PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Viteslerin manule kendi geçmesi

mmusavir
06-04-2016, 19:13
ARKADAŞLAR İYİ AKŞAMLAR;
Bizim aslan yolda giderken bağzen kendiliğinde manuele geçiyor sonrada tekrar otomatiğe geçiyor,
dün akşamda manuele geçti tekrar otomatiğe geçmedi sabah olduğunda sorun kalmadı bu konuda bir fikri olan var mı?

YuHaN
06-04-2016, 22:47
Öncelikle şunu söyliyebilirimki vitesi otomatikten manuele geçmesi otomatik olarak olmuyor el ✋ ile geçiyor tabi benim aracım f1 �� şanzuman değil f1 �� ler farklıysa onu bilmiyorum bendeki vti 4 vites. Sorun şu olabilir vites aslında otomatige yada manuel e gecmiyorrdurdaa ekranda öyle görünüyor olabilir yok fites kolu yerinden oynuyorsa ozaman dediginiz gibi vites manuel den otoya otodan manuele geçiyordur yok ekranda öyle görünüyorsa sadece ekran hatasıdır.
bendede şöyle birşey oldu vites 2 de giderken aniden hızlanmam gerekti ve vitesi manuel e alıp 1e çektim birde baktımki devir 6 bine geldiginde 2 ye geçti manuelde zaten vitesi otomatik duşurdügünü biliyordum ama yükselttiginide yeni fark ettim ama diğer viteslerde denemedim. Bunu daha sonra tekrar denicem sizde birdeneyin.

mmusavir
07-04-2016, 17:15
vites kolunda bir oynama olmuyor ekranda oluyor otomatikte giderken ekranda "A 3 yazarken birden M3 yazıyor sonra tekrar A 3 e geçiyor" geçen gün akşamda A3 dan M3 geçmiş (farkında değilim)ışıkta durdum yeşil yanınca araç yürümedi M3 geçtiğini öyle farkettim A ya geçmedi öyle stop ettim sabah düzeldi sorun tam olarak bu

YuHaN
07-04-2016, 20:08
Otomatiklerde bu işi birtur beyin gerçekleştiriyor butur arızaları azaltmak ve karşılaşmamak için durdugunuz zaman ışık vs. Vitesi mutlaka boşa alın. Bir beyinci ile görüşün derim en azından danışın aracınızın modeli kaç bilmiyorum ama inşallah garantisi felan varsa direk servise gidin sağda solda çok oynattırmayın fikir almak başka kurcalatmak başka �� umarım basit birşeydir.

mmusavir
08-04-2016, 06:47
Araç 2012 508 ek garantide yaptirmiştim oda bu ayin başinda bitti

YuHaN
08-04-2016, 08:09
Bazı durum larda günü bitse dahi garantiye dahil edile biliyor bir görüşme yapın derim satışsonrası hizmetler bölümü felan varsa uygun birdilde anlatırsınız bu onların elinde isterlerse garantiye dahil ederler ve daha biteli 10gun olmamış bile.