PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5008 almalı mıyım

bluewave
09-04-2016, 22:49
Merhabalar aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Esasen şu an bir peugeot sahibi değilim ancak 5008 almayı ciddi oranda düşünüyorum. Ancak aracı yakından tanımamam kaynaklı şüphelerim var. Mesela bazı araçlarda 18inch jant opsiyon olarak kullanılmış acaba araç konforunu ve ön düzeni nasıl etkiliyor. Ayrıca auto6r şanzumanın baskı balata değişimi ortalama kaç kmde yapılmalıdır. İkinci el bir 5008 düşündüğümden (2011- 2012 model) 100000kmyi bulmuş araçlar alındıktan sonra fazlaca masraf yaptırır mı. Teşekkür ederim..

HarunHoca
10-04-2016, 07:18
Öncelikle merhaba.
Elbette altı yaşında ve 100 bin km yi devirmiş bir aracın belli başlı yıpranan ve değişmesi gereken parçaları olacaktır. Ancak takdir edersiniz ki aynı marka aynı model yakın km lerde de olsa her araç aynı olmuyor. Iyi bir araştırma ve sabır ile doğru aracı bulacağınızı düşünüyorum.

ayzinim
10-04-2016, 10:07
Merhaba. Aramıza hoş geldiniz. Öncelikle araç bakımları zamanında yapılmış ve dikkat gösterilmiş ise sıkıntı çıkarmaz.
Almadan önce ekspertiz yaptırmanız daha sağlıklı bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacaktır. Benim aslanın fabrikasyon çıkışında 15"jant vardı. Şuan üstünde 18" var. Ön takımlarda yada konforunda bir sıkıntı yaşamıyorum. Hatta en son 5 cm yay taktım ve hala bir kayıp yaşamıyorum.

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fthz
13-04-2016, 17:46
Her ne kadar acı bir 307 tecrübem olsa da yedi kişilik otomatik araç arayışlarında en uygun yine Peugeot almak. Bende aynı kriterlerdeki 5008'leri inceliyorum. Dayımda mevcuttu araç ve çok keyifliydi. Sıfır alıp bakımlarını aksatmadığından olsa gerek 6 yaşını doldurmuş yüz bini devirmiş olsa da sıkıntı yaşamadı. Tek göze batan vites geçişlerinde biraz yığılma yaşamasaydı ama bu aracın atikliğini etkilemiyordu, hızlanması gidişi gayet güzel idi.