PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bijon Ve Yuvasının Yalama Olması...

serdarhoca
10-04-2016, 18:42
İyi akşamlar arkadaşlar. Cuma günü kışlık lastikleri yazıklarla değiştim. Sanırım lastikçinin iş güzarlığı arka bijonlardan ikisi (soğ ve sol arka birer bijon)yalama olmuş,bijon boşa döünüyordu. Dün ustaya götürdüm yeni bijon taktırmaya. O da yenisinin olmayacağını yuvasının bozulduğunu söyledi. Neyse poryayı söküp tornacıya gittik ve o yuvaya aynı ebat bijon yuvasını kurtaramayız dedi ve az biraz genişleterek yeni bir bijon yuvası yaptı. Poryayı aldık geri döndük. Bu sefer geniş alınan bijon çelik jantın en uc delik kısmından geçmedi. Bu sefer jantı götürdük ve her iki jantın birer deliği bijna uygun olarak az genişletildi.
a)Bu sorun teşkil eder mi acaba?
b)Daha önce böyle birşeyle kaşılaşan oldu mu?
c)Nasıl bir uygulama yaptınız?

KarakurT
10-04-2016, 19:42
İyi akşamlar arkadaşlar. Cuma günü kışlık lastikleri yazıklarla değiştim. Sanırım lastikçinin iş güzarlığı arka bijonlardan ikisi (soğ ve sol arka birer bijon)yalama olmuş,bijon boşa döünüyordu. Dün ustaya götürdüm yeni bijon taktırmaya. O da yenisinin olmayacağını yuvasının bozulduğunu söyledi. Neyse poryayı söküp tornacıya gittik ve o yuvaya aynı ebat bijon yuvasını kurtaramayız dedi ve az biraz genişleterek yeni bir bijon yuvası yaptı. Poryayı aldık geri döndük. Bu sefer geniş alınan bijon çelik jantın en uc delik kısmından geçmedi. Bu sefer jantı götürdük ve her iki jantın birer deliği bijna uygun olarak az genişletildi.

İyi akşamlar. Benim eski aracım 207 idi. Onda da sol arka 2 bijon sıyırmıştı. Aynı şekilde genişletmişlerdi yeni bijon yuvası yaparken. Orjinal Çelik jantta sorun olmamıştı. Ben aracımı satana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Sıfır araç alırken takasa verdim aracımı bayraktar oto Ankara'ya durumu söyledim verirken onlar sorun olmaz genişletilmiş ama sorun yok dediler.

serdarhoca
10-04-2016, 22:32
Peki bu orjinal bijonun , bir tik genisi olan orjinal olani(diger celik jant bijonu ile ayni olan ) mevcut mudur?

ayzinim
11-04-2016, 11:02
Öncelikle geçmiş olsun. Benimde sol arka tekerde jant takarken sıyırma olmuştu. Ama ben diş açarak bu sıkıntıdan kurtuldum. O günden beri bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Bildiğim kadarı ile orijinal bijonların ebatları aynı.

kral1840
12-04-2016, 08:58

geçmiş olsun hocam.

benim 2007 307 ninde arka sol tekerde aynı sorun oldu lastikçinin suçu.
sonra tornalattık düzen tutmadı olmadı.
sonuç olarak mecburiyetten bijon yuvalarını değiştirelim dedik ama diskle berabermiş arkalar.
teki değişse olmazdı ikisine 400 lira vermiştim 2-3 sene önce.

sizinki daha az maliyetli olmuştur büyük ihtimal.