PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 imde Auto yazısı gidiyor ve manuel oluyor

uzunca961
08-05-2016, 07:59
Dostlar dün şöyle bir sıkıntı ile karşılaştım. Arabayla yola çıktım 200 300 mt gittikten sonra bir anda arabanın vites büyültmediğini farkettim auto yazısı gitmişti. Arabayı sağa çektim önce N ye sonra tekrar A ya aldım ama 3 4 mt sonra auto yazısı tekrar kayboldu. Arabayı durdurup baştan çalıştırdım düzeldi. Eve geri dönmek için tekrar arabaya bindim çalıştırdım aynı şekilde auto yazısı gitti. Mecbur kalıp devam ettim bu sefer kapatamadım arabayı manuele alıp geldim. Sorun sizce ne olabilir. Akü yaklaşık 1buçuk yıllık akü. Şimdi tekrar çalıştırıp bakıcam arabaya. Cevaplarınızı bekliyorum.

Edit: Bu arada 2010 model 114bin de. Debriyaj değişeli bin km filan oldu

uzunca961
08-05-2016, 09:16
Biraz önce tekrar bindim arabaya kontağı çevirdim bip sesi vites kutusu arızası yazdı sonra uyarı ışığı söndü. Auto yazısıda söndü. Manuelde biraz gittikten sonra kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım. Bu sefer arıza filan vermedi auto yazısıda gitmedi. 10 dk kadar o şekilde dur kalklarla dolaştım hiç sıkıntı olmadı. Aküden olma gibi bir ihtimal varmı sizce

uzunca961
09-05-2016, 22:11
Bugün de arıza vermedi sorunsuz çalıştı. Aküden galiba. Aux kablosunu çıkardım araba düzeldi resmen şaka gibi bir kablo nelere sebep oldu

xweser
10-05-2016, 07:49
Hadi geçmiş olsun.