Alıntı Taylan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkadaşlar merhaba,

Kusura bakmayın gerçekten yoğunluktan, akşamları da çocukla beraber olma isteği nedeniyle internetten uzaklaşıyorum. Ama özlüyorum hepinizi gerçekten...

Öncelikle çoğu araç sahibinin (eğer aracınız artık 6-7 yaşı geçtiyse) yaşamaya başlayabileceği bir sorunu nasıl çözeceğinizi anlatmaya başlayayım: PARK SENSÖRÜ..

Geçen ay park sensörüm çalışmamaya başladı ve ne yaptıysam da çalıştıramadım. Kütahya'da olduğumdan ve burada da PSA bayisi olmadığından, sanayideki elektrikçi arkadaşlarımdan yardım istedim. (AH Ömer kardeşim keşke burada olsan )

Hangi park sensörünün çalışmadığını anlamakta bir mesele tabi ki, 10 tane park sensörlü bir araçta hepsini sökemezdik. Bize yardımcı olan şey "Stetoskop"tu. vitesi geriye taktığınızda sensörlerin hepsinden ses çıkıyor ve bunu sadece stetoskop ile duyabiliyorsunuz. hangisinden ses çıkmıyorsa o bozuk, aslında bu kadar kolay

Öncelikle küçük ama maddi bakımdan büyük bir bilgi vereyim. Park sensörlerinin tanesi Peugeot bayilerinde ve yedek parçacılarda gerçekten pahalıya satılıyor, 500 diyen oldu, 750 diyen oldu... Ama arkadaşın tavsiyesi ile aliexpress sitesinden aldım, 15 dolar gibi bir fiyata. 1 ay içinde geldi ve dün taktık. Artık çalışıyor. Eğer bu konu hakkında sıkıntısı olan var ise, sorusunu beklerim

Bu arada yazmaya başlayacağım söz Sizi bırakmak istemiyorum artık
Park sensörlerine hazırlıklı olayım.Teşekkürler.