PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 308 SW Fenni Muayene Sorunu

eskoesko
04-04-2016, 08:56
Merhaba arkadaşlar, 2009 model 308 SW aracım ruhsatta 7 koltuk gözüktüğünden ve opsiyonel olduğu için bagaj koltuklarını almadığım için fenni muayeneden geçmedi. Aslında bu araç şimdiye kadar 4 defa muayeneden geçti ama ya tekrar plan çizdirip 5 kişilik ruhsat çıkartmam gerekiyor, ya da geçici iki adet koltuk bulup muayene sırasında göstermem gerekiyor.
Şimdiye kadar böyle bir durumla karşılaşan var mı?
Kocaeli civarında bir saatliğine iki koltuğunu ödünç verebilecek olan olur mu acaba?
Şimdiden desteğiniz için teşekürler.

Eser Sunter

mimit
04-04-2016, 10:28
benzer bir durum yaşadık araçta 4 emniyet kemeri olduğu için,ruhsatta 5 kişilik diye işlenmiş, kitabına göre bakıldığında bu aracın bu şekilde ilk muayeneden bile geçmemesi lazım ancak işte tüv-türk te de keyfi uygulamalar yapıldığı için, böyle can sıkıcı şeyler ortaya çıkabiliyor, eğer araçta ekstra iki emniyet kemeri daha yoksa bence ruhsat değişimine gitmek en sağlıklısı olacaktır, yoksa onları içinde ayrı bir uğraş vermeniz gerekebilir.

eskoesko
04-04-2016, 12:08
benzer bir durum yaşadık araçta 4 emniyet kemeri olduğu için,ruhsatta 5 kişilik diye işlenmiş, kitabına göre bakıldığında bu aracın bu şekilde ilk muayeneden bile geçmemesi lazım ancak işte tüv-türk te de keyfi uygulamalar yapıldığı için, böyle can sıkıcı şeyler ortaya çıkabiliyor, eğer araçta ekstra iki emniyet kemeri daha yoksa bence ruhsat değişimine gitmek en sağlıklısı olacaktır, yoksa onları içinde ayrı bir uğraş vermeniz gerekebilir.

Araçta 7 emniyet kemeri mevcut, buna rağmen geçmedi. Vatandaş olarak ne o belgeyi düzenleyen benim, ne de aracın trafiğe çıkmasına izin veren benim. Çok sevdiğim aracıma çeki demiri taktırdığımda da tüm belgeleri TSE'den ve Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube'nin elinden geçti. Ama ülkemizde her zaman olduğu gibi bir şey ters gittiğinde yine bedel kullanıcıya vatandaşa ödettiriliyor maalesef. En mantıklısı yardımcı olmaya gönüllü olacak bir 308 SW sahibinin emaneten koltuklarını ödünç almak sanırım.

MaLi
04-04-2016, 18:08
Benim de SW ruhsatda 5 kişi göükmekte.
Bende bir sonraki muayeneye tersini yani 7 kişi işletmeyi istiyorum.

Koltuk olmadığı için geçirmemeleri ilginç olmuş.
Sonuçta portatif koltuklar.

rocker307
04-04-2016, 23:28
Benim 307sw ruhsatta 5kişilik ama orjinalde bagaj emniyet kemerleri bende de mevcut. Muayeneyi yapan eleman bir önceki seferde bizi çağırıp bunları siz mi eklediniz diye sormuştu. Bende şu anda koltuk var 2 tane ama istanbuldayım uzağız. Ayrıca çok zor bulunuyor..

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

eskoesko
06-04-2016, 21:01
Merhaba herkese, nihayet bugün Peugeot Türkiye'nin Tüvtürk merkezini arayarak sorunu hallettiği haberini vermek istiyorum. Yakın ilgilerinden dolayı Peugeot Türkiye'den Gülden Hanım'a teşekkür ederim. Aynı istasyonda Cumrtesi yaptıramadığım muayenemi yaptırdım.

converse10
06-04-2016, 21:14
Gözünüze aydın

rocker307
06-04-2016, 23:07
Gözünüz aydın nasıl hallettiniz?

Sony Xperia Z2 ile Tapatalk kullanılarak yazıldı..

ayzinim
07-04-2016, 17:59
Sorunun giderilmiş olması sevindirici. PT'nin katkısının olması ise ayrı bir güzellik :)

LG-D958 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi