PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 206 hararet yaptı motordan üfleme yapıyor

sebo0634
15-05-2016, 03:52
hayırlı akşamlar benim aracım 206 1.6 xt 16v arabam durduk yere hararet yaptı bugün yağ eklenilen kapağı açtığımda üfleme var normalden fazla araba suda eksiltiyor yardımcı olursanız sevinirim

bacadir68
15-05-2016, 05:27
Yağ eklediğin kapağı açtıysan üflemede olur, dışarı yağda atar. Çünkü aracın üstten eksantrikli. Eski tip içten eksantriklilerde dediğiniz yöntem kullanılır.

Su eksiltme çok mu? Başka bir yerden kaçak olmadığına emin misiniz? Eğer başka yerden kaçak yoksa kapak contası deforme olmuştur.

hizlijojuk
15-05-2016, 12:01
Benim sorum olacakti 8 bijon delikli jantlar yasak oldugu icin aracim muayeneden gecmedi arkadasimda da ayni arac oldugu icin lastikleri degistirip gidecegim rot balans ayari yaptirmam gerekir mi ?

Cagatay
15-05-2016, 13:05
Sebo kardeşim aracın yağ çubuğu olan yere bak bakalım ordan üfleme oluyor mu önemli olan ordan üflerse sıkıntı, yağ ekleme yerinde üflemesi birşey değil Eğer araç çubuğun ordan üflüyorsa radyatörde kaçak yoksa aracın üst kapak contası yanmıştır birde duman mavidir doğal olarak yağ eksiltiyorsa rolantide durmadan mavi duman atıyorsa bir an önce yaptır derim.Arabanın altına su kaçırıyormu kaçırmıyorsa üst kapak contasında suyla yağ karışıyor demektir hararete neden olur inşallah yağ eksiltme durumu sekmanlardan felan değildir senin bu söylediklerin 2 şeyi belirtir 1.si üst kapak conta yanması 2.si sekmanların deforme olması.İnşallah sorun büyük değildir.

kartalm06
24-05-2016, 20:37
benim 206 da conta yaktı büyük ihtimal kapak taşlama ya gidecek ortalama masrafı söylediler ama en iyi ihtimal ne kadar çıkar sizce arkadaşlar