15 sonuçtan 1 ile 15 arası
    Yeni Üye C@GL@R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

206 sahibi olarak merhaba..

arkadaşlar merhaba adım çağlar 2005 model 43 bn de 206 x-line 1.4 8v aldım kazasız temiz bir araç..araç iki hava yastğı kliima hidrolik direksiyon fazla donanım yok bazı sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim..umarım aktif bir forumdur..

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_0449.jpg
Görüntüleme: 8
Büyüklüğü:  88.1 KB (Kilobyte)
ID:	229

1-1.4 75 hp lik bu araç ortalama ne yakar lpg takmaya gerek varmı araca fazla binen biri değilim yılda mx 10.000...

2-aracın airbag işiğı yanıyor yetkili servis baktı pc ye bağladı ve emliyet kemeri kablolarından dedi ben koltuk altında kablo fln göremedim soketlerine bakacağım nerde bu kablolar..

3-aracın triger hiç değişmemiş maliyeti nedir. hangi markayı önerirsiniz netten alıp ustama işçilikle taktırmayı düşünüyorum önerebileceğiniz bir site veya link varmı?

4-aracımda bilmediğim bir donanım varmı yagmur sensörü far sensörü vs..

5-benzin isiğo yandıktan sonra depoda kaç litre benzin var ölçüm yapacağım ama bilemiyorum kaç litre kalıyor ışık yanar yanmaz...

6-aracın plaka bagaj iç aydınlatmaya led takacağım ebatları nedir?

7-araç 4 lastik istiyoru 185-55-15 alacğım ne önerirsiniz sıfır çıkma temiz de olabilir.

Aktif Üye ÇΔĞLΔΨΔ∏ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aramıza hoş geldiniz aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binmek dileğiyle sorularından tek yanıtlayabileceğim soru yakıt konusu 99 model 1.4 benzinli 206 kullandım kısa bir süre ben lpg ye ihtiyaç duymadım yakıt yönünden pejo nun az yaktığı bilinir ..

keyifli forumlar
    * ╗~╔═╗~╔═╗~╔═╗ *
    * ║~╚═╣~║~║~╚═╗ *
    * ╚~╚═╝~╚═╝~╚═╝ *
    Bize her sevdadan geriye kalan sadece ๘۩ GALATASARAY๘۩

teşekkür ederim keşke sorumlarımada cvp verseydiniz

Dreamcatcher
    Ziyaretçi
    Çağlar aramıza hoşgeldin..sorularını tanışma bölümünde değil de aracınla ilgili bölümde sorman daha doğru olurdu..

2003 model X-line kullanmıştım yıllar öce..
    1- yaptığın km ye bakarak LPG takmana gerek yok..206 en tasarruflu araçlardan biridir.
    2-Bence işten anlayan bir ustanın bakması daha doğru olur..
    3-Triger değişimini 90 bin km de yapmıştım ben..farklı görüşte olanlar var ama 90 bin iyidir..
    4-Maalesef o sensörlerden yok aracında
    5-Benzin ışığı yandığında deponda 4-6 lt benzin kalır..
    6-bagaj içini tam bilmiyorum ama plakalıklarında dipsiz ampul olmalı diye hatırlıyorum..
    7-Lastikde herzaman michelin birinci tercihimdir...daha sonra good year gelir..çıkma lastik almanı tavsiye etmem..

Keyifli forumlar..

tatoo
    Ziyaretçi
    kazasız belasız sürüşler ve aramıza hoşgeldiniz.bu aracınız için

Alıntı Dreamcatcher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çağlar aramıza hoşgeldin..sorularını tanışma bölümünde değil de aracınla ilgili bölümde sorman daha doğru olurdu..

2003 model X-line kullanmıştım yıllar öce..
    1- yaptığın km ye bakarak LPG takmana gerek yok..206 en tasarruflu araçlardan biridir.
    2-Bence işten anlayan bir ustanın bakması daha doğru olur..
    3-Triger değişimini 90 bin km de yapmıştım ben..farklı görüşte olanlar var ama 90 bin iyidir..
    4-Maalesef o sensörlerden yok aracında
    5-Benzin ışığı yandığında deponda 4-6 lt benzin kalır..
    6-bagaj içini tam bilmiyorum ama plakalıklarında dipsiz ampul olmalı diye hatırlıyorum..
    7-Lastikde herzaman michelin birinci tercihimdir...daha sonra good year gelir..çıkma lastik almanı tavsiye etmem..

Keyifli forumlar..
    cevap için teşekkürler..90 bn diyorlar ama aracın yaşı itibariyle çoktan değişmesi lazim deniyor. kimisi ben km ye bakarım diyor araç antalya aracı aslında kayışlarda yıpranma vs. daha az oluyor.. önemli bir parça olduğu için işi şansa bırakmamak lazım diye düşünüyorum.

lpg durumunu ölçüme göre yapacağım 30 krş altı çıkarsa gerek yok çünkü seat leonum var ondan alışığım bu değerlere

Alıntı tatoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız sürüşler ve aramıza hoşgeldiniz.bu aracınız için
    hoşbulduk teşekkürler herkese kazasız belasız sürüşler..

Dreamcatcher
    Ziyaretçi
    Çağlar,aracının modeli itibarıyle ve kafan rahat olsun diye trigeri değiştirebilirsin,ancak iş sadece trigerle bitmiyor,gergi rulmanı ve devirdaim de değişiyor ayrıca zor bir işçilik ve bayağı da işçilik ödüyorsun..devirdaim neden değişiyor dersen;motor ön düzen kapağının açılması gerekiyor değişim için,ve hazır açılmışken onu da değiştiriyorlar tekrar aynı zahmete girmemek için,zaten genelde devirdaim belli bir süre sonra ufaktan su kaçırmaya başlamış oluyor.açıldığında sen de göreceksin muhtemelen..

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Alıntı C@GL@R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba adım çağlar 2005 model 43 bn de 206 x-line 1.4 8v aldım kazasız temiz bir araç..araç iki hava yastğı kliima hidrolik direksiyon fazla donanım yok bazı sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim..umarım aktif bir forumdur..

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG_0449.jpg
Görüntüleme: 8
Büyüklüğü:  88.1 KB (Kilobyte)
ID:	229

1-1.4 75 hp lik bu araç ortalama ne yakar lpg takmaya gerek varmı araca fazla binen biri değilim yılda mx 10.000...

2-aracın airbag işiğı yanıyor yetkili servis baktı pc ye bağladı ve emliyet kemeri kablolarından dedi ben koltuk altında kablo fln göremedim soketlerine bakacağım nerde bu kablolar..

3-aracın triger hiç değişmemiş maliyeti nedir. hangi markayı önerirsiniz netten alıp ustama işçilikle taktırmayı düşünüyorum önerebileceğiniz bir site veya link varmı?

4-aracımda bilmediğim bir donanım varmı yagmur sensörü far sensörü vs..

5-benzin isiğo yandıktan sonra depoda kaç litre benzin var ölçüm yapacağım ama bilemiyorum kaç litre kalıyor ışık yanar yanmaz...

6-aracın plaka bagaj iç aydınlatmaya led takacağım ebatları nedir?

7-araç 4 lastik istiyoru 185-55-15 alacğım ne önerirsiniz sıfır çıkma temiz de olabilir.
    Aramıza hoşgeldin. Bende 2004 yılında 0 km olarak 206 X-Line 1.4 lt. 75 bg. kül gri araç almış ve 308 alana değin 2009 Ocak ayına kadar büyük bir keyifle kullanmıştım.Sorularına yanıt olarak;
    1-Arkadaşlarımın da söylediği bende bilgi vereyim. sakin kullanımda stanbul trafiğinde yaklaşık 600-630 km. gidiyordum 1 depo ile. Ayrıca yılda 10.000 km yol az bir km. Bence LPG kullanma. Zaten ufak olan bagaj hacminin yarısı gidiyor. kapalı otoparka giremiyorsun.
    2-Bence servis üfürmüş. Bildiğim kadarıyla 206larda aktif gergili ön emniyet kemerleri yok.Bu yüzden koltuk altında kablo arama bu işi bilen bir ustaya göster.
    3-Arkadaşlarımında yazdığı gibi triger değişiminde aracın modeline göre değişim şekli şöyle oluyor. şu kadar km.de bir diyorlar eğer o km. dolmamış ama süre yıl olarak fazla ise yine de değiştirin diyorlar. set halde değişim oluyor. Vakit alan bir işlem ... işçilik maliyete biraz fazla oluyor. Ama hareket helinde kayış koparsa motorun pek çok hareketli parçası dağılır ve masraf korkunç olur.Triger setini kendin alacaksan eksiksiz kiti alman gerekli.
    4-Aracındaki aksesuar ve donanımlar şöyle;
    elektrikli ön camlar ,direksiyondan kumandalı radya kasetçalar,spor tip ön koltuklar, beyaz fonlu gösterge paneli,sürücü koltuğu yükseklik ayarı,tam öne yatar sürücü koltuğu sırtlığı,uzaktan kumandalı güçlendirilmiş merkezi kilit,14 inch saç jant ve kapak,175*65-14 lastikler,manuel klima, sürücü ve yolcu airbagleri, renkli camlar. bunun dışında bir donanım yok.
    5-ışık yandığında eğer sensor hatalı göstermiyor ise 4-6 lt arası benzin kalmış oluyor.
    6-aracın plaka ışığının ebadı kullanım kalvuzunda yazmakta en standart ufak tip ampul kullanılıyordu. Sadece bir ters durum var. o lambanın dış pleksiglas kısmını sökmek için alim olmak lazım mutlaka kırılıyor.Ben kırmıltım. sonra japonla yapıştırdım.
    7-Eğer konforlu ve daha sessiz bir yolculuk yapmak istiyorsan Michelin saver veya energy saver kullan ben 206 kullanırken pirellileri atıp michelin energy kullanmıştım. yol sesini bariz oranda kesmişti.Sportif kullanım yapacaksan sert hamurlu lastik olacaktır. Pek çok alternatif var. Forumda da ilgili başlıklarda bunu okuyabilirsin.Çıkma lastik olayına girmeyeceğim. zaten ebat olarak sıfırıdı da uygun fiyatlı olacaktır. Peugeot 206 nın top modeli RC 17 inchlik jant/lastik bile kullanmıştır. bu ebada kadar çıkabilrisin. ancak motor ufak olduğundan yakıt harcamın yükselecektir.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308
    Aramıza hoşgeldin sorularını arkadaşlarımız yanıtlamış fakat bu tarz soruları Dream in de dediği gibi tanışma bölümünde değil aracım başlığında sorman daha iyi olur.

Tecrübeli Üye eyup_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    hoşgeldin keyifli forumlar....umarım aktif bir forum olur demişsin sence yeteri kadar aktifmi
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin. Bende 2004 yılında 0 km olarak 206 X-Line 1.4 lt. 75 bg. kül gri araç almış ve 308 alana değin 2009 Ocak ayına kadar büyük bir keyifle kullanmıştım.Sorularına yanıt olarak;
    1-Arkadaşlarımın da söylediği bende bilgi vereyim. sakin kullanımda stanbul trafiğinde yaklaşık 600-630 km. gidiyordum 1 depo ile. Ayrıca yılda 10.000 km yol az bir km. Bence LPG kullanma. Zaten ufak olan bagaj hacminin yarısı gidiyor. kapalı otoparka giremiyorsun.
    2-Bence servis üfürmüş. Bildiğim kadarıyla 206larda aktif gergili ön emniyet kemerleri yok.Bu yüzden koltuk altında kablo arama bu işi bilen bir ustaya göster.
    3-Arkadaşlarımında yazdığı gibi triger değişiminde aracın modeline göre değişim şekli şöyle oluyor. şu kadar km.de bir diyorlar eğer o km. dolmamış ama süre yıl olarak fazla ise yine de değiştirin diyorlar. set halde değişim oluyor. Vakit alan bir işlem ... işçilik maliyete biraz fazla oluyor. Ama hareket helinde kayış koparsa motorun pek çok hareketli parçası dağılır ve masraf korkunç olur.Triger setini kendin alacaksan eksiksiz kiti alman gerekli.
    4-Aracındaki aksesuar ve donanımlar şöyle;
    elektrikli ön camlar ,direksiyondan kumandalı radya kasetçalar,spor tip ön koltuklar, beyaz fonlu gösterge paneli,sürücü koltuğu yükseklik ayarı,tam öne yatar sürücü koltuğu sırtlığı,uzaktan kumandalı güçlendirilmiş merkezi kilit,14 inch saç jant ve kapak,175*65-14 lastikler,manuel klima, sürücü ve yolcu airbagleri, renkli camlar. bunun dışında bir donanım yok.
    5-ışık yandığında eğer sensor hatalı göstermiyor ise 4-6 lt arası benzin kalmış oluyor.
    6-aracın plaka ışığının ebadı kullanım kalvuzunda yazmakta en standart ufak tip ampul kullanılıyordu. Sadece bir ters durum var. o lambanın dış pleksiglas kısmını sökmek için alim olmak lazım mutlaka kırılıyor.Ben kırmıltım. sonra japonla yapıştırdım.
    7-Eğer konforlu ve daha sessiz bir yolculuk yapmak istiyorsan Michelin saver veya energy saver kullan ben 206 kullanırken pirellileri atıp michelin energy kullanmıştım. yol sesini bariz oranda kesmişti.Sportif kullanım yapacaksan sert hamurlu lastik olacaktır. Pek çok alternatif var. Forumda da ilgili başlıklarda bunu okuyabilirsin.Çıkma lastik olayına girmeyeceğim. zaten ebat olarak sıfırıdı da uygun fiyatlı olacaktır. Peugeot 206 nın top modeli RC 17 inchlik jant/lastik bile kullanmıştır. bu ebada kadar çıkabilrisin. ancak motor ufak olduğundan yakıt harcamın yükselecektir.
    detaylı bilgi için teşekkürler.. nettede araştırdım bu airbag arızasını koltukların altındaki soketleri kontrol edin demiş 206 sahipleri..serviste pc ye bağladı arıza koduna göre yorum yaptı başka bir servise sormakta fayda var sanırım..

forum aktif ama forumu eksikleri var yeni kurulmuş sanırım mesajları bulmak zor anasayfada son mesajlar görünse iyi olurdu.. ama hersey güzel sağolun

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301
    Alıntı C@GL@R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    forum aktif ama forumu eksikleri var yeni kurulmuş sanırım mesajları bulmak zor anasayfada son mesajlar görünse iyi olurdu.. ama hersey güzel sağolun
    Forumun 2 yılı aşkın bir geçmişi var. Yüzümüz yeni, kullanım detayları ise burda:

http://www.forumpeugeot.com/showthre...etaylar%FD-SSS

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

Tecrübeli Üye eyup_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    407
    Alıntı Yasin CCK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumun 2 yılı aşkın bir geçmişi var. Yüzümüz yeni, kullanım detayları ise burda:

http://www.forumpeugeot.com/showthre...etaylar%FD-SSS
    +1 aynen
    BABASLAN
    2010 EXECUTİVE BLACK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)