5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Satın Alma Sorumlusu
    Model
    208

Exclamation 208 şanzuman sesi problemi

Arkadaşlar merhaba

208 1,2 bir araç aldım 2 ay önce. Araçta 3. ve 4. viteslerde çok hafif bir ıslık sesi geliyor. Şanzumandan mı diyerek peugeot servisine götürdüm.

Orada test turuna çıktık bu sesin 208 ve 308 lerde olduğunu söylediler. Hatta başka bir 208 ile test turuna çıkalım onda da aynı sesi duyarsınız dediler.

Bu sesin şanzumandan bir rulmandan geldiğini de kabul ediyorlar ve bunun çözülemeyen bir problem olduğunu söylediler.

Açıkçası orada ikna oldum fakat yinede içim içimi yemiyor değil. Arkadaşlar sizde de böyle bir ses var mı?

Bu ses teyp kapalıyken duyulabiliyor. Şimdiden teşekkürkler...

Acemi Üye
    Meslek
    Gıda Mühendisi
    Model
    306
    Sanki buna benzer bir arkadaş daha bu durumu dile getirmişti tam hatırlamıyorum servis bu normal bişi demişti galiba tam hatırlamıyorum ama farklı servislere götürmenizde yarar vardır.Ancak Bu kadar yardımcı olabilirim kolay gelsin.

Aktif Üye mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Boşa aldığınızda kesiliyorsa şanzımandan gelen ıslık sesidir.

6 ileri manuel şanzımanda olduğunu biliyorum. Daha önce 5 viteste olduğunu hiç duymamıştım. Bu gelen ıslık sesi ancak arabasını dinleyen dikkatli kullanıcıların duyabileceği seviyededir. Çok dikkatli olmayan kullanıcıları rahatsız etmez. Belki de ondan fark edilmemiş olabilir. Genelde her problemde olduğu gibi normal olduğu söylenir, fakat benim fikrim normal olmadığı yönünde. Ancak büyük bir soruna sebebiyet verdiğini de hiç duymadım.

Bu sorunu çözmek için şanzımana müdahale etmek gerekir ki bu da riskli bir karar. Duymamaya çalışmak ve büyük bir soruna yol açmamasını umut etmek tek çözüm gibi gözüküyor.
    2012 Ford Focus Titanium 5P 1.6 TDCI 115 HP 6 ileri manuel (Kum Gri)

Yeni Üye
    Meslek
    Satın Alma Sorumlusu
    Model
    208
    Arkadaşlar çok teşekkür ederim en iyisi dediğiniz gibi şanzımana bir müdahalede bulundurmamak. Bugün peogeot merkezden aradılar bunun normal olduğunu belirtiyorlar. Anlamadım... ama neyse çok teşekkürler cevaplariniz icin

HTC One mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu murater tarafından (16-03-2016 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    Satın Alma Sorumlusu
    Model
    208
    Alıntı mechanix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boşa aldığınızda kesiliyorsa şanzımandan gelen ıslık sesidir.

6 ileri manuel şanzımanda olduğunu biliyorum. Daha önce 5 viteste olduğunu hiç duymamıştım. Bu gelen ıslık sesi ancak arabasını dinleyen dikkatli kullanıcıların duyabileceği seviyededir. Çok dikkatli olmayan kullanıcıları rahatsız etmez. Belki de ondan fark edilmemiş olabilir. Genelde her problemde olduğu gibi normal olduğu söylenir, fakat benim fikrim normal olmadığı yönünde. Ancak büyük bir soruna sebebiyet verdiğini de hiç duymadım.

Bu sorunu çözmek için şanzımana müdahale etmek gerekir ki bu da riskli bir karar. Duymamaya çalışmak ve büyük bir soruna yol açmamasını umut etmek tek çözüm gibi gözüküyor.
    Çok teşekkür ederim. En iyisi büyük bir soruna sebebiyet vermeden okundurtmamak...

HTC One mini cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler