PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eyvah eyvah! Aracı mahvettik!

stormhan
21-04-2016, 08:50
Merhaba arkadaşlar, hayırlı günler,

Doğal olsun, organik olsun şu bu diye gittik mandıradan süt aldık. Sütçü arkadaş 5 lt bidonun kapağını tam kapatamamış ve maalesef kapalı garaja girerken bidon devrilir ön yolcu koltuğu paspası ve alt keçesine yaklaşık 1,5 lt süt dökülür. Ardından hemen müdahale; temizleme, silme, sirkeli su, karbonat dökme. Sabahına yıkamacıda temizlik ve bugün 2. gün hafif hafif koku devam etmekte, işin kötü yanı hanımın aracı ve araç yeni sayılır. N'olur dostlar kurtarın beni :gül4:

*her tarafta aracı sat kurtul olmaz, kurtulamassın gibi bayağı, kendine göre şakacı ve espirli yorumlar var, lütfen böyle yorumlar almayayım yeterince okudum ve duydum çünkü

teşekkürler, iyi günler.

NecdetPek
21-04-2016, 09:06

Doğal olsun, organik olsun şu bu diye gittik mandıradan süt aldık. Sütçü arkadaş 5 lt bidonun kapağını tam kapatamamış ve maalesef kapalı garaja girerken bidon devrilir ön yolcu koltuğu paspası ve alt keçesine yaklaşık 1,5 lt süt dökülür. Ardından hemen müdahale; temizleme, silme, sirkeli su, karbonat dökme. Sabahına yıkamacıda temizlik ve bugün 2. gün hafif hafif koku devam etmekte, işin kötü yanı hanımın aracı ve araç yeni sayılır. N'olur dostlar kurtarın beni :gül4:

*her tarafta aracı sat kurtul olmaz, kurtulamassın gibi bayağı, kendine göre şakacı ve espirli yorumlar var, lütfen böyle yorumlar almayayım yeterince okudum ve duydum çünkü

teşekkürler, iyi günler.

Öncelikle geçmiş olsun. Ne yazık ki çözümü zor işlerden biri başınıza gelmiş.

Bir tanıdığımın benzer bir sorunu olmuştu. Yıkama türlerinden hepsini denedikten sonra, bütün bir yaz boyunca, yazlığında ki bahçesinde aracın camlarını açık bıraktı.

Sürekli kokusu absorbe ettiği iddia edilen hava tamizleyicileri halılara sıktı. Ama arabasına ne zaman binsem, resmen ölü fare kokusu arabada duruyordu.

Sonunda taban halılarının tamamını söktürdü ve orjinaline uygun halıları döşeterek bu dertten kurtuldu.

Başka bir yolu var mı bilemiyorum, ama köklü çözüm korkarım ki taban halısının değişimi.

HarunHoca
21-04-2016, 09:09

teşekkürler, iyi günler.
Başlığı okuyunca araç perte çıktı zannettim. Canınız sağolsun, dökülen süt olsun. Evet ama haklısınız süt mayalanınca kötü bir koku oluyor. Aynı şey yumurta için de geçerli. Trafik kazası olacağına böyle kaza olsun, geçmiş olsun. İlgili ve bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

bacadir68
21-04-2016, 10:25
Bakteri ürer ve koku oluşur. Temizlik malesef çözüm değil. Çünkü bildiğiniz üzere 1 tane bakteri bile kalsa bir kaç güne çoğalmış ve tekrar koku yaymaya başlamış olacaktır.

ssgti
21-04-2016, 10:28
Profesyonel temizlik yapan firmalarda temizlik yaptırın. Mesela ziebart. 1.5 litre süt için arabamı satılır !!!

mimit
21-04-2016, 12:17
abartı gelebilir ama en sağlıklı şekli taban halısının sökülüp, hem halının hem araç zeminin,ki sıvı temasının olduğu yerde kablo demeti varsa buna kablo demetleri de dahil temizlenmesi,en sağlıklısıdır,aksi taktirde zeminde yada herhangi bir yerde kalan küçük bir miktar leke,bakteri oluşumu için yeterli olacaktır,bu kokunun zamanla tekrarlanması anlamına geliyor, bu işlem çok fazla derseniz halının bölgesel olarak ama çok çok iyi bir şekilde mümkünse de anti bakteriyel şekilde temizlenmesi şart,bunu da sıradan oto yıkama ve kuaförlerde yapamazlar,ellerindeki ürünler bu kalitede olmaz bir süre sonra sorun tekrarlayabilir.

stormhan
21-04-2016, 14:41
@NecdetPek
Cevabınız için teşekkürler, taban halısı olduğu için sökülmesi, işçiliği, alt kısımdaki izolasyona geçme ihtimali vs. olunca tek temennim, inşallah erken müdahale ile süt daha fazla alt kısma geçmemiş olması. İnşallah zor olan kısım bizi beklemez.

Başlığı okuyunca araç perte çıktı zannettim. Canınız sağolsun, dökülen süt olsun. Evet ama haklısınız süt mayalanınca kötü bir koku oluyor. Aynı şey yumurta için de geçerli. Trafik kazası olacağına böyle kaza olsun, geçmiş olsun. İlgili ve bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

Hocam, öyle yorumlar okudum öyle muhabbetlere şahit oldum ki vallahi içim karardı. Arabayı satın, olmaz, söyle, böyle.... Evet biraz abartılı bir başlık olmuş. Allah cümlemizi beter hadiselerden korusun, en zor mesele bu olsun. Gelişmeleri paylaşacağım, şuan 3. gün içindeyiz.

Bakteri ürer ve koku oluşur. Temizlik malesef çözüm değil. Çünkü bildiğiniz üzere 1 tane bakteri bile kalsa bir kaç güne çoğalmış ve tekrar koku yaymaya başlamış olacaktır.

Umarım siz yanılırsınız, yoksa gerçekten işim zor.Dediğiniz gibi çoğalan bir yapıyla mücadele ediyoruz hele ki özellikle sıcak havalar yaklaşırken.

Profesyonel temizlik yapan firmalarda temizlik yaptırın. Mesela ziebart. 1.5 litre süt için arabamı satılır !!!

Öyle bir firmayla görüşüp işlem yaptırdım, garanti verdiler. Ancak en son ihtimal alt döşeme sökülür alt kısım temizlenir denildi. Bazı kimyasallar uygulandı, ozonla temizleyip havalandırdılar. Yaaa olayı anlatınca bizim milletin tepkilerini görseniz inanamassınız! Yoksa araçtan memnunuz, eşim çok seviyor aracını, Allah sattırmasın. Ama inşallah başımıza bela da olmaz umarım.

abartı gelebilir ama en sağlıklı şekli taban halısının sökülüp, hem halının hem araç zeminin,ki sıvı temasının olduğu yerde kablo demeti varsa buna kablo demetleri de dahil temizlenmesi,en sağlıklısıdır,aksi taktirde zeminde yada herhangi bir yerde kalan küçük bir miktar leke,bakteri oluşumu için yeterli olacaktır,bu kokunun zamanla tekrarlanması anlamına geliyor, bu işlem çok fazla derseniz halının bölgesel olarak ama çok çok iyi bir şekilde mümkünse de anti bakteriyel şekilde temizlenmesi şart,bunu da sıradan oto yıkama ve kuaförlerde yapamazlar,ellerindeki ürünler bu kalitede olmaz bir süre sonra sorun tekrarlayabilir.

Merhaba Mimit, 1. seçenek zor, meşakkatli ancak kesin çözüm doğru. Ancak bu işlemi yapacak kişiler ancak yetkili servisler olur diye düşünüyorum ve maalesef onlarda temizleme işiyle ciddi anlamda uğraşmazlar. Diğer çözüm olan 2. seçenekte hangi kaliteli anti-bakteriyel ürünler kullanmalıyız? Mesela ben, internette bir ürün buldum kesin çözüm deniliyor, bildiğin oda spreyi gibi bir ürün sadece lekeli bölgeye sıkıyorsun. (reklama girmez ise ismini de yazabilirim, ihtiyacı olanlar kullanabilir). Ürünü kullanınca sonuçları sizlerle paylaşacağım.

Temizlik için harcamalarla giderek maliyet büyüyebilir. Ben olsam bu işi bir fırsata çevirirdim. Koltukları ve taban halılarının tamamını söktürüp, yere ses yalıtım malzemeleri döşettikten sonra yeni halılara geçerdim. Bahaneyle daha sessiz ve konforlu bir aracım olurdu.

Ama siz hızlı bir sonuç istiyorsanız, dilerim iş o aşamaya kadar gelmeden bir an önce çözülür.

Harika bir düşünce aslında sizin dediğiniz, ama beni tek tedirgin eden o kadar işçilikten sonra (ki onu da ne kadar hakkıyla hassas yapabilirler bilemiyorum ama) aracın sağından solundan çatırtı, patırtı trim sesleri gelmesi.

NecdetPek
21-04-2016, 14:52
Öyle bir firmayla görüşüp işlem yaptırdım, garanti verdiler. Ancak en son ihtimal alt döşeme sökülür alt kısım temizlenir denildi. Bazı kimyasallar uygulandı, ozonla temizleyip havalandırdılar.

Temizlik için harcamalarla giderek maliyet büyüyebilir. Ben olsam bu işi bir fırsata çevirirdim. Koltukları ve taban halılarının tamamını söktürüp, yere ses yalıtım malzemeleri döşettikten sonra yeni halılara geçerdim. Bahaneyle daha sessiz ve konforlu bir aracım olurdu.

Ama siz hızlı bir sonuç istiyorsanız, dilerim iş o aşamaya kadar gelmeden bir an önce çözülür.

NecdetPek
21-04-2016, 15:02
Harika bir düşünce aslında sizin dediğiniz, ama beni tek tedirgin eden o kadar işçilikten sonra (ki onu da ne kadar hakkıyla hassas yapabilirler bilemiyorum ama) aracın sağından solundan çatırtı, patırtı trim sesleri gelmesi.

Ben o işlemi yaptırdım. hiç bir yerden de çatırtı patırtı gelmiyor.:)

Zaten alt tarafı koltuk sökecekler ki, 4 tane civata sökmek zor bir iş değil. Hatta vidalar elden geçtiği için daha bir sıkı oldu ve araba toklaştı.

Her şerde bir hayır vardır derler, ne olacaksa hayırlısı olsun..

stormhan
21-04-2016, 15:05
Ben o işlemi yaptırdım. hiç bir yerden de çatırtı patırtı gelmiyor.:)

Zaten alt tarafı koltuk sökecekler ki, 4 tane civata sökmek zor bir iş değil. Hatta vidalar elden geçtiği için daha bir sıkı oldu ve araba toklaştı.

Her şerde bir hayır vardır derler, ne olacaksa hayırlısı olsun..

Önerinizi ciddi düşüneyim ;) Evet kesinlikle her şerde muhakkak bi hayır vardır. Hayırlısı diyorum ben de. Ama tüm forum dostlarından uzak olsun bu mesele :dur

NecdetPek
21-04-2016, 15:06
Önerinizi ciddi düşüneyim ;) Evet kesinlikle her şerde muhakkak bi hayır vardır. Hayırlısı diyorum ben de. Ama tüm forum dostlarından uzak olsun bu mesele :dur

Amin. Çok teşekkürler.

ercoooo
22-04-2016, 20:56
Gecmis olsun gecen hafta da benim basima balik suyu gibi kotu bir durum geldi. Ozon iyon diye bir arac koku gidericiye soktum 10 dakika sonra ortada koku filan kalmadi bi denemenizi tavsiye ederim. 5 tlye mal oldu bana fiyati da oldukca uygun ;)

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

converse10
22-04-2016, 22:16
Hocam işiniz çok zor özellikle havaların ısındırgı şu dönemde komple taban halısı söküp yıkatmanız gerekli başka türlü mümkünatı yok geçmez.

Emrah_06
24-04-2016, 21:30
Hiçç dert eymeyin şu ürünü alıp aracınızı temizleyin dertler bitecektir.

Not: Aracın tavanını koltuklarını motorunu dahi bununla temizliyorum. ( Hanıma çaktırmadan çünkü pahalı ve kıymetli ürün)

http://www.amway.com.tr/_product_max_image/1?20160127111746203

kral1840
25-04-2016, 09:09

teşekkürler, iyi günler.

geçmiş olsun hocam.
geçen face de gezerken bir firma süt dökülen aracı 2 günde komple söküp temizliyoruz diye ilanlarını gördüm.
kesin çözüm netten araştırın bu firmaları ve maliyet biraz olacak ama başka kurtuluş yok.
yoksa yıka sil yıka sil çok uğraşırsınız.

stormhan
25-04-2016, 15:12
Gecmis olsun gecen hafta da benim basima balik suyu gibi kotu bir durum geldi. Ozon iyon diye bir arac koku gidericiye soktum 10 dakika sonra ortada koku filan kalmadi bi denemenizi tavsiye ederim. 5 tlye mal oldu bana fiyati da oldukca uygun ;)

Hocam işiniz çok zor özellikle havaların ısındırgı şu dönemde komple taban halısı söküp yıkatmanız gerekli başka türlü mümkünatı yok geçmez.

Hiçç dert eymeyin şu ürünü alıp aracınızı temizleyin dertler bitecektir.

Not: Aracın tavanını koltuklarını motorunu dahi bununla temizliyorum. ( Hanıma çaktırmadan çünkü pahalı ve kıymetli ürün)

http://www.amway.com.tr/_product_max_image/1?20160127111746203

geçmiş olsun hocam.
geçen face de gezerken bir firma süt dökülen aracı 2 günde komple söküp temizliyoruz diye ilanlarını gördüm.
kesin çözüm netten araştırın bu firmaları ve maliyet biraz olacak ama başka kurtuluş yok.
yoksa yıka sil yıka sil çok uğraşırsınız.

Öncelikle cevaplarınız hepinize ayrı ayrı çok çok teşekkürler. Bugün krizde 7. güne girdik :gül5: Bu güne kadar yapılan işlemler ise;
1- Profesyonel yıkamacıda detaylı temizlik ve ozon
2-İnternetten sipariş ettiğim**** isimli koku giderici sprey uygulaması ama bi işe yaramadı
3-Benzinliklerde satılan yoğun çam kokulu dikiz aynasına asılan kokular
4-Son olarak koku tam geçmediği için 1. maddedeki işlemlerin garantiden profesyonel temizlik firması tarafından yeniden yapılması.

sonuç; koku maalesef hala ince ince devam etmekte (araç sürekli garajda,güneşte durmamasına rağmen ama ilk günkü nahoş, adamı öğürten kokudan %70 oranında kurtulduk diyebilirm.

@kral1840 yetkili servisle görüştüm, bu işlemi yaparız ama 800 tl cikcik (kesin olmayan bir bedelle) alırız, ve 1 gün araç kalır dediler.

@Emrah_06 yaa bunu arıyordum bende, ismi bir türlü gelmiyordu aklıma bunu kesin deneyeceğim, çok teşekkürler inşallah faydalı olur.

@converse10 yani en son artık öyle yapacağım çok hoş olmayacak ama:kafa

@ercoooo internette çok bakındım ama bir de sizin dediğiniz ürüne bakayım, koku geçici olarak mı gidiyor? Yoksa kalıcı bir etki mi var?

asdfg112
25-04-2016, 15:18
hiçbir şekilde çözüm bulamazsanız sütün döküldüğü yerlere antibiyotik ve antifungal merhamler sürün derim :)

stormhan
25-04-2016, 15:32
hiçbir şekilde çözüm bulamazsanız sütün döküldüğü yerlere antibiyotik ve antifungal merhamler sürün derim :)

hem kokudan kurtulun, hem de aracınızı hastalıklara karşı koruyun diyorsunuz :D Şaka bi yana dediğiniz, çok mantıklı çünkü amaç bakterileri öldürmek ve yayılımını engellemek.Bi yerde okumuştum medikal ürünlerin temizliği için kullanılan ZEFİRAN adlı bir ürün var eczanelerde. Malumunuz medikal ürünlerin dezenfeksiyonu çok çok önemli. Bu sebeple bu ürün kullanılabilir. Ancakkkkkkk... zefiran ve suyun karışım oranı çok önemli çünkü yoğun kullanılırsa bu ürün medikal ekipman ve malzemelerde paslanmaya bile sebep olmakta. Böylesi bir ürünü aracın elektronik kabloların geçebileceği hemde paslanabileceği bir yerde kullanmak çok ciddi risk. (tam anlamıyla pire yüzünden yorgan yakarız) :gül4:

Cevap ve öneri için teşekkürler.

NecdetPek
25-04-2016, 15:36
hem kokudan kurtulun, hem de aracınızı hastalıklara karşı koruyun diyorsunuz :D Şaka bi yana dediğiniz, çok mantıklı çünkü amaç bakterileri öldürmek ve yayılımını engellemek.Bi yerde okumuştum medikal ürünlerin temizliği için kullanılan ZEFİRAN adlı bir ürün var eczanelerde. Malumunuz medikal ürünlerin dezenfeksiyonu çok çok önemli. Bu sebeple bu ürün kullanılabilir. Ancakkkkkkk... zefiran ve suyun karışım oranı çok önemli çünkü yoğun kullanılırsa bu ürün medikal ekipman ve malzemelerde paslanmaya bile sebep olmakta. Böylesi bir ürünü aracın elektronik kabloların geçebileceği hemde paslanabileceği bir yerde kullanmak çok ciddi risk. (tam anlamıyla pire yüzünden yorgan yakarız) :gül4:

Cevap ve öneri için teşekkürler.

Gamlı baykuşluk yapmak istemiyorum ama halı değişimi dışında çözüm yok. Ne zaman masraf etseniz, burada ben de üzülüyorum.

Alın yeni halıları, bu arada boşuna harcayacağınız paralarla da taban yalıtımı yaptırın. Mis gibi kullanın.

stormhan
25-04-2016, 16:22
Gamlı baykuşluk yapmak istemiyorum ama halı değişimi dışında çözüm yok. Ne zaman masraf etseniz, burada ben de üzülüyorum.

Alın yeni halıları, bu arada boşuna harcayacağınız paralarla da taban yalıtımı yaptırın. Mis gibi kullanın.

Est. ne gamlı baykuşluğu, her fikre saygımız var inanın, ben çok memnun oluyorum yeni fikirlerde. Maalesef her geçen gün masraf listesi kabarıyor şuan 300 TL maliyet oluştu :( Ama aracın taban halısının değişiminde ben inanmıyorum 1000- 1500 tl den aşağı olsun. (tüm taban halısından bahsediyoruz sanırım) artı işçilik zaafları.

NecdetPek
25-04-2016, 16:52
Est. ne gamlı baykuşluğu, her fikre saygımız var inanın, ben çok memnun oluyorum yeni fikirlerde. Maalesef her geçen gün masraf listesi kabarıyor şuan 300 TL maliyet oluştu :( Ama aracın taban halısının değişiminde ben inanmıyorum 1000- 1500 tl den aşağı olsun. (tüm taban halısından bahsediyoruz sanırım) artı işçilik zaafları.

Taban halısı tek parça mı değil mi bilemiyorum. Ama şu anda taban halısı maliyeti "artı" 300.-TL desiniz.

Bence her harcamanız "artı" dan sonraki rakamı büyütüyor sadece.

Büyük olasılıkla görmüşsünüzdür ama biraz önce internette rastladım. Bir bakın belki işe yarar.. http://www.safakotomarket.com/taban-dosemesi/Taban-dosemesi.html

Taban döşeme fiyatlarının 250 TL den başladığını söylüyorlar. Son rakam söylenmemiş tabii ki..:)

Taner34
26-04-2016, 10:02
Geçmiş olsun.Kuzenimin aracınında başına aynı şey gelmişti.Sonax'ta "OZON" uygulaması yaptırıp kurtulmuştu bu iğrenç kokudan.

tebukan
26-04-2016, 10:17
Bencede çok zor bir iş. Taban halısını değiştirmek kesin çözüm

stormhan
26-04-2016, 11:39
Geçmiş olsun.Kuzenimin aracınında başına aynı şey gelmişti.Sonax'ta "OZON" uygulaması yaptırıp kurtulmuştu bu iğrenç kokudan.
Teşekkürler, aynı işlemi yaptırdım, hemde 2 kere şuan beklemedeyim. Araçta sütten ziyade rutubet kokusu oluştu. Biraz güneş altında kurumaya ihtiyacı var sanırım, çünkü alt taban halısının orası iyice ıslanmış olmalı (defalarca silinip yıkandığından). Bunun yanında bakterilerin çoğalmasıyla koku artacağından tam anlamıyla kokudan kurtulup kurtulamadığımı havalar iyice ısınınca anlarım.

stormhan
26-04-2016, 11:40
Bencede çok zor bir iş. Taban halısını değiştirmek kesin çözüm

En son çözüm artık ona yöneleceğim, zaten yapacakta çok fazla birşey kalmadı

mimit
26-04-2016, 20:46
En son çözüm artık ona yöneleceğim, zaten yapacakta çok fazla birşey kalmadı

bu süre zarfı içinde bauhaus larda satılan bir koku var çok yoğun, markasını hatırlayamadım ama üzerinde kedi ve köpek resmi olan aynaya asılan kağıt kokulardan, hayatım boyunca gördüğüm en en yoğun kokulardan birisi ama ömrü okadar başarılı değil,üzerinde kedi olan favorim, annem astım hastası olduğu için bir iki gün anca kullanabildik,sonra daha soft kokulara yöneldim,onda da sprey eyüp sabri tuncerin in kavun kokusu anneyi rahatsız etmiyor.ama kağıt koku araç içindeki kötü kokuyu geçiçide olsa absorbe eder.

mimit
26-04-2016, 20:50
derken ürünleri buldum
http://images.hepsiburada.net/assets/OA/500/OA_10529139.jpg

http://images.hepsiburada.net/assets/OA/500/OA_10529137.jpg

stormhan
27-04-2016, 13:46
derken ürünleri buldum

http://images.hepsiburada.net/assets/OA/500/OA_10529139.jpg

http://images.hepsiburada.net/assets/OA/500/OA_10529137.jpg
Çok teşekkür ederim, öneri için 1-2 tane alıp arabaya asayım olmadı. Kedili olan favorin ama anladığım kadarıyla :iyi

mimit
27-04-2016, 13:54
buble gun :) köpekte olsa o koku daha çok sevinirdim köpekleri daha çok seviyorum kedilere oranla :)

stormhan
27-04-2016, 16:39
buble gun :) köpekte olsa o koku daha çok sevinirdim köpekleri daha çok seviyorum kedilere oranla :)
Köpekler candır! (rottweiler sahibi olarak) :iyi

bacadir68
27-04-2016, 16:43
Bizde de 2 tane dogo, 1 adet alman çoban var.

Ama ben kedileride çok seviyorum. Honey bear, ve iran cinslerine bayılıyorum.

Saf kan rot bulabilir miyiz?

mimit
27-04-2016, 16:52
Ben kendimi bildim bileli evde hayvanımız hep oldu,son köpeğim kaybolduktan-çalındıktan sonra almadık tekrar eve hayvan ama 5 tane sokak köpeği ve son yavrular ile birlikte 8 tane kedi, arasıra gelen kirpi(kedimamalarını çok seviyorlar) ve bir tane kablumbağa bakıyoruz şuan komşularla ortak,bahçeli evin güzellikleri ☺ köstebeklerimizde var ama sanırım daha havalar çok ısınmadığı için çıkmıyorlar.bide annem çok kızıyor o lara çimleri bozuyorlar diye ama koku yoğun deneyin ��

stormhan
28-04-2016, 07:42
Bizde de 2 tane dogo, 1 adet alman çoban var.

Ama ben kedileride çok seviyorum. Honey bear, ve iran cinslerine bayılıyorum.

Saf kan rot bulabilir miyiz?

Yani ben köpekler konusunda uzman değilim maalesef,ben sadece seviyorum ilgileniyorum. Ama bendekiler safkandır diye aldım eğer kandırmadılarsa beni :gül9:

stormhan
28-04-2016, 07:46
Ben kendimi bildim bileli evde hayvanımız hep oldu,son köpeğim kaybolduktan-çalındıktan sonra almadık tekrar eve hayvan ama 5 tane sokak köpeği ve son yavrular ile birlikte 8 tane kedi, arasıra gelen kirpi(kedimamalarını çok seviyorlar) ve bir tane kablumbağa bakıyoruz şuan komşularla ortak,bahçeli evin güzellikleri ☺ köstebeklerimizde var ama sanırım daha havalar çok ısınmadığı için çıkmıyorlar.bide annem çok kızıyor o lara çimleri bozuyorlar diye ama koku yoğun deneyin ��
Maşallah Mimit hem bir sürü hayvan sahibisin hemde ciddi hayvan dostusun sen, tebrik ederim. Kirpilere dikkat et çok sevimli ve bir o kadar korkaktırlar ancak evcil hayvanların için tehlikeli olabilir. Maalesef çimin 1 numaralı düşmanı hayvanlar, çok yaşıyoruz. Kedi kokusu al demeni şimdi anladımmmm 8 tane kedi varmış baksana:D İşlerden dolayı yolumu bir düşüremedim bauhause a ama aklımda :iyi

mimit
28-04-2016, 09:38
Kokuları hepsiburadada satıyorlar fiyatlar aynı ama artı kargo masrafı çıkacaktır.

stormhan
28-04-2016, 15:09
Kokuları hepsiburadada satıyorlar fiyatlar aynı ama artı kargo masrafı çıkacaktır.
Teşekkürler Mimit, ancak bauhaus a gitmem her türlü gerek. 2 araç içinde detaylı bir alışveriş yapmak istiyorum.

stormhan
06-06-2016, 17:03
Arkadaşlar merhaba,

Merak edenler için aracımızdan koku geçti. Ama siz siz olun, araçta süt ve süt ürünlerini taşımayın taşıtmayın! Herkese hayırlı ramazanlar, sütsüz sürüşler :)

tebukan
06-06-2016, 17:53
Arkadaşlar merhaba,

Merak edenler için aracımızdan koku geçti. Ama siz siz olun, araçta süt ve süt ürünlerini taşımayın taşıtmayın! Herkese hayırlı ramazanlar, sütsüz sürüşler :)
Geçmiş olsun. Peki nasıl bir uygulama yaptınız?

mimit
06-06-2016, 18:36
Süt ve süt ürünleri ağzı kapalı poşetler ile araç içinde ki askı kollarına takılarak taşınabilir mümkünsede bagaja havuzlu paspas ☺ süt önemli ☺ bununla geçmiş olsun.

ercoooo
06-06-2016, 20:20
Ben bunun hakkinda yikamaci bi abimle gorustum. En kolay kurtulma yontemi dokulen bolgeye taze cekilmis Turk kahvesi dokup oraya guzelce yedirmek. 3 gun kaldiktan sonra da orayi guzelce temizlemekmis.

tsinanb
06-06-2016, 23:50
Geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın :)

Yasin CCK
07-06-2016, 08:47
Arkadaşlar merhaba,

Geçmiş olsun. Yöntemi de söyleseydiniz, tüm forum eşrafı merak içinde :)