13 sonuçtan 1 ile 13 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Muhendis
    Model
    508

On-Arka Silecek Su Cikmama Problemi

Herkese merhabalar,
    2013 model 1.6 hdi aracimda basliktaki problem meydana geldi.

Gecen hafta malumunuz Istanbul'da 0 in altindaki sicakliklarla herhalde su donmus silecek su deposunda, ben de su ile silmek istedigim icin motoruna fazla yuklendim.
    Artik su sikma motoru calismiyor, motor sesi gelmiyor.
    2 ihtimal var diye dusunuyorum birincisi ve insallah budur sigortasi atti, ikincisi ve buyuk ihtimalle motoru yaktim.
    Sorularim ise bundan sonra basliyor.

1. Sizce sigorta mi, motor mu?
    2. Sigorta ne kadar? Motor ne kadar?
    3. Sigorta 10 dakikada degisir de motor ne kadar surede degisir?
    4. Arabanin sigortasi hala devam ediyor, sigortadan faydalanabilir miyim?

Simdiden tesekkur ederim.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Öncelikle sizi tanımak isteriz. Çok aşırı yüklendiyseniz motorun yanmış olma ihtimali var. Sigortanın attığını sanmam ama umarım yanılırım.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Yeni Üye
    Meslek
    Muhendis
    Model
    508
    Merhabalar, Semih ben, matematik muhendisiyim, aslen Eskisehir li olmama ragmen omrum Istanbul'da gecti.
    1999 dan beri peugeot kullaniyorum, 1998 model 406 sv sahibiyim ayni zamanda 163 bg lik 2000 motorlu benzini su niyetine icen bir arac. digeri ise 2013 model 308 1.6 hdi 92 bg lik diesel.
    Insallah tanisma olmustur. Problem ise usteydi. bu arada 406 yi hic servise goturmemis olup maslaktaki ustama goturuyorum, bu 308 ise garanti dahilinde oldugu icin servise goturecegim.
    Durum bundan ibarettir.
    Tesekkurler.

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    pek bu durumda garantiye güvenmeyin çünkü kullanıcı hatası sanırım motor yanmış hayırlısı olsun

Acemi Üye xtreme59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    308
    308'in silecek pompası sigortası yanlış hatırlamıyorsam orjinalinde 5 amperlik.. birkaç defa donuk halde zorladıysan atmıştır.. aynı olay benim de başıma gelmişti, donduktan sonra zorladığım için sigortayı attırmıştım.. değişimine para istemedi servis, ucuz birşey.. yenilerken 10 amperlik taktı, kolay atmaz dedi ama bu seferde donduğu zaman ellemiyorum çok pompayı, motoru yanması diye.. seninki de aynı sıkıntı olabilir..

Aktif Üye serdarhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Su haznesine tamamen antifirizli su koymama rağmen bugün 0 derecede ön camı sileyim dedim ama maalesef benimkide donmuş. İki defa denedim baktım olmuyor zorlamadım daha fazla... Piyasada satılan bu tip ürünlerin bir çoğu antifirizden ziyade boyalı sudur.. Yarın kolonya döküp tekrar bir denemeyi düşünüyorum..
    2009, 308 HDİ COMFORT,90HP...

Acemi Üye Özdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    orman ürünleri
    Model
    308
    Bu hafta ayni olay basima geldi. Eger ki su atmak istediginizde suyu atmayip silecekler calisiyorsa benim basima geldigi gibi sigortasi atmistir. Aracimin garantisi dolmus olmasina rahmen 2 dk da ucretsiz degistirdiler. Eski aracimda da kardan sonra ayni olay basima gelmisti. Su atmak istediginizde silecekler calismiyorsa sorun daha buyuk olabilir.
    2012 Peugeot 308 e-hdi Auto6r Sportium

Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Ciddi misiniz? Bugün tam dediğiniz oldu.Su atmak istediğimde su atmadı+silecekte calışmadı. Sonra sileceği tek çalıştırdım sorun yok. Motoru pek zorlamadım ama 2 defa denedim, inşallah motoru felan yakmamışıszdır...

Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Bugün denedim silecek ve su atma sorunu kalmamış,don tamamen çözülmüş.... Sorun motorun donması galiba, cam suyunu kaliteli bir cam suyu ile değiştireceğim. En sonuncusu Koçtaşta -25 dereceye kadar dayanacak diye aldık sözde....

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Ben sonax kullanıyorum hiç donmadı. Sadece fıskıyeler donuyor onlara da yine doğrudan sonax döküp biraz bekliyorum çözülüyor. Her ürüne inanmayın kesinlikle çoğu boyalı su. Bu konuda sonax oldukça başarılı. Ürün bu
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Yeni Üye
    Meslek
    Muhendis
    Model
    508
    Merhaba herkese tekrardan,
    bu sabah bir kararsizlikla servise mi gideyim tamirciye mi gideyim derken, once bir tamirciye gideyim baksin bir sigorta problemi mi degil mi dedim. eger degilse giderim servise diye dusundum, iyiki de boyle dusunmusum.
    servise gittim. sigortayi degistirdi -30 a kadar dayanikli guya oksitlenmeye dayanikli su koydu. 10 lirami aldi gonderdi.
    sorunum da cozuldu boylelikle.
    Simdiden herkese gecmis olsun.

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    10 lira çok para almiş. Çoğu servis veya tamirci bir kaç kuruşluk sigorta için para bile almaz.
    2008 classic edition

Acemi Üye wolo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    otomotiv
    Model
    308
    donmaya karşı antifrizli su koymuşlar onun ücretidir.
    anka'nın da dediği gibi bende sonax antifrizli cam suyu kullanıyorum bulgaristan kışı da dahil olmak üzere hiç donmadı. sadece bir sefer fıskiyeler donmuştu onunda etrafını temizleyip
    wd-40 sıktığım zaman düzelmişti. yazın cam suyunu suyla karıştırıp koyuyorum. kışın ise hiç su koymayıp sadece antifrizli olandan kullanıyorum. bu arada ben kirli bir ön ve arka camla otomobil kullanmamaya çok dikkat ederim. o yüzden bu motorları bu motorları ben yakmadıysam kolay kolay yanmıyorlar demektir. tabi su gelmiyorsa birkaç sefer basmamak, sebebini araştırmak gerekir. genelde suyu bitmiş olur. benim 2006 model opel astramda su azalınca uarıyordu ama 2008 hesapta premium araçta bu özellik yok. depoda görünmediğinden biraz sıkıntılı bir iş.
    Türk insanı TL gibidir, içinde Atatürk yoksa sahtedir...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)