Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası

Konu: Rcz lpg :))

Acemi Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    RCZ
    Alıntı frankwoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın
    Özel olmaz ise hangi şehirde hangi ustaya yaptırdınız.
    Teşekkür ederim.. Forum açısından sıkını olmayacaksa Maslak - TGS bayinde Şenol Usta'ya yaptırdım... Kendisi tüm lpg markalarının yetkili bayi.... Ve işinde gerçekten çok titiz... Özel bir araç olduğu için aceleye gelmesin diye normalden daha uzun süre uğraştılar montaj için... Benim de içime sindi açıkçası...
    Peugeot daha güzelini yapana kadar en güzeli bu..... RCZ Evolution Ateş Kırmızısı....

Acemi Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    RCZ
    Bu arada lpg taktırınca PSA araçlarının yol bilgisayarından ne kadar gaz tükettiğinizi göremiyorsunuz... Benzin ibresi de sanki benzin yakmış gibi düşüyor ama yokuş aşağı park edince veya bir miktar benzin alınca ibre yine normale dönüyor... O yüzden ne kadar gaz yakıldığı ancak tecrübe ile anlaşılabiliyor...En iyisi her 100 km veya 300 km de bir her iki depoyu full'leyip ortalama yakıt tüketimini kendin hesaplamak....Ayrıca gaz tüketimini gösteren LED'ler de düzgün göstermiyor bu en iyi markada da böyle maalesef... 5 kademe var hepsi % 20'lik tüketimi gösteriyor ama ilk kademeler hızlı düşerken son kademeler daha yavaş düşüyor...En son kademeden sonra ise led'in ışığı kırmızıya dönüyor ki bu tankta az bir lt gaz kaldığını gösteriyor... Dediğim gibi tamamen gözlem ve tecrübe ile gaz tüketimini ölçebiliyorsun....
    Peugeot daha güzelini yapana kadar en güzeli bu..... RCZ Evolution Ateş Kırmızısı....

Acemi Üye CES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kurumsal Finans
    Model
    RCZ
    Yearling 200 hp RCZ sahibi olarak, aracımın ortalama yakıt tüketimi 8.3 lt diğer taraftan 600 km "uzun yol" yaptım ve yine ortalama tüketim 5.9 lt

Bunlar böyle bir araç icin mükemmel değerler eski aracımda 156 THP P308 'di ve yine de yakıt tüketimi makuldü

Ama gerçekten bu araca yapılacak en son şey LPG' dir ve kendi adıma bir RCZ icin görmeye dayanabileceğim en son şey yakıt istasyonunda "tüp" sırası beklemesidir. Bence yazık olmuş...

Yine de sağlıkla binmenizi temenni ederim.
    Peugeot 206 RC (180 Hp)-Obsiden Siyah 2004 - 2010
    Peugeot 308 Sportium THP (156 Hp)-Alp Beyazı 2010 - 2014
    Peugeot RCZ (200 Hp)-İnci Siyah 2014 - ...

THP yazılır Turbo High Pressure okunur!

Aktif Üye Emrah_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    Şöyle bi durum var benzin göstergesi düşmesin diye prinsin kiti var. Eğer düşme oluyorsa o kitten takmamışlar demektir sizde.

Şunu da kabul etmek gerek ki bende kit var ama yüzde yüz performans göstermiyor nadir de olsa uzun yolda bazen benzin göstergesi düşüyor.
    PEUGEOT 301 VTI (+lpg) ALLURE (BOĞAZİÇİ MAVİ)

Yeni Üye
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    206
    Alıntı RCZForever Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.. Forum açısından sıkını olmayacaksa Maslak - TGS bayinde Şenol Usta'ya yaptırdım... Kendisi tüm lpg markalarının yetkili bayi.... Ve işinde gerçekten çok titiz... Özel bir araç olduğu için aceleye gelmesin diye normalden daha uzun süre uğraştılar montaj için... Benim de içime sindi açıkçası...
    Sağ olun hocam güle güle binin .

Acemi Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    RCZ
    Teşekkür ederim temenniniz için....Aslında RCZ'ler sakin kullanımlarda çok yakan bir araç değil benim de karma yakıt tüketimim 8,3 lt / 100 km idi LPG'den önce ama burada sorun tüketim değil hepimizin malumu ülkemizdeki çılgın benzin fiyatları...Açıkçası benim içim acıyor benzine bu kadar para verilmesine...Eğer LPG sektörü bu kadar gelişmese ve yeni kitler üretilmese ben de yaptırmayı düşünmezdim ancak günümüz LPG teknolojilerinin geldiği nokta bence her araç için ( 400 beygire kadar ) uygun çözümler üretiyor. Hem ekonomi hem performans bir arada sunuluyor bu yeni kitler sayesinde... Bence çok da önyargılı olmamak lazım LPG için....Siz de bence 'tüp' demeyi bırakın artık ... LPG için yapılan o eski ve önyargılı zihniyeti çağrıştırıyor çünkü ....

Alıntı CES Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yearling 200 hp RCZ sahibi olarak, aracımın ortalama yakıt tüketimi 8.3 lt diğer taraftan 600 km "uzun yol" yaptım ve yine ortalama tüketim 5.9 lt

Bunlar böyle bir araç icin mükemmel değerler eski aracımda 156 THP P308 'di ve yine de yakıt tüketimi makuldü

Ama gerçekten bu araca yapılacak en son şey LPG' dir ve kendi adıma bir RCZ icin görmeye dayanabileceğim en son şey yakıt istasyonunda "tüp" sırası beklemesidir. Bence yazık olmuş...

Yine de sağlıkla binmenizi temenni ederim.

Acemi Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    RCZ
    Tekrar teşekkürler

Alıntı frankwoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağ olun hocam güle güle binin .

Acemi Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    RCZ
    Açıkçası öyle bir aparattan haberim yoktu. Çok da sorun etmiyorum çünkü artık kaç km'de ne kadar benzin yaktığını net bir şekilde öğrendim testlerim sayesinde.. Ama kontrol için bu yakın zamanda aracımı götüreceğim ve ustaya soracağım teşekkürler bilgi için...

Alıntı Emrah_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bi durum var benzin göstergesi düşmesin diye prinsin kiti var. Eğer düşme oluyorsa o kitten takmamışlar demektir sizde.

Şunu da kabul etmek gerek ki bende kit var ama yüzde yüz performans göstermiyor nadir de olsa uzun yolda bazen benzin göstergesi düşüyor.

Aktif Üye efe_60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    iş adamı
    Model
    RCZ
    RCZ gaza geldi desene hocam Hayırlı olsun, keyfini çıkar İnşallah
    2013 Model Peugeot RCZ Evolution 1.6 THP 200 Hp Sefef Beyaz (2019 - ..... ?)
    2015 Model Fiat Doblo 1.3 Multijet 90 Hp Easy
    Beyaz (2016 - ..... ?)
    2011 Model Peugeot Partner Tepee Premium Pack 110 Hp Beyaz (2014 - ..... ?)

2008 Model Peugeot 407 Executive Black CD 1.6 Hdi 110 Hp Siyah (2012-2017)

2010 Model Peugeot Partner Tepee 110 Hp Aliminyum gri (2010-2012)

2001 Model Renault Laguna 2.0 RXT 140 Hp Kekova Mavisi (2008-2010)
    1993 Model Tofaş Şahin Beyaz (2005-2008)

Acemi Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    RCZ
    Alıntı efe_60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RCZ gaza geldi desene hocam Hayırlı olsun, keyfini çıkar İnşallah
    Hem de çok fena ....

Acemi Üye RCZ-THP200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar
    Model
    RCZ
    Hmm.. 156lığım şehiriçi 11-12lt altına düşmüyor.. Kısa meaafe biniyorum hep 14lt normal, diyorum artık. Önceki thp 200 üm aynı kullanımda 9 lt civarı yakıyordu. Lanet olsun içimdeki otomatik sevgisine diyorum. Ama lpg rcz için değil hiç bir araç için mantıklı gelmiyor. 3-4 ke lpgli araxım oldu. Hiçbir zaman tam memnuniyetle kullanamadım. Heleki bizim rcz ler gibi otabota arıza ışığı yakan bir araçta tahmmül edemem diye düşünüyorum.. Yinese güle güle kullan. Biz yapamıyoruz sen yap kardeşim
    HONOUR IS YOUR LAST CASTLE; ALWAYS DEFEND IT!
    --------------------------------------------------------------------
    2012 1.6 RCZ THP 156 AT6
    2009 CITROEN C1 1.0 VTI

2013 KYMCO MXU 150
    2014 SYM ORBIT 125
    2013 MERCURY 25HP 4STROKE on 4.80M FISHER

Acemi Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    RCZ
    Alıntı RCZ-THP200 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm.. 156lığım şehiriçi 11-12lt altına düşmüyor.. Kısa meaafe biniyorum hep 14lt normal, diyorum artık. Önceki thp 200 üm aynı kullanımda 9 lt civarı yakıyordu. Lanet olsun içimdeki otomatik sevgisine diyorum. Ama lpg rcz için değil hiç bir araç için mantıklı gelmiyor. 3-4 ke lpgli araxım oldu. Hiçbir zaman tam memnuniyetle kullanamadım. Heleki bizim rcz ler gibi otabota arıza ışığı yakan bir araçta tahmmül edemem diye düşünüyorum.. Yinese güle güle kullan. Biz yapamıyoruz sen yap kardeşim
    Teşekkür ederim ama yazık değil mi şu benzine verilen paraya... Hele ki bu son ÖTV zammından sonra....Lpg'den önce karma 8,5 lt / 100 km ortalamam vardı bende de 156 bg otomatik var... Arıza ışığı yakma olayı artık geçmişte kaldı iyi bir marka + doğru kit + usta bir montaj ile bu sorunlar tarihe karıştı... Ben şu zamlardan önce 21 kuruş / km tüketimi gördüm lgp + benzin olarak şimdi bu zamlardan sonra arttı tabi....Büyük konuşmayayım ama bana bu saatten sonra hiçbir güç benzinli araç aldıramaz... Ya alır lpg taktırırım ya da dizel alırım...Amorti etme durumu da umurumda değil ucuz yakıtın keyfini sürmekten başka bir şey düşünmem....

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)