PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marspiyel ezildi yardım

Lagrima
06-04-2016, 20:23
Merhaba arkadaşlar dün garaj a girerken marspiyel biraz ezildi bir karış kadar araç kardeşimin ve yaptırmam lazım . Tamir edilir mi ? Yenilenmesi mi lazım tamamen ? Ankara da tavsiye edebileceğiniz uygun bır yer var mı ?

P.Lovers
06-04-2016, 20:53
tamir ediliyor diye biliyorum değişim yapmaya gerek yok. aynı sıkıntıyı bende yaşadım fakat 300 lirada para istemişlerdi. Ankara'da yaşayanlar konuyu görürse size tavsiye verecektir.

ayzinim
06-04-2016, 21:30
Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Ezilen yer tamir ediliyor. Değişim yada farklı bir uygulamaya gerek yok. Şaşmaz'da Genç Doğanlar Peugeot servisi bu konuda size yardımcı olabilir.

Lagrima
06-04-2016, 21:50
Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Ezilen yer tamir ediliyor. Değişim yada farklı bir uygulamaya gerek yok. Şaşmaz'da Genç Doğanlar Peugeot servisi bu konuda size yardımcı olabilir.

Teşekkür ederim yarın uğramaya çalışacağım

Lagrima
06-04-2016, 21:51
tamir ediliyor diye biliyorum değişim yapmaya gerek yok. aynı sıkıntıyı bende yaşadım fakat 300 lirada para istemişlerdi. Ankara'da yaşayanlar konuyu görürse size tavsiye verecektir.

Teşekkürler minnacik yere 300 istemezler umarım

mimit
06-04-2016, 21:53
Gençdoğanlara giderseniz, Onur ustayı bulun,Kendisi mekanik ustasıdır, kardeşi de kaporta ustasıdır.Onur ustaya Mehmet yönlendirdi derseniz,yardımcı olacaklardır.

mimit
06-04-2016, 21:54
Minnacık yer dediğiniz kısım biraz zahmetli bir uğraş istiyor boyanın kazılıp,ezilen parçanın çekilip düzeltilmesi sonrasında macunlayıp boyanması gerekiyor. bu dedikleri boyada da atma dökülme varsa geçerli, kurtarılabilecek gibiyse Melih usta boyasız göçük onarımı da yapıyor zaten ozaman çok daha kolay halleder bu sorunu.

Lagrima
06-04-2016, 22:17
Gençdoğanlara giderseniz, Onur ustayı bulun,Kendisi mekanik ustasıdır, kardeşi de kaporta ustasıdır.Onur ustaya Mehmet yönlendirdi derseniz,yardımcı olacaklardır.

Teşekkür ederim

YuHaN
06-04-2016, 23:12
Öncelikle geçmiş olsun kardeşinize yaptırmadan önce bilgi vermenizi tavsiye ederim çünki onun bir fikri varsa keşkeler para etmiyor sonra marşpielde boya bozmadan düzeltmek mümkün tabi vurdugunuz anda boya bozulmamışsa ama aracınızın bu işleme degermi degmezmi siz karar verin zira çok maliyetli oluyor bu tür tamirler eğer en azından bir astonmartin sahibi iseniz tavsiye ederim ama yoksa gerek yok zira parşpiel dedigimiz kısımı çoğu expertiz bile incelemiyor bilginize. Sizin yapacağınız marşpiel esnek bir kısım olmadığından öpücükle çekilemez punta ile çekilir oda o kısımın tamamen boyanın bozulması anlamına geliyor boya bozulduktansonrada kaportacının bir önemi kalmıyor işini iyi yapsın maşpiel yaparken kapını bozmasın yeter. Siz iyi bir boyacı bulun rengi tuttursun derim kolay gelsin.

Lagrima
07-04-2016, 16:15
Teşekkürler kardeşime söyledim tabiki 10 senedir araba kullanıyorsun nasıl surtersin diye fircaladi �� bende yaptiririm dedim o da yaptır dedi o yüzden arıyorum boyası kalkmadı çok ufak dediğim gibi ama vakum gibi birseyle çekilirse boya mutlaka kalkar araç değermi değer sanırım astonmarti olmasada �� yeni aldı 41 e her halukarda yaptırman lazım degsene degmesede
Öncelikle geçmiş olsun kardeşinize yaptırmadan önce bilgi vermenizi tavsiye ederim çünki onun bir fikri varsa keşkeler para etmiyor sonra marşpielde boya bozmadan düzeltmek mümkün tabi vurdugunuz anda boya bozulmamışsa ama aracınızın bu işleme degermi degmezmi siz karar verin zira çok maliyetli oluyor bu tür tamirler eğer en azından bir astonmartin sahibi iseniz tavsiye ederim ama yoksa gerek yok zira parşpiel dedigimiz kısımı çoğu expertiz bile incelemiyor bilginize. Sizin yapacağınız marşpiel esnek bir kısım olmadığından öpücükle çekilemez punta ile çekilir oda o kısımın tamamen boyanın bozulması anlamına geliyor boya bozulduktansonrada kaportacının bir önemi kalmıyor işini iyi yapsın maşpiel yaparken kapını bozmasın yeter. Siz iyi bir boyacı bulun rengi tuttursun derim kolay gelsin.

ayzinim
07-04-2016, 16:59
Yuhan, yaklaşımın baya bir enteresan. Aslanımın bendeki yerini düşününce, dediğin Aston yanından bile geçemez. Sahip olduğum kıymetlidir. Gerekeni yapmaktan da kendimi alı koymam.

YuHaN
07-04-2016, 20:22
�� arkadaşlar sakın yanlış anlamayın ama insan başına gelince ögreniyor bazı şeyleri gerçekten astronomik rakamlar çıkıyor şöyle bir olay anlatayım geçtiğimiz yıl bir tanıdıgımın arkadaşı sıfır oeugeot 508 almış ancak aracı bildigim kadarı ile nerdeyse yarı fiyatına almış çünki yaklaşık 50 araç dolu yagmuruna magruz kalmış ve hasar almış busebepten yarı fiyata almışlar araçlarda ufak ufak çökükler varmış tavanda kaputta ceviz buyuklugunde kaç adet böyle çökük vardı bilmiyorum ama toplamda 3bin tl ye yaptırmışlar zannedersem çorumda yaptırmış ben biraz araştırayım bulursam paylaşırım özel bir makina getirtirmişler vakum yaparak duzeltiyormuş göcukleri nevşehirde de var buşekildekinyerleri çekiçle boya bozmadan yapan birisi ama çok nazlılar birkere 1hafta sıra bekliyorsunuz ve yapmadan önce aracı görmek istiyorlar.

mimit
07-04-2016, 21:36
😊 arkadaşlar sakın yanlış anlamayın ama insan başına gelince ögreniyor bazı şeyleri gerçekten astronomik rakamlar çıkıyor şöyle bir olay anlatayım geçtiğimiz yıl bir tanıdıgımın arkadaşı sıfır oeugeot 508 almış ancak aracı bildigim kadarı ile nerdeyse yarı fiyatına almış çünki yaklaşık 50 araç dolu yagmuruna magruz kalmış ve hasar almış busebepten yarı fiyata almışlar araçlarda ufak ufak çökükler varmış tavanda kaputta ceviz buyuklugunde kaç adet böyle çökük vardı bilmiyorum ama toplamda 3bin tl ye yaptırmışlar zannedersem çorumda yaptırmış ben biraz araştırayım bulursam paylaşırım özel bir makina getirtirmişler vakum yaparak duzeltiyormuş göcukleri nevşehirde de var buşekildekinyerleri çekiçle boya bozmadan yapan birisi ama çok nazlılar birkere 1hafta sıra bekliyorsunuz ve yapmadan önce aracı görmek istiyorlar.

Ankara da bu işi yapan sadece benim bildiğim 5 yer, tabi ki ustalık genede önemli ama eskisi kadar zor bulunabilen ustalar değiller, çin malı setler bile internette satılıyor, iyi malzeme iyi usta kusursuz sonuç doğuruyor.