyor.

Doğuş
22-05-2016, 18:58
Arkadaşlar bir kaç saat sonra arabanın yanına gittim hiç ses seda yok. Kaputu da açtım yine ses yok. Acaba tam sağ, tam sol yapınca mı kaçtı yoksa arabanın içinde mi halen. Ya da öldü mü acaba? Nasıl anlayabiliriz?

NecdetPek
22-05-2016, 22:56
Arkadaşlar bir kaç saat sonra arabanın yanına gittim hiç ses seda yok. Kaputu da açtım yine ses yok. Acaba tam sağ, tam sol yapınca mı kaçtı yoksa arabanın içinde mi halen. Ya da öldü mü acaba? Nasıl anlayabiliriz?

Ses gelmiyorsa kaçmıştır. Üzülmeyin.