5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    teknisyen
    Model
    308

eat6 vuruntu sesi

herkese merhaba
    1.6 dizel eat6 308 (2017 model) kullanıcısıyım.Aracımda son zamanlarda farkettiğim bir ses var.
    araç parkdan drive durumuna geçeririken vuruntu sesi oluyor.fakat bu sesi aracın dışındaki kişi duyabiliyor.araç içinde duyulmuyor.Sizce bu ses normalmidir

Yeni Üye
    Meslek
    teknisyen
    Model
    yok
    'Aracın dışında vuruntu sesi' pek açıklayıcı olmamış. En azından ben hiç birşey canlandıramadım kafamda. Biraz daha ayrıntı verirseniz ayrıyeten video v.b desteklerseniz daha kolay yardımcı olunur.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Alıntı tayfun26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba
    1.6 dizel eat6 308 (2017 model) kullanıcısıyım.Aracımda son zamanlarda farkettiğim bir ses var.
    araç parkdan drive durumuna geçeririken vuruntu sesi oluyor.fakat bu sesi aracın dışındaki kişi duyabiliyor.araç içinde duyulmuyor.Sizce bu ses normalmidir
    bahsettiğiniz durumu ben de tam olarak anlayamadım. aklıma bir durum geldi bunlar ilgili. acaba aracı eğimli bir yere park edince el frenini çekmeden önce vitesi P konumuna alıp şanzımana yük bindiriliyor olabilir mi? böyle bir durumda vitesi p konumundan çıkarırken vuruntu olabilir. bu çok sağlıksız bir durum otomatik şanzıman kullanımı için
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Yeni Üye
    Meslek
    teknisyen
    Model
    308
    tekrar merhaba
    araç düz zeminde,eğim yok.elektrikli park freni mevcut.
    aracı parka alırken zaten ayağım frende oluyor.aracı stop edince elektrikli park freni çekmiş oluyor.ayağımı o zaman frenden çekiyorum.park konumunda şanzımana yük binmemiş oluyor.
    benim duyduğun ses ise,parkdan drive konumuna geçerken kütür kütür geçiş sesi duyuluyor.
    Fakat bu sesi araç içerisinde fark edemiyosunuz.
    Araçdan inip dışardan sesi dinlerseniz çok rahat duyuluyor.

Yeni Üye
    Meslek
    teknisyen
    Model
    yok
    Hocam bu uygulamanız yanlış. Ayagınız frende vites n ye alınır sonra park freni çekilir ve ayak frenden çekilir. Aracın yükü bu şekilde el frenine verilir ve sonrasında vites p ye alınır. Siz aracın yükünü şanzumana bindiriyosunuz.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)