PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "0 km" 308 1.6 hdi auto6r ye bor power ??

drwhiskey
04-11-2010, 10:04
herkese merhaba. aracımı teslim alalı 2 gün oldu. eski aracım 2010 Nissan Note idi. bariz bir şekilde rahatlık hissediyorum :). aracıma bor power koydurmak istiyorum sizce sakıncası var mıdır? bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler.

Gökay
04-11-2010, 10:16
Aracınız hayırlı olsun.
Bor katkısına gerek yok eklemeyin bence.
Neden istediğinizi de anlıyamadım açıkçası?

Bu tür katkılar rektifiye'ye yakın motorlara eklenir genelde..

reisG
04-11-2010, 10:25
Bu tip katkıların temel olarak amacı, yakıtın daha iyi kullanımı daha doğrusu daha iyi yakılmasını sağlamak olarak söylenebilir. yakıt hava karışımına kimyasal olarak etki ederek daha iyi yanma gerçekleştirmeye yararı olduğu söylenmekte.
Bu ve benzeri pek çok ürünün dünyada satışı yapılmakta ama sektörde yer alan yazılı basında pek fazla test vb. tanıtımı yapılmamakta bunun sebebi de dünyayı yöneten dev ve elikanlı petrol kartelinin buna engel olması satış var ama test yorum vb. yardımcı bilgi yok. Kullananlar ise faydasını gördüklerini söylemekteler. Sizde motorunuza uyugulayabilirsiniz. Ama euro 5 normalarını karşılayan ve ECU sü son derece gelişmiş olan HDI 112 bg. motorunuzun lambda sensörlerini ve gaz emisyonlarını limit ayarlarını değişimine sebep olması sizde sıkınıt yaratabilir. Bunun böyle olup olmadığını ilgili katkıyı üretip satan firmadan öğrenebilirsiniz.
İlgi site;
http://www.borpoweronline.com/kullanma.html

drwhiskey
04-11-2010, 11:25
eski aracımı ilk aldığımda bor power koymuştum motora. bence fazlasıyla fayda sağlıyor. yakıt tüketimi ve motor çekişini etkiliyor. faydalı olduğundan zaten şüphem yok da; robotize şanzuman, farklı ve teknolojik bir motor.. vs vs.. kararsız kaldım anlayacağınız. auto 6r ile alakalı bir sorun ya da aksaklık çıkar mı onu merak ediyorum.

reisG
04-11-2010, 11:33
yazdığım gibi en iyi referans kendiniz oldunuz. bende olumlu faydalarının olacağına eminim. ama yukarda da belirttiğim gibi ECU de ayarlanmış sensör algı değerlerinde bir farklılık oluşursa ne olur onu bilmek gerekli bence üreticiyi bir arayıp sorun.

Ömer Gedik
04-11-2010, 13:26
Aracınız Hayırlı olsun güle güe kullanın.

Bence denemeye pek gerek yok. Yakıt tüketimi konusundan zaten 308 uçlarda bir araç. Performans ve Sürüş konforu da oldukça iyi.

cmr_cihangir
04-11-2010, 14:45
Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Açıkçası bor power vb. katkı yağları konusunda çok bir bilgim yok. Bu yüzden müspet veya menfi bir görüş belirtmeyeceğim. Ancak eğer kullanmaya niyetiniz varsa aracınızdaki değişiklikleri bizimle paylaşırsanız sevinirim.

γuяdaeя
04-11-2010, 14:55
Etkisi var ya da yok bilemem. Var diyenler de var yok diyenler de.
Ben bu tür uygulamaların olumlu sonuç vermesini psikolojik nedenlere bağlıyorum :)

drwhiskey
04-11-2010, 14:56
iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. katkıyı uzman birine sorduktan sonra kullanacağım. sonuçlarını burada paylaşacağım.

Gökay
04-11-2010, 15:51
Palio'm vardı bi dönem motordan umudu kesmeye yakın kullandım en ufak etkisini görmedim.Ha zaten gözümü karartmıştım çalkaladım çalkaladım döktüm motora ama sonuç fıss :)

Kullandığınız yağın özelliğini bozmaya gerek yok heleki aracınız sıfır km. ise riske etmezdim.En kaliteli yağı kullanın gerisi teferruat.

hakan308
04-11-2010, 17:09
Sakın ha sakın bor katkısıymış bor povermış benzin katkısıymış falan o işlere girmeyin

BahadırALTUN
04-11-2010, 17:41
Ben önceki aracımda 145.000 Km den sonra kullanmıştım. Hiç bir hissedilir faydasını görmedim.
Gereksiz bir şey bence.

varoliraz
06-11-2010, 22:06
Merhaba arkadaşlar,

Ben de,bor ürünü kullanmayı düşünüyorum,otomotiv sektöründe çalışan bir akrabamdan duyduğuma göre bazı bor ürünlerinin kalitesiz ve kontrolsüz olduğu yönünde,bundan dolayı kullanmak isteyen arkadaşların çok iyi araştırmasını tavsiye ederim,internet'te araştırma yaparken, sanırım bu ürün ile ilgili gerçek yerini buldum bana bayağı güvenilir geldi,ilgilenen arkadaşlar için http://www.boronmax.com/tr_main.asp

Saygılar.

drwhiskey
10-11-2010, 11:45
aracım 1070 km'de iken bor power katkısını uyguladım. neler olacak göreceğiz. buradan sonuçları hakkında bilgi vereceğim.

Black308
21-03-2011, 15:37
bu konuda yerli ve yabancı forumlarda çok araştırma yaptım ama konuyu tam anlamıyla netliğe kavuşturanı göremedim.
mantık olarak yüzeyleri elmastan daha sert bir maddeyle kaplanması ve arada silindirik parçaların hareket etmesi ve bu yolla sürtünmenin azaltılması doğru geliyor ama diğer taraftan bu kristallerin istenmeyen kanal ve boşlukları doldurması farklı yerlerde birikmesi de istenemeyen bir durum tabiki.

İşin içinden çıkamadım ve 20.000km bakımında motorsilk'in yağ katkısını koydurdum. Otomatik şanzıman için de katkı almıştım ama servisteki ustam olumsuz konuşunca şanzıman katkısından vaz geçtim.

Etkisini 5.000km'den sonra göstermeye başalayacakmış. Detaylarını sizinle paylaşırım.

drwhiskey
22-03-2011, 16:00
arkadaşlar uzun bir zaman aldığım yakıtların fişlerini sakladım. tam değerleri sizinle paylaşmak istedim. ancak, arada kaybolan fişler oldu. onun için yaklaşık olarak paylaşacağım. araç şu an 10000 km üzerinde. yol bilgisayarında gördüğüm değer 5.2.. ancak yapılan yola ve fişlere bakınca bu değer 5.1 den biraz daha az. bence faydalı oldu. ekonomik kullanmaya çalışmasam bile ortalama değer 5.2 yi geçmiyor.

Haluk
04-04-2011, 08:07
5,2 çok iyi bir değer borun etkisi var mı sizce birde yol pek dur kalklı değil gibime geldi

drwhiskey
06-04-2011, 07:37
dur kalk var. izmir'de basın sitesinden bornova pınarbaşına gidiyorum her sabah ve aynen geri dönüyorum(izmir'i bilenler için). sabah iş ve okul trafiği... 28 km olan yolu çoğu zaman 40-45 dk. da gidiyorum. ancak 1 saate yaklaştığı zaman da oluyor.

drwhiskey
26-09-2011, 11:13
ilk iki aracıma da koyduğum bor power'ı yeni aracıma da uyguladım. bir mühendis olarak, faydası olduğunu, kesinlikle düşünüyorum. içim rahat bir şekilde aracım 350 km de iken uyguladım.

eyup_31
26-09-2011, 14:22
sıfır araca hiç bir gereği yok 60-70 bin olsun sonra kullanın bence.... toyota corolla aracımda 50000 den sonra kullandım ilk zamanlar motor sesi biraz azaldı sonra aynı tas aynı hamam

tAKreS
26-09-2011, 14:35
katkı asla tavsiye etmem...
eğer illa koyacaksanız da 8000 km den önce katkı konmaz...