PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kumanda Mesafe Problemi

taman10
12-05-2016, 08:16
Merhabalar.

Geçenlerde aracın uzaktan kumandasını kaybetmiştik, yirmi gün sora bulduk, meğer mazgalların arasına düşmüş. Tabi bu sürede sürekli suya maruz kalmış.

Kabı ve elektronik devreyi güzelce temizleyip yeni bir pil taktım. Kumanda çalıştı fakat yakın mesafeden aracı kitleyip açabiliyor. Özellikle aracın önüne yakın yerden çalışıyor, aracın arkasından çok zor çalışıyor. Bir iki metre daha uzaklaşsam hiç çalışmıyor. Önceden 25-30 metreden kumanda ediyordu.

Sorun hakkında bilgi verebilecek arkadaş var mıdır?

Bir soru daha, suya maruz kalınca kab sanki biraz şişmiş gibi geldi bana. Bir de sustalı kısmı tam kapanmıyor ve kapansa da kolayca açılıyor. Yeni bir kab alsam eski anahtar ucunu yenisine taksam sustalı tarzı kapanma sorunu düzelir mi yoksa anahtar ucunu da çektirip öyle mi kullanmalıyım?

snlyldz
13-05-2016, 12:56
Merbaba. Muhtemelen suyla temas edince dirençler yada başka parçalar zarar gördüğünden çekim problemi var. Benim kumanda yere düştüğünde 1 adet direnç kırılmıştı, 5 metreden sonra çalışmamaya başladı. Kartın kontrol edilmesi gerek. İkinci sorunuz için; eğer aynı kaptan alırsanız uç değişimi yapabilirsiniz.

taman10
13-05-2016, 14:19
Bilgi için teşekkrüler, kartı bi kontrol edeyim.