PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzos emisyona arızası muayenede sıkıntı olur mu

Mete_han
02-04-2016, 14:11
Far bağlantı noktaları kırık yapıştırmayla tutturulmus ve araca binince bip bip ötüyor egzos emisyon sistemi arazalı diyor sürekli ışık yakıyor. Prins lpg var, lpgci lpgden değil dedi. Başlık açma gereği duymadım çözümü için, çözümü muamma heralde tam net bir çözümü yok bu lanet arızanın ne yapacagım bilmiyorum sildirince tekrar cıkıyor zaten.

Araç muayenesine az var orda da bu egzos emisyon arızası çıkarsa ki çıkacak bu muayeneden geçecek mi araç?

YuHaN
02-04-2016, 14:37
Araçta tekleme çok yakma gibi sıkıntılar varmı peki

Mete_han
02-04-2016, 14:53
Tekleme yok, çok yakma bilmiyorum çünkü daha yeni aldım :) Depo bitince göreceğim, alınca sıfırlamıştım.

YuHaN
02-04-2016, 15:06
Hımm aldıgında vardı yani bu arıza
Muayenede sıkıntı olacağını sanmıyorum sadece airbag labbası yanarsa sıkıntı oluyor ama motor la ilgili arızaları önemsemiyorlar ama geçirmek istemezlersede sağlam aracı bile brakırlar oda ayrı bir konu
Benim sana tavsiyem elektironik arızalarda kesinlikle servis e götür 2 katı ücret öde zoruna gitsin ama işin görülsün dışarda zira hem işini yapamazlar hemde paranı alırlar muhtemelen o aracı sana satanda belki busebebten bile satmış olabilir çunki oiyasada ustayız diye geçinenler bişeyi beceremediler mi hem paranı alırlar hemde bu arabayı sat kurtul derler servisten kacayımderken arabadan olursun bana kalırsa senin sorun halk arasında oksijen sensörü dedikleri lapda sensörü gibi duruyor bazı araclarda tek olur ama bizim araçlarda 2 tane olması lazım 1.eksaz manifoltunun ordaki koruma nın üstünde fanın hemen arkasında kaputu jaldır görürsün digeride katalitikkonvektörün üzerinde montelidir lpgli araçlarda sık bozulur eğer hata bundansa kesinlikle orjinal taktır zira 1ay surmez tekrar bozulur. Saygılar.

Mete_han
02-04-2016, 15:21
Sagolun sizdeki aractami aynısı benimkinin (benzinli-lpgli otomatik)? Bende yağ - su - buji - alternatör kayısı gibi basit değişimleri pejo market adlı siteden orjinal urun alıp dısarda hallettikten sonra bu egzos emisyon arızası için servise gideceğim. Dediğiniz gibi muayenesine de 1 ay kalmıs belki de satan bu yuzden sattı. Bu çok masraf çıkarabilecek bir durum mu?

YuHaN
02-04-2016, 15:39
Öncelikle benim aracın 308 vti aynı ama ben benzin de kulanıyorum lpg yok daha önce bu sorunu seat toledo 2.3 5silindirli aracımda yaşadım 3 defa sensör 1defa hava debi ölcer değiştirdim ama birtürlu yapamadılar servisinde lpg li araca bakmadgını söylediler araca toplamda 2 bin tl para harcadım olmadı ama 2000 model ve 180 binde bir araçtı ve motor revizyon yapılmış başka bir sıkıntıda olabilirdi sattım kurtuldum �� ama 2 binlira harcadım lapda sensöru marka modele göre değişir seat ın ki yansanayisi 250 tl orjinalide 350 tl felandı ama yazdıklarım seni korkutmasın o arac 2300 motordu ve muadili yok piyasada o yüzden arac hakkında bilgisi olan yok servis bile kac defa gördü bilinmez.

Mete_han
02-04-2016, 16:04
Pejo servisi lpgli araca bakar mı

Mete_han
03-04-2016, 15:41
Daha önce arabası egsoz emisyon arızası uyarısı verirken muayeneden geçen oldu mu?

converse10
03-04-2016, 16:43
Daha önce arabası egsoz emisyon arızası uyarısı verirken muayeneden geçen oldu mu?

Emisyon değerlerinde sorun var demektir gidip herhangibir ölçüm istasyonuna denemek gerekli

YuHaN
04-04-2016, 20:30
Ya aslında sormam gerekeni şimdi sorayım senin araçta eksoz emisyon diyemi yazıyor arızada.

Mete_han
04-04-2016, 20:43
Herkese bilgilendireyim süreçle ilgili. Egsoz emisyon arızası diye yazıyor Yuhan evet. Çalıştırdıktan 1 dakika sonra başlıyor bu uyarı ve sarı ışık yanıyor gösterge panelinde.

Gelelim sonuca: bugün bi egsoz muayene istasyonuna gittim ben bişey demedim adam muayeneyi yaptı nasıl dedim sorun yok değerler normal dedi. Bende dedim ama böyle bir arıza veriyor onu bilmem değerler normal dedi, onayladılar 2 yıl geçerliymiş. Artık yanarsa yansın çokta umrumda değil alıştım bir tek bindikten 1 dakika sonra bir uyarı veriyor hepsi bu. Araçta çekişten düşme, tekleme, titreme yok çok şükür. Bazen bujiden de yaparmış bakalım bakımda bujide değişecek göreceğiz.

YuHaN
04-04-2016, 21:07
Valaha bendede var bisıkıntı ama benim araç turkce degil �� bunun bi ayarı felan varmı acaba. Benimkinde de antipollution yazıyo.

Mete_han
04-04-2016, 23:07
Senin dil Fransızca olmuş, radyo orjinalse orada menü tuşu var ona bas ileri geri gez Fransızcada dil "Langue" demek bunu bulunca içine gir, oradan Türkçe aynen böyle "Türkçe" diye yazar onu seç.

Yalnız senin sorunda egzos emisyon haberin olsun. Göstergede de sürekli sarı ışık yanıyor mu?

YuHaN
05-04-2016, 12:34
Motor simgesi var o ışık yanık sürekli arıza labbası.

Selcuk35
10-04-2016, 16:22
Beyler Selçuk ben İstanbul'dan. 2010 308 Auto6R 110HP Diesel aracım.
Bugün vitesi sporta alıp biraz gaza yüklenince önce part filtresi tıkanma riski hatası hemen arkasından egzoz emisyon arızası verdi.
biraz zaman geçince arıza lambası söndü fakat içim rahat değil tabi.
sebebi anlayanlar varmıdır?

gecegoz
10-04-2016, 20:36
Aracınız kac km,

Ömer Gedik
10-04-2016, 20:47
Partikül sıvınız bitmiş veya azalmıştır.

Selcuk35
19-04-2016, 10:36
138.000Kmde , ayrıc park halindeyken takviyeli direksiyon arızası verdi. Bunun nedeni ne olabilir?