Sayfa 3/3 İlkİlk 123
60 sonuçtan 41 ile 60 arası
    Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308

Ynt: 1.6 hdi HKS blow off ?

hayırlı olsun .bu iş olmuş demek ki iyi bir usta lazımmış..

Acemi Üye aydın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    tekstil
    Model
    308

cuf cuf dan ziyade müthiş bir hırlama sesi geliyor harika olmuş sanırım bu sese görede modifiyelerde arkasından gelir
    2011 sportium 90bg inci siyah

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406

hayırlı olsun,bol çuflamalar ama kendi fikrim videoyu da izledikten sonra kaput kapalıyken ve o 5 6 metre uzaktan bile zor duyulacak gibi gündüz saatlerinde.gece sessizliğinde çekilmiş video kamerayı tutan arkadaş uzaklaşınca ses çok azalıyor,bir arkadaşım 206 hdı a takmıştı daha sonra blow off onuda ucuna bişey takmıştı korna hunisine benzer ses daha çok çıkıyordu,öyle birşeyle daha hoş olabilir.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye Gökseld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Telekominikasyon//Enerji Alt Yapı Uzmanı
    Model
    308

Oldum olası şu sese hastayımdır, bende turbo olsaydı ilk yapacağım şey.

Yeni Üye
    Meslek
    Cabin crew

ya oradan butun turbo hava aliyo blowoff un orasiyla busayiyla ugrasirsan turbosu sikinti cikarirrbence bi giderken cekip aticam size bakin ne kadar ekol bi ses olduguna...butun herkes sizinle arkadaslar bu sesle herkes pesinizie takiliyo o sikinti ona gore kisa zamanda 150hp lere cikinca bakalim nolcak halimiz

Seramana
    Ziyaretçi

Hırlamayı kesilebilirse bence çok daha güzel olur. Hayırlı olsun

orca_kaos
    Ziyaretçi

Aracım Peugeot 308 benzinli 156 THP, aracımın turbo motoru zarar görmesin diye Forge marka blow off taktırdım (üçgen şeklinde bir görünümü var, mini cooper s modelinede takılabiliyor). sorum şu;

Taktırdığım Blow OFF un; aracımı stop ederken 1 dakika veya 35 saniye rolantide beklemem gerekiyormu, yani mil yağlaması yapmaya bir faydası varmı? Serviste yine aynı şekilde devam etmem gerektiğini söylediler. Bir başkasıda artık beklemeye gerek kalmadığı sadece 10 sn. beklemek yetecektir denildi.

Sizce doğrusu hangisi cevaplarsanız beni aydınlatmış olcaksınız.

Teşekkürler.

Uzman Üye TanerHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

sevgili orca_kaos hoşgeldiniz.
    eğer siz forum kuralları 10. madde gereği bizleri aydınlatırsanız biz de sizi aydınlatmaktan büyük keyif alırız.
    *GÜMÜŞ OK*
    2009 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDİ
    Alüminyum Gri

Uzman Üye Yasin CCK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Enerji Danışmanı
    Model
    301

Alıntı TaNeRhoca Nickli Üyeden Alıntı
    eğer siz forum kuralları 10. madde gereği bizleri aydınlatırsanız biz de sizi aydınlatmaktan büyük keyif alırız.
    +308

Öyle geçerken soru sorup kaybolmayın Sizi bir tanıyalım, sizde bizi tanıyınca çok seveceksiniz bu forumu

2000 Peugeot 206 GTI 2.0 165 Hp (Monster)

2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 Hdi 136 Hp (Rock’N Rolla)

2013 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji)

2016 Peugeot 2008 Allure 1.6 e-Hdi 92hp ETG6 Otomatik S&S (Ateş)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Beyaz Enerji 2)

2017 Peugeot 301 Active 1.6 Hdi 92 Hp (Köpekbalığım)

orca_kaos
    Ziyaretçi

Alıntı TaNeRhoca Nickli Üyeden Alıntı
    Bir Peugeot 308 aldığıma göre sürekli takipçisi olacağım tabiki... Taki arabamı satana kadar

Dreamcatcher
    Ziyaretçi

Alıntı orca_kaos Nickli Üyeden Alıntı

Bir Peugeot 308 aldığıma göre sürekli takipçisi olacağım tabiki... Taki arabamı satana kadar
    Hala okumamış

Uzman Üye Abdullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilişim
    Model
    308

Alıntı Dreamcatcher Nickli Üyeden Alıntı

Hala okumamış

Acemi Üye CES - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kurumsal Finans
    Model
    RCZ

Aracım Peugeot 308 benzinli 156 THP, aracımın turbo motoru zarar görmesin diye Forge marka blow off taktırdım (üçgen şeklinde bir görünümü var, mini cooper s modelinede takılabiliyor). sorum şu;
    Öncelikle foruma hoşgeldiniz, benim 156 HP'lik THP'nin yanında aynı motora sahip bir canavar daha görmek çok güzel. Bu arada aracınız yeni seri makyajlı kasa değilse, Sportium serisine dahil olduğunu düşünüyorum Renk konsunda da bilgi verirseniz, güzel olur.

Taktırdığım Blow OFF un; aracımı stop ederken 1 dakika veya 35 saniye rolantide beklemem gerekiyormu, yani mil yağlaması yapmaya bir faydası varmı? Serviste yine aynı şekilde devam etmem gerektiğini söylediler. Bir başkasıda artık beklemeye gerek kalmadığı sadece 10 sn. beklemek yetecektir denildi.
    Blow off valve Turbo üzerinde özellikle benzinli araçlarda olumlu sonuçlar verdiği söyleniyor. Ancak bizim twin scroll turbo için ne kadar gerekli orası tartışılır. Bu arada beklememk için en iyisi Turbo Timer, araçta BOV'da olsa beklemeye devam.

Benim araca da BOV taktırmak üzereyim, sesi ve kalitesi tartışılmaz olduğu için HKS tercih edicekken, montaj rahatlığı dolaysı ile ben de sizin gibi Forge marka kullanmayı düşünüyorum.

Taktırdığınız BOV'un performası, takılan yer (Servis ya da sanayi) ve diğer deneyimlerinizi paylaşırsanız memnun oluruz. Teşekkürler,

Peugeot 206 RC (180 Hp)-Obsiden Siyah 2004 - 2010
    Peugeot 308 Sportium THP (156 Hp)-Alp Beyazı 2010 - 2014
    Peugeot RCZ (200 Hp)-İnci Siyah 2014 - ...

THP yazılır Turbo High Pressure okunur!

Acemi Üye
    Meslek
    öğrenci
    Model
    yok

blow off almayı dusunuyorum fakat kafama takılan sey su butun blow off lar standartmı montajı butun turbolu arabalara yapılabılıyormu ? ben ınternetten aldıp getırttıkten sonra taktırmaya gıdınce bu 308e uymaz derler kesın bana butun bu tıp sanssızlıklar benı bulurda..
    http://www.hepsiburada.com/Liste/jsv...oryId=20006746
    bu ilanı inceledim fiyatıda cok iyi geldi. Montajı ne kadar tutar bilen varsa yardımcı olabilirmi

Acemi Üye KAaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

geçende aracıma chip tuning yaptrmak için mehmet gazihan diye birisiyle görüştüm internetten arayınca direk o adam çıktı,adamı bi forumda araştırırken blow off taktığınıda öğrendim anahtar teslim 750 tl ye yaptığını söyledi ama taktığı cihazn markası ne bilmiyorum mekanı ataşehirdeymiş onunla bi görüş istersen

Yeni Üye
    Meslek
    Cabin crew

arkadaşlar 6 ay önce taktırdım blowoff aracıma turboya takılan plastik parçayı tamamen çıkartıyo oraya tornacıda bir parça yapıyo fakat bu parça turbonun kenarında salyangoz dedikleri bir parça var bnim aracımda blowoff basıncına dayanamayıp 2 kere bu parçayı kırdı şimdi tellen bağlı turbonun o parçası 3. kere bi kere daha denicem yaptırtcam 400 tl çünkü sırf montajına verdim ve yapanlar bu işin arkasında durmuyolar bnim maslak paşaoğlu 2. kere kırdğımı söyledğimde napiyim ben yardımcı oldum sana bi kere felan gibi şeyler söylüyo sanki alıp elimizle kırdık iyi yapamıyorum yda eksik birşeyler yaptım demiyolar şimdi o parçanın parasını ben karşılıcam taktırcam yine..size tavsiyem taktırdığınız yerle bu şeyleri görüşün böle böle yazan arkadaşlarımız war diyin gerçek esnaflara yaptığı işin arkasında duracak insanlara yaptırın bloww off hakkında bilgi almak isteyenler merak edenler diesel araç için msj atabilirler bana...
    emniyetli sürüşler herkese.

Aktif Üye Furkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Konu epey eski ama yeni konu açmak istemedim burdan devam edeyim

Bende blow off taktırmak istiyorum aracıma fakat maliyet biraz yüksek ve bir süre sonra sıkılma ihtimalim de yüksek.

Bundan önce Fiesta aracıma taktırmıştım ve blow off bozulmuştu ne hikmetse. Cevapları okurken west gate olayını okudum ve bu konuyu bılen forumdaşlardan yardım bekliyorum. Bu west gate den hortum çıkartma nasıl oluyor istediğimiz zaman orjinale dönebiliyormuyuz ve ses blow offu tutuyor mu ?
    Peugeot 308 1.6 Hdi
    - 06 FRK 54 -

Tecrübeli Üye Can ÖNEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mühendis
    Model
    308
    Blow off olayında benim düşüncem araç birinci viteste 60-65 ikinci viteste 100-110 yapmıyorsa gereksiz. Çünkü sık vites değişiminde kafa ütüler. Taktıracaksanız da HKS'nin sesi benim en çok hoşuma giden.
    2012 Yeni 308 1.6 e-HDi 112HP Sportium "Ordu"

Meslek
    Öğrenci
    Alıntı Can ÖNEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Blow off olayında benim düşüncem araç birinci viteste 60-65 ikinci viteste 100-110 yapmıyorsa gereksiz. Çünkü sık vites değişiminde kafa ütüler. Taktıracaksanız da HKS'nin sesi benim en çok hoşuma giden.
    kafa ütülemiyor bence ama HKS ye yaklaşık 500-600 tl para vercem ama west gate demşler bazı cevaplarda kolay bir uygulamaymış heralde onu uygulamayı dusunyorum
    Peugeot 308 1.6 Hdi
    - 06 FRK 54 -

Meslek
    Öğrenci
    Yok mu bu west gate konusunda bilgisi olan ....
    Peugeot 308 1.6 Hdi
    - 06 FRK 54 -

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)