PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mp3 lü Cd Çaların Teknik Özelliği

mygold
06-10-2009, 12:29
arkadaslar 308 dekı bu mp3lu cd caların teknık ozellıgı hakkında kullanım klavuzunda bır bılgı yok. ayrıca kullanılan hoparlorler kac watt bilemıyoruz.bunu bilenler bılgılendırırse sevınırım. tesekkurler

reisG
06-10-2009, 12:39
teknik özellik derken?.. hoparlörlerin kaç watt olduğunu sorduğunuza göre çıkış gücü vb. gibi şeyleri öğrenmek istiyorsunuz. kapılarda toplam 4 adet bas ön göğüste ise 2 tweeter olmak üzere 6 noktadan ses alırsınız. peugeot özel ses sistemi dendiğinde subwooferlı JBL marka donımlar kullanıyor ama normal MP3 lü sistemler için geçerli değil bu RT4 lü ve navigasyonlu modellerde JBL ünitelerini kullanıyorsunuz.

mygold
06-10-2009, 17:15
yanı cd çaların cıkısları kac watt , hoparlorler kac watt , bana cıkıslar pek kuvvetlı gelmedıgı ıcın ogrenmek ıstıyorum arkadslar.

kivanc
06-10-2009, 20:37
Kulak o kadar değişik birşeyki insan ne kadar yüksek ses olursa olsun tatmin olmuyor.Bundan önceki mazda marka aracımda sq(sound

quality-ses kalitesi) ile ilgileniyordum belki birçoğunuz manyakmısın diyecek ama 1500 ytl verip component aldığımı bilirim tabi tatmin

olamamada cabası.Yani uzatmadan şuraya getiriyim eğer siz yüksek müziğe alışmışsanız elbetteki az gelir.Ha şunuda söyliyeyim ses

maksimum 30 oluyor orjinal kalite kayıt bir cd koyun sesi 30 a kadar getirin en ufak bir ses bozulması görmezsiniz aslanlarda.Adamlar onu

45 yapıp 30 dan sonra sesin bozuk çıkmasınıda bilirdi bence bu yönüde bir ayrıcalık tabi ses bozuk olup müzik dinlemeyi seviyorsanız ona

bişey diyemem:);) ayrıca ek bilgi bazı arabalarda görüyorum adam pandizota 4 hoparlör koymuş daha fazla ses bekliyor teyibin çıkış gücü

neyse o güçten fazlası beklenmez yani teyibimizin çıkışı 200 wat diyelim 2 hoparlör olursa hoparlör başına 100 100 dağıtır 4 hoparlör

olursa 50 50 50 50 dağıtır.Bence arabanızı yeni almışınız teyibi 1 ay açmayın ve keyif alarak aracınızı dinleyin ama onda ses çok az:)

Sevgiler.

reisG
07-10-2009, 08:13
kıvanç haklısın hi-fi olayı herkese göre değişiyor.benim babamın Chrysler Sebring'inde Boston Aqustic üretimi ses sistemi var dvd li 230 wattlık sublı 7,5 inch multimedia ekranlı bana göre harika bir sistem

mygold
07-10-2009, 17:29
arkadaslar ses sistemı yorumları kısıye gore degısır ben sadece teknık bılgı almak ıstıyorum. bır yerde kullanacagım icin bana lazım. bızım bu mp3lu cd calarların cıkıcı kac watt sadece bunu ogrenmek ıstıyorum.yanı 4 çıkışlı bu cd calarımızın her bır cıkışı kac watt bılgısı olan arkadas mesaj yazarsa sevınırım sımdıden tesekkurler.

mygold
28-10-2009, 22:27
bu konuda tam bi bilgi alamadım ama bilgi edinen bi arkadas buraya yazarsa sevinirim.

timucinnn
09-11-2009, 17:10
Şu anda watt bilgilerini hatırlamıyorum ama bir araştırma yaparsanız, forum donanımdaki peugeot 308 kısmına aracımdaki sesi sistemini değiştirirken çıkardığım orjinal kolonlarda ve teypte gördüğüm herşeyi yazmıştım. teybin çıkışı kolonların ölçüleri, markası ve güçleri gibi.

reisG
09-11-2009, 17:30
Timuçin soruyu soran arkadaş yüzlerce sayfa arasından o bilgiyi taraması vakit alacaktır. ama ben iyi hatırlıyorum herşeyi en ince ayrıntısına kadar yazmıştın. :)

mygold
09-11-2009, 17:37
valla dogru soyluyorsunuz. o kadar sayfadan gecen bakıyım dedım bulamadım .eger bulabılırsenız ve buraya yazarsanız sevınırım.

timucinnn
10-11-2009, 11:52
ben baktım ama vakit yokluğundan pek bakamadım. timucinnn% yazarsan arama kısmındaki nick kısmına sadece benim yazdığım mesajlarda arayabilirsin. hem beni de tanımış olursun ;D

boracetınkaya
10-11-2009, 17:57
308 in kolonları gercekten kötü bassı +1den fazla yaptıgınızda cok boguluyo ses müzik sistemi şart listede var oda :)

timucinnn
10-11-2009, 19:23
benim 308 i aldığımdan beri yaptırdığım şeyler şunlar, belki size de yol gösterir.

1- Ziebart Diamond Gross boya koruma +
2- Ziebart ya 2 ya 3 numara cam filmi.
3- Radyo antenini kısa olanla geğiştirdim.
4- Ses sistemini orjinal teyp hariç baştan aşağı değiştirdim.
5- Kornayı Stabel Korna ile değiştirdim.

6- Arka tamponu Premium Pack yaptırıcam en kısa zamanda.

mygold
11-11-2009, 00:59
inanırmısınız 1 saat baktım donanımforma gene bulamadım. neyse hayırlısı.

Ömer Gedik
11-11-2009, 02:02
77. sayfada timucinn değişitiğini yazmış ama detay göremedim.

timucinnn
11-11-2009, 11:32
Evet bende şimdi 77. sayfaya baktım, kolonların markalarını, ölçülerini ve menşeini yazmışım. Bugün üşenmedim depodan arabadan çıkardığım kolonları buldum çıkardım ki watt bilgilerini yazayım diye ama üzgünüm ki kolonların üstünde watt bilgileri yok :)

Orjinal donanım; ön kapılarındaki kolonlar 16cm, arka kapılardaki kolonlar 13 cm. Ön konsoldaki tizlerden başka da tiz yok.

Teybin çıkarılması için klima kapağının el yordamıyla çıkartılması arkasından teybin altındaki boş kısmın yine el yordamıyla çıkartılması ve son olarak teybin çıkartılması gerekiyor. Çünkü hepsi birbirine geçmeli şekilde monte edilmiş.

Kolonların dördü de harman/becker marka. made in france. Çok ucuz görünümlü ve kalitesiz kolonlar. tizler ne yazıkki daha da kötü.
Teyp Hatırladığım kadarıyla Continental markaydı.

otmotvmhndsi
11-11-2009, 22:26
Kolonları kaliteli olanlarlar ile değiştirsek teybi değiştirmeden ve amfi takmazsak daha güzel bir ses alabilirmiyiz hem tizde hem basta?

hakan308
11-11-2009, 22:38
Kolonları kaliteli olanlarlar ile değiştirsek teybi değiştirmeden ve amfi takmazsak daha güzel bir ses alabilirmiyiz hem tizde hem basta?

güzel ses için amfi subwoofer bir çift oval kolon ve kapılara kompenant takımı şart berker bi ara şu buluşma işini ayarlayalımda birbirimden öğreneceğimiz çok şey var onları tamamlayalım :)

kivanc
12-11-2009, 13:32
308 kapılarında kolonmu var hoparlörmü?

http://www.hifiturk.com/sitebcx/_files/Image/infinity1.jpg

Hayır resimdeki bizim salondaki kolonda...;)

Sevgiler.

boracetınkaya
12-11-2009, 13:36
aynı seye cıkıyo türkçe nereye cekersen oraya gidebilcek bir dil kapı kolonuda ;)

Selahattin
12-11-2009, 23:37
308 kapılarında kolonmu var hoparlörmü?

http://www.hifiturk.com/sitebcx/_files/Image/infinity1.jpg

Hayır resimdeki bizim salondaki kolonda...;)

Sevgiler.+10 ;D ;D

kivanc
12-11-2009, 23:47
Hayır ikisi apayrı şeyler...Hoparlor kolona monte edilir.Bi nevi kutu görevi görür kolon.Arabalarda ise kolon diye birşey söz konusu değildir.Hoparlorler kapıya montelidir.Dipnot; Kapıda yalıtım olursa mid bass ları daha kaliteli alırsınız.Az kaldı az, İstanbulda halil usta vardır sq(sound quality) cu bilen çok iyi bilir.Araç yakında orda olacak inş.