PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : servis işçilik fiyatları

1_bozkurt_1
01-11-2010, 09:32
sevgili arkadaşlar baya uzun zamandır siteye yorum vede yazı bırakamıyorum işlerin yoğunluğundan dolayı ama bu gün sırf başımdan geçen önemli bir olayı paylaşmak istedim serviste yağ değişimi için fiyatlar değişim göstere biliyor bunu belirtmek istedim.bir servis (gazikent peugeot )180 tl verirken diğer bir servis (zabunoğlu)100tl verdi vede zabunoğlu tercihim oldu bende gaziantepte ikamet eden birisiyim kahraman maraşa yakıtım ise 10lt bile değil.gaziketpeugeota bu durumu peugeot kullanıcısı olarak sitelerimize paylaşacağımı belirttim adamların tavrı ne yaparsat yap oldu şaşırdım düpedüz nasıl bir saçmalık bu bizim peugeot servisleri pek anlam veremez oldum hepinize kazasız vede arısasız peugeot larınızla iyi günler dilerim saygılar...

TanerHoca
01-11-2010, 09:37
sevgili bozkurt servisler arasındaki fiyat farklılıkları bu forumda daha önce defalarca dile getirildi.
maalesef durum böyle.asla bir fiyat standartı yok servislerde. aynı işlem için 100-150 tl ye varan farklar talep ediliyor.
bu konuda bizim yapabileceğimiz tek şey iyice araştırıp en uygun fiyatı veren servisi tercih etmek.
bu arada anadoluda olupta tek servise muhtaç olanların durumu kötü tabikii.

ibosener
10-01-2011, 11:57
Bizde 2. el 2006 model 105,750 Km. de 407 1,6 dizel alarak aranıza katıldık (oğlum ve ben ;D). Benim de bir sorum olacak. Aracı alalı 1 hafta oluyor. Ben daha önce kısa bir süre (6 ay kadar) başka bir markada yetkili servis muh. müd. yaparken bizde çalışan motor ustasına (başka markanın yetkili servisi orasıda) arabaya göz atması için götürdüm. Fren balataları bitmiş (gerçekten bitikti) birde yağ değişimi yapsak iyi olur dedi. Bende tamam dedim. Fren balatalarını söktü, fren disklerinde oldukça düzensiz (derin) çizikler vardı. Kalınlıklarını ölçtü, taşlama ile kurtarır ama bir dahaki sefere bunların da değişmesi gerekecek dedi. Diskleri taşlamaya gönderdi. Aracın diğer yürüyen aksamının durumunu, yağ, hidrolik sıvısı, antifriz durumunu vs kontrol etti (ama herhangi bir ekleme yapılmadı). Ve yağ, yağ filtresi, ön ve arka fren balatalarının değişimi, 4 fren diskini taşlanması olarak toplam (faturalı ve kdv dahil) 581.- TL ücret alındı.

Şimdi kafamda şu soru var. Yetkili servisine gitseydim bu işlemler yaklaşık ne tutardı. Bize yapılan dost(!) işi bir fiyatlama mı? oldu... Bu konudaki görüşleriniz nedir ???

Ömer Gedik
10-01-2011, 12:18
Bunu irdeleyebilmemiz için öncelikle hangi ürünün ne marka kullanıldığını bilmemiz gerekir. Mesela hangi mrka yağ koyuldu balatalar orjinal mi yan sanayi mi gibi?

Yasin CCK
10-01-2011, 12:24
Ömerin dediği gibi kullanılan parçaların orjinalliği tutarı etkileyecektir fakat fiyat bana biraz şişirilmiş gibi geldi hocam :-\

ibosener
10-01-2011, 12:24
Bunu irdeleyebilmemiz için öncelikle hangi ürünün ne marka kullanıldığını bilmemiz gerekir. Mesela hangi mrka yağ koyuldu balatalar orjinal mi yan sanayi mi gibi?

Yağ olarak Mobil super kondu. Yağ filtresi ve balatalar için de orjinal "bizde servisten aldık" dediler, açıkçası ustaya güvenimden dolayı markasına bakmadım. Aslında yaptırmak gibi niyetim yoktu. Sadece göz atsın istemiştim. Ama yapalım deyince bende peki dedim. Ustaya güvenim halen devam ediyor ama sonuçta o da orada çalışan bir personel. Firmanın fiyat politikasına çok bir etkisi yok. Benim de kıyaslamak istediğim de o servisin fiyat politikası.

ibosener
10-01-2011, 12:26
Ömerin dediği gibi kullanılan parçaların orjinalliği tutarı etkileyecektir fakat fiyat bana biraz şişirilmiş gibi geldi hocam :-\

Teşekkürler Yasin CCK. Bana da biraz öyle geldiği için sizlere danışma ihtiyacı duydum zaten. Orjinal parçalarla serviste yapılsaydı (yaklaşık) ne tutardı, ne kadar dost(!) işi olmuş :) onu öğrenmek istedim.

teoman
10-01-2011, 14:23
az önce servisten bakım için fiyat aldım; yağ+yağ filtresi+hava+polen filtresi yaklaşık 350 tutar dediler nasıl iş, dışarda bunu 150 ye maledersin, ayıptır ya, yada bilmediğimiz başka neler yapıyolarda fiyat bu kadar farkediyo var mı bilen arkadaşlar

ibosener
10-01-2011, 14:58
az önce servisten bakım için fiyat aldım; yağ+yağ filtresi+hava+polen filtresi yaklaşık 350 tutar dediler nasıl iş, dışarda bunu 150 ye maledersin, ayıptır ya, yada bilmediğimiz başka neler yapıyolarda fiyat bu kadar farkediyo var mı bilen arkadaşlar

Teoman bey öncelikle araştırmanız için teşekkürler. Bende küçük bir hatırlatmada bulunayım. Peugeot' un kendi web sitesinde;

Yapılacak olan işlemler aşağıdaki başlıkları kapsar:

•Araca uygun nitelikte yağ dolumu (azami 5 litreye kadar)
•Yağ filtresi
•Yağ filtresi değişim işçiliği
•Peugeot kontrolleri

şeklinde bir duyuru var ve başlıkta da 89 TL yazıyor.

http://www.peugeot.com.tr/oil--filter-changing-ya-ve-filtre-deiimi-/

Ayrıca aynı sitede fren bakımları için de

Yapılacak olan işlemler aşağıdaki başlıkları kapsar :
• Ön fren balataları
• Ön fren balataları sökme-takma işçiliği
• Peugeot kontrolleri**

diye yazmışlar ve başlıkta 111 tl yazmakta.

http://www.peugeot.com.tr/fren/

Bu durumda hava filtresi ve polen filtresi değişimi 250 tl gibi bir rakama mı? denk geliyor :) ...

taurine
17-04-2011, 19:06
Merhaba Arkadaşlar,
Garanti süresi içinde 3 kez (15-30-45 bin)servis bakımı yaptırdım 200-250 arası fiyat ödedim. Fiyat farkıda kampanyalardan veya yakıt katkı gibi sebeplerden. Şu an aracım 50000 km oldu ve balatalarım alarm vermeye başladı. Servis ön ve arka balataları 300'e değiştiriyor. Bende çok dışarı guvenemiyorum. İşçilikten çok parçanın orjinalliği önemli bence Ankara'da bilinen işçiliği ve kullandığı parçalardan şüphe duyulmayacak yer bilen var mı? Teşekkür ediyor herkese kazasız güzel günler diliyorum...

TanerHoca
17-04-2011, 19:11
sevgili taurine; foruma hoş geldiniz ancak forum kuralları 10. maddedeki yönergeyi uygulamadığınız sürece sorunuza cevap verilmeyecektir.

"10.Foruma üye olan her kişi ilgili bölümde kendini tanıtmak zorundadır varsa Aracı modelin Aracım bölümünde paylaşmalıdır."

otmotvmhndsi
17-04-2011, 19:21
Arkadaşlar çok yakında Ankara için bir süpriz servis anlaşmamız gelecektir...

İşte Verilen Peugeot 308 HDI Bakım Fiyatı;

Hava Filtresi
Yağ Filtresi
Polen Filtresi
4L Total Ineo ECS Tamsentetik 5/30 Yağ
Mazot Filtresi
+İşçilik

200TL.

Kullanılan Malzemeler TAMAMEN orjinaldir...Şahsen inceledim.

Mazot Filtresi Değişmediği takdirde;
Fiyat İşçilik Dahil : 150TL

TanerHoca
17-04-2011, 19:48
ah berker ah! yaramı deştin :(
biz istanbul için bunu çoook önce talep ettik ama kimse oralı olmadı.

http://www.forumpeugeot.com/index.php?topic=1625.0

hakan308
17-04-2011, 19:52
Bu yer olsa olsa Vatandır kusura bakma Berker ama söylemeden edemiyeceğim ben bu bakımı geçen sene mazot filtresi ile 180 TL'ye yaptırınca olmaz öyle şey o paraya o bakım yapılmaz parçalar yansanayidir faturasını göster vs. vs. demiştin.Bak o beğenmediğin Vatan Peugeotta geçen günlerde 206nın sorunlarını hallettin ve benim yaptırdığım bakımın aynısını yaptırıyorsun.Hayırdır fikrini değiştirmendeki etken nedir?

TanerHoca
17-04-2011, 20:01
Bu yer olsa olsa Vatandır kusura bakma Berker ama söylemeden edemiyeceğim ben bu bakımı geçen sene mazot filtresi ile 180 TL'ye yaptırınca olmaz öyle şey o paraya o bakım yapılmaz parçalar yansanayidir faturasını göster vs. vs. demiştin.Bak o beğenmediğin Vatan Peugeotta geçen günlerde 206nın sorunlarını hallettin ve benim yaptırdığım bakımın aynısını yaptırıyorsun.Hayırdır fikrini değiştirmendeki etken nedir?

hakan; belki öyledir belki değildir ama sen bir süredir gömülü olan savaş baltasını tekrar çıkarmışsın...

Dreamcatcher
17-04-2011, 20:14
Berker dostum,ayın 24 ünde Ankara da olacağım 15.000 bakımı için..bu bahsettiğin servis yetkili servis midir?

Ömer Gedik
17-04-2011, 20:53
Arkadaşlar çok yakında Ankara için bir süpriz servis anlaşmamız gelecektir...

İşte Verilen Peugeot 308 HDI Bakım Fiyatı;

Hava Filtresi
Yağ Filtresi
Polen Filtresi
4L Total Ineo ECS Tamsentetik 5/30 Yağ
Mazot Filtresi
+İşçilik

200TL.

Kullanılan Malzemeler TAMAMEN orjinaldir...Şahsen inceledim.

Mazot Filtresi Değişmediği takdirde;
Fiyat İşçilik Dahil : 150TL

Fiyat ilginç geldi bende bir bakınayım dedim parça fiyatlarına...

Hava Filtresi 22.57 TL
Yağ Filtresi 13.43 TL
Polen Filtresi 28,07 TL
Mazot Filtre Kutusu 78.60 TL
Motor Yağı İneo İndirimli 80 TL

Toplama baktığımda ki Yağı o fiyata satmak istemezler 222,67 TL

Diyelim ki Parçada %20 iskonto yaptı ki bence kimse yapmaz. 178 TL yapar ve yine bence kimse bu işlemleri 22 TL lik ücretle yapmaz.

Ya parçalar Peugeot Türkiye tarafından burada filan yaptırılıyor ki bunu araştırırım veya parçalar yan sanayi...

haruntuncer
17-04-2011, 22:14
Arkadaşlar benim aracımında 15.000 bakımı yaklaştı . Birkaç haftaya bakıma girer sanırım . Benim aracım Ankara da servise girecek . Umarım bu servis fiyatı konusunda bir anlaşmaya varılır da biz de faydalanırız :)

taurine
26-05-2011, 19:33
Taner hocam
En kısa zamanda aracımın fotograflarını çekip sitede tanıtacağım. Malum havalar devamlı yağmurlu gittiğinden boya koruma işlemini biraz geciktirdim. Bu hafta sonu boya koruma işlemini yaptırıp öyle çekeceğim fotografları en kısa zamanda yukleyeceğim
İyi forumlar..

TanerHoca
26-05-2011, 20:07
Taner hocam
En kısa zamanda aracımın fotograflarını çekip sitede tanıtacağım. Malum havalar devamlı yağmurlu gittiğinden boya koruma işlemini biraz geciktirdim. Bu hafta sonu boya koruma işlemini yaptırıp öyle çekeceğim fotografları en kısa zamanda yukleyeceğim
İyi forumlar..

:iyi

valla üstad merakla bekliyoruz :popcorn

otmotvmhndsi
26-05-2011, 20:14
Taner hocam
İyi forumlar..

Selamlar,

Sizi ...................com'dan gördüm. Ankara'da olduğunuza göre Detailing Garage'da uygulama yaptıracaksınızdır diye düşünüyorum =))

taurine
26-05-2011, 23:00
Evet ankara'dayım ve ..............yada yazıyorum ama burası olduğu gibi oradada yeniyim arkadaşlar bir hayli yol almışlar
Pazar günü boya koruma yaptıracağım arabama.Diğer tarafta çok okudum ama işin altından kalkamayacağıma karar verdim bu yılda dışarıda yaptıracağım kısmetse bundan sonra kendim yapmak isterim, dediğim gibi bu konulardan uzaklaşalı çok oldu teknoloji çok değişti.

kinky
05-03-2012, 11:50
Merhaba arkadaşlar, aracımı alırken bakım yaptırdım ama bakım sırasında debriyaj pedalını yumuşatmanın bir yolu var mı diye sordum
bana debriyajın bittiğini değişmesi gerektiğini söylediler, yakın zamanda debriyaj setini değiştiren ya da araştırma yapıp fiyat bilgisi edinen var mı?
Teşekkürler.

TanerHoca
05-03-2012, 12:10
ömer sana maliyet hakkında bir fiyat verebilir.

sahin-peug
18-05-2012, 13:57
Bizde 2. el 2006 model 105,750 Km. de 407 1,6 dizel alarak aranıza katıldık (oğlum ve ben ;D). Benim de bir sorum olacak. Aracı alalı 1 hafta oluyor. Ben daha önce kısa bir süre (6 ay kadar) başka bir markada yetkili servis muh. müd. yaparken bizde çalışan motor ustasına (başka markanın yetkili servisi orasıda) arabaya göz atması için götürdüm. Fren balataları bitmiş (gerçekten bitikti) birde yağ değişimi yapsak iyi olur dedi. Bende tamam dedim. Fren balatalarını söktü, fren disklerinde oldukça düzensiz (derin) çizikler vardı. Kalınlıklarını ölçtü, taşlama ile kurtarır ama bir dahaki sefere bunların da değişmesi gerekecek dedi. Diskleri taşlamaya gönderdi. Aracın diğer yürüyen aksamının durumunu, yağ, hidrolik sıvısı, antifriz durumunu vs kontrol etti (ama herhangi bir ekleme yapılmadı). Ve yağ, yağ filtresi, ön ve arka fren balatalarının değişimi, 4 fren diskini taşlanması olarak toplam (faturalı ve kdv dahil) 581.- TL ücret alındı.

Şimdi kafamda şu soru var. Yetkili servisine gitseydim bu işlemler yaklaşık ne tutardı. Bize yapılan dost(!) işi bir fiyatlama mı? oldu... Bu konudaki görüşleriniz nedir ???

Bence pek dost işi olmamış :) parçalar hepsi orjinal 255 tl tutuyor,326 tl işçilik çok fazla

Roadrunner
19-05-2012, 23:13
Benim aracımda 120 bin km bakımı yapılacak ve bende biraz araştırdım servis dışında yapılacaksa fiyatlar biraz değişik çıktı 180 ile 250 arası fiyat veriyorlar bu fiyata yağın kalitesi filtrelerin orjinalliği çok değiştiriyor pazartesi vatan pejoda aracımın lastik basınç sensör iptalini beyinden yaptıracağım birde oradan fiyat alıp paylaşacağım.

huseyinturk
25-05-2012, 06:22
çorludayım 1 yıldır aracımla sadece bir kere yetkili servise gittim girmemle çıkmam bir oldu.Özel serviste yaptırıyorum her şeyini hem işçilik süper uygun hem çok kral insanlar 7/24 danışma hattı olarak kullanabiliyorum , hemde işlerinde gerçekten iyiler.kendileride yetkili servisten çıkmışlar zaten zamanında..Her yetkili servis aynı değildir tabi yanlış anlaşılmasın genelleme yapmıyorum..

Yetkili servise aracımın akışmetre hatası ile ilgili gittim.Güzel giyimli bir beyfendi karşıladı.Şikayetimi sordu bende özellikle sordum boşa konuşmuş olmamak için siz anlıyormusunuz direk bakacak olan kişiye anlatsam daha iyi olmazmı diye.Kendinden emin 'anlıyorum efendim ,buyrun' dedi.Başladım anlatmaya böyle iken böyle diye , bilgisayarda akışmetre hatası verdiğinden bahsettim ve bana gelen bomba soru şu oldu 'araç benzinliydi değil mi?' hayır dizel dedim ve ikinci bomba ' gaz kelebeği temizlendi mi hiç' ... Teşekkür ettim , aracımın birden düzeldiğini söyledim dip gaz uzaklaştım.. O gün bu gündür önünden geçerken bile ters tarafa bakarak geçiyorum :)

Bu arada çorluda işçilik gerçekten uygun bakım malzemelerini kendim aldım en son aksiliklerden dolayı 20 lira işçilik aldılar mazot filtresi hariç rutin bakıma.
Mazot filtre değişiminede 5 lira işçilik alınıyor , bilgisayara bağlama vs ücretsiz.. İstanbulda görmedim böyle bir esnaflık bu konuda , ilk başlarda çok garipsemiştim ama alıştım