PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dolu yağışına maruz kaldı aracım. Nasıl bir yol izlemeliyim?

xweser
21-05-2016, 11:48
Arkadaşlar salı günü Sinop / Durağan'a caneze için gittim. Belki haberlerde denk geleniniz vardır. Cevizden bile daha büyük boyutlarda dolu yağdı. Ön cam, arka stop ve yağmur suyu ızgaralarından biri kırıldı. Cam tavan da sorun yok ama kaportada 20 - 30 a yakın göçük var. Yarın İstanbul'a döneceğim. Göçükler boyasız düzeliyorsa düzelttiririm. Yoksa araç beyaz olduğu için çok belli etmiyor kendisini. Rahatsız olmuyorum göçüklerden. Aracım kaskolu bu arada.

NecdetPek
21-05-2016, 12:33
Arkadaşlar salı günü Sinop / Durağan'a caneze için gittim. Belki haberlerde denk geleniniz vardır. Cevizden bile daha büyük boyutlarda dolu yağdı. Ön cam, arka stop ve yağmur suyu ızgaralarından biri kırıldı. Cam tavan da sorun yok ama kaportada 20 - 30 a yakın göçük var. Yarın İstanbul'a döneceğim. Göçükler boyasız düzeliyorsa düzelttiririm. Yoksa araç beyaz olduğu için çok belli etmiyor kendisini. Rahatsız olmuyorum göçüklerden. Aracım kaskolu bu arada.

Öncelikle geçmiş olsun.

İnternette bir çok firma boyasız dolu göçüğü düzelttiğini söylüyor. Hatta videolar var.

Örneğin ben bu videodan biraz da olsa fikir sahibi oldum. Belki işinize yarar.

https://www.youtube.com/watch?v=MkyfWSBanQI

bacadir68
21-05-2016, 13:02
Geçmiş olsun. Düzeltmek kolay. Sanayilerde öpücük dedikleri sistemle boyasız şekilde hallederler.

Emrah_06
21-05-2016, 16:30
Öncelikle başınız sağolsun. Maalesef o dolu yağışının bir çok videosunu izledim ve şiddeti ...

Neyse can sıkmaya gerek yok bereket var ki kaskonuz doğal afetten ötürü hasarı karşılar. Yanlız o göçük sayısı 20-30 dan çok daha fazladır. İşin ehli kişiler tarafından tertemiz halledilir.

geçen sene Bilecekti yağan doludan etkilenen bir megane yaptırıldı ve tertemizdi boyasız.

fahrenheit
06-08-2016, 20:08
Öncelikle geçmiş olsun konu üzerinden biraz geçmiş ama ben genede yazmak istedim. 2013 yılında Gaziantep de yağmış olan doluda maalesef bende mağdur oldum. Aracımın ön camı,arka stop lambası tavan çıtası kırıldı. bunun haricinde 168 adet göçük sayıldı. Hepsini yetkili serviste orjinal şekilde yaptırdım. En çok pişman olduğum şey kaskoyu bu işe karıştırmak oldu. Nedeni ise doğal afet olarak hasar kaydı girildi ve sorguların hepsinde çıkıyor. Bunun yerine kendi paranızla yaptırmanızı tavsiye ederim. Ön cam arka stop ve tavan çıtalarını mini onarım ve klozda yer alan cam hakkından değiştirin. Dolu işini ise hiç kafanıza takmayın işin ehli kişiler neredeyse %98 oranında temizliyor. %2 ise çok absürt yerlerde görünmediğinden dolayı es geçiliyor. 2013 yılında doludan sonra Gaziantep'e dışarıdan gelen işçiler göçük işlerini 2500 gibi rakama yaptılar fakat sonradan düşenin dostu olmadığı anlaşıldı. Acele etmeyip bekleyenler başka şehirlerde aynı işi 500 lira gibi rakamlara yaptırdılar. acele etmeyip işin ehli kişilere uygun fiyata yaptırıp arabanın değerini düşürmeden halledebilirsiniz.
Tekrar geçmiş olsun.

gomecli
06-08-2016, 21:03
geçmiş olsun

xweser
07-08-2016, 10:59
Camı cam hakkından değiştirdim ama arka stop kendi paramla yaptırdım. Onda camdaki gibi bir hak yok bildiğim kadarı ile. Bu nedenle kaskoyu bulaştırmadım. Göçükler duruyor. Daha müdahale ettirmedim.

fahrenheit
07-08-2016, 13:41
http://www.otodolutamiri.com/?gclid=CLrnoMybr84CFUMSGwodQEoFEQ

http://www.mtcoto.com/?gclid=CKDnitabr84CFdMK0wodBWQIBg

bu iki firma çok iyi... arayıp ortalama bir fiyat alabilirsiniz. göçük başına ortalama bir maliyet çıkartıyorlar. göçük çok derin değilse düzeltmek daha kolay oluyor. Ayrıca özel uv ışığının altına aldıklarında sizin göremediğiniz bir sürü göçük gün yüzüne çıkıyor. Sıkı bir pazarlık etmeyi unutmayın.