PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Brembo kaliper

emax34
28-10-2010, 11:18
Arkadaslar,

Bugun sahibinden.com da gezerken brembo kaliper kapaklarini gordum hosuma gitti, aranizda goren duyan kullanan varmi, ben kirmizisindan almayi dusunuyorum ama sizce sorun yasarmiyim? plastik isiya dayanikli malzemeden yapildigi belirtiliyor ama ne kadar dayaniklidir ki. orjinal brembo kaliper ve diskler oldukca pahaliya geliyor. Cakma olayini sevmiyorum ama 3000-5000eur da harcamak istemiyorum acikcasi.

ornek ilan:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-brembo-kaliper-kapakgi-new-version-disk-kapaklari-ca-32515289/detay?

fikri olan varmi??

Yasin CCK
28-10-2010, 15:10
Bende çok yakıştırıyorum, taktırmak için araştırdım fakat çok çabuk kırıldığı söylendi, arkadaş bir kaç kez değiştirmiş.

Fikir sizin...

reisG
28-10-2010, 15:41
Ömer forumda bu konu üzerinde detaylı bilgi vermişti. O linki bulmak lazım. Bence de şık duruyor ama bunlar orj. değil. bir problem yaratırmı işte sorun burada.ben parayı verip orjinal set takılmasından yana olurum ama senin de dediğin gibi bayağı pahalı ama karşılığında görüntüden daha öenmli olan üst düzey fren performansına da sahip olunuyor.

hakan308
28-10-2010, 18:05
http://img139.imageshack.us/img139/517/s5000185.jpg

http://img220.imageshack.us/img220/4669/s5000186.jpg

reisG
28-10-2010, 18:14
Hakan akşam akşam gözlerim bayram eti. çok kollu alaşım jantlar ve kırmızı kaliperler.

hakan308
28-10-2010, 18:28
Hakan akşam akşam gözlerim bayram eti. çok kollu alaşım jantlar ve kırmızı kaliperler.

çok kollu jantlara eğer anlaştığım kişi alırsa yarın elveda diyeceğim ;)

reisG
28-10-2010, 19:32
alana hayırlı olsun. umarım o da senin baktığın gibi iyi bakar.

emax34
28-10-2010, 23:59
Hakan yiktin viran eyledin beni be kardesim.. cook guzel duruyor kaliper ve jant. Kaliperlerde kirilma sorunu yasadinmi sen ? benim sportium jantlariyla takasa mi girsek aceb :) :p
fotolarda gordugum kadariyle kirmizi kaliper benim beyaz sportiumda 17 jantlarla gayet guzel duracak. iyisimi ben biraz daha arastirma yapip kim bu iste iyiyse ona gidip bu kaliper olayina girisicem.

Orjinal frenlerimiz oldukca basarili oldugu icin ve genelde sehirici kullandigimdan orjinal brembo takip 3000kusur lira veya euro gelmek biraz gereksiz geldi bana su an. anca komple tuning yapip benim 16 dizeli 112 den 180 bhp lere cikartirsam dusunucam ki o da su an aklimda yok.

hakan308
29-10-2010, 11:53
Hakan yiktin viran eyledin beni be kardesim.. cook guzel duruyor kaliper ve jant. Kaliperlerde kirilma sorunu yasadinmi sen ? benim sportium jantlariyla takasa mi girsek aceb :) :p
fotolarda gordugum kadariyle kirmizi kaliper benim beyaz sportiumda 17 jantlarla gayet guzel duracak. iyisimi ben biraz daha arastirma yapip kim bu iste iyiyse ona gidip bu kaliper olayina girisicem.

Orjinal frenlerimiz oldukca basarili oldugu icin ve genelde sehirici kullandigimdan orjinal brembo takip 3000kusur lira veya euro gelmek biraz gereksiz geldi bana su an. anca komple tuning yapip benim 16 dizeli 112 den 180 bhp lere cikartirsam dusunucam ki o da su an aklimda yok.

iltifatların için teşekkür ederim emax :D 5 aydır kullanıyorum ne kırılma ne sıcaktan yamulma eğilme erime ne üzerindeki brembo yazılarında bi problem yaşamadım anlıycağın ilk günki gibi duruyor ;) frenlemede balatalarda da herhangi bir problem değişiklik olmadı anlıycagın öneririrm ;) takas işinde ciddiysen neden olmasın zaten ben sıkıldığım için jantlarımı satıyorum