PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 407 korna calismiyor.

407 exe.b.
13-05-2016, 21:52
Seyir halindeyken korna caldiktan 2 dk sonra tekrar basayim dedim (icime dogdu heralde) kornada tik yok.Sebebi ne olabilir acaba?

snlyldz
13-05-2016, 22:24
Merhaba. Ucuzdan pahalıya sıralarsak sigorta atmıştır; sigorta kutusundan kontrol edip degiştirirsiniz.Direksiyondaki korna switch bozulmuştur; problemi eklediğim videodaki gibi temas noktalarını zımparalayıp ucuz bir şekilde çözebilirsiniz.
Korna arızalanmıştır yada airbag sargısı (zembereği )bozulmuştur. Airbag sargısı zor bir ihtimal; genelde hava yastığı arızası ile birlikte ortaya çıkar.

https://youtu.be/tsFumOBcC_c

efe_60
14-05-2016, 11:56
Çok düşük bir ihtimal ama korna yayı mukavemetini kaybetmiştir. (arkadaşların bahsettiği olasıklıklardan sonra aklıma gelen bu odu. Zira benim başıma gelen bir olay )

407 exe.b.
18-05-2016, 23:43
Aracimdaki korna cift cikisliymis.Korna bozulmus.Elektrikciye goturdum.Biseyler yapti.Kornanin tek cikisini calistirdi.Sesi de gayet tatminkar cikti.Bozuluncaya kadar kullan,sonra mersedes kornasi takalim dedi.Cayini ictim.Para almadi.Hayirli isler diledim,ciktim.
Bu arada bazi kafami kurcalayan konulari da mekanik ustama sordum.Yetkili servis israrla aracimda partikul filtresi var demisti.Peki neden bakimlarinda 10 40 yag kullaniyorsunuz dedigimde:euro 4 motor oldugu icin demislerdi.Bugun bu durumu acikliga kavusturduk.Aracimda dpf yok,katalizor var.5 30 kullanmama gerek yok.kaliteli yag olsun yeter.Mazot filtresini 45 bin km.de degistirsem olur.Bakim araligi ise 15 bin km.Triger kayisi 180 bin veya 10 yil.

ApeX
11-03-2019, 14:40
Merhaba Arkadaşlar
Benim aracım 2006 model 407 excuvite. Korna çalışmıyor. İlçe de olduğum için burada oto sanayi yok. Aracı olanlara sordum sigortasını değiştir dediler. Ben aracı yeni aldım ve ilk arabam temel olarak hiçbir şeyi bilmiyorum tamirat olarak.
Ne yapmam lazım. Yada sorun sadece sigortadan mı kaynaklı?