Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    ins muh
    Model
    301

Thumbs up pejo301 sorunlari bitmek bilmiyor

301 sorunlarimi asagida maddeler halinde yaziyorum sizin de benzer sikayetleriniz varsa yazarsaniz iyi olur. hic degilse araci almayi dusunenler icin bi uyari olur.

1- aracin ic doseme tavani lekeleniyor sari kucuk noktalar.
    2- bagaj kapagi dusuyor
    3- 35000 kmde sag on amortisor patladi 70000 kmde sol on amortisor patladi. ilki garantiden degisti ikincisinin degisimi icin 450lira servis masrafi
    4- arac hiz gostergesinin ici toz doldu nemlede birlesince icinde camur katmani var
    5- aracda mazot - su filtresi sag arka tekerin onune tabana yerlestirilmis karli zeminde tasa carpinca patladi. serum gibi sari bi sivi bosaldi degisimi icin 750tl masraf serviste
    6- aracin ses yalitimi broadwayden daha kotu ruzgar sesi hep iceride
    7- servisler rezalet ve asiri pahali aracin parcalarini tek tek almaya kalksaniz bi ferrari parasi cikar cinde buna mudahale etmisler turkiyedede mudahale edilmesi gerekir diye dusunuyorum
    8- arac full ama lastik hava basinci gostergesi yok, acil durum fren sinyali yok, on yolcunun tavanda tutacak kolu yok
    9- sehiricinde yakit performansi rehberinde yazanla tutmuyor, sehir disinda is 100km/sa gecmezsen belki
    10- 70000km de sag on gunduz fari patladi 10liraya degistirdim 75000km de bu sefer sol on gunduz fari patladi araba kendinden soguttugu icin degistirmiyorum tek goz geziyorum

simdilik aklima gelenler bunlar. ne kadar ekmek o kadar kofte arabasi baska bisey degil.
    Konu pejo301 tarafından (27-03-2016 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye kırmızı35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    elektronik
    Model
    308
    Aleyküm selam hoşgeldiniz keyifli forumlar

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Sizde söylemişsiniz ne kadar ekmek o kadar köfte,bugün bir çok D segmenti araçta bile lastik hava basınç göstergesi opsiyon olarak satılıyor ki bu işi çin malı ürünlerle bile çözeme kalksanız 150 doları aşan fiyatları var, bu segmentte bir araç için fazla bir özellik olduğunu düşünüyorum.İşin ilginç tarafı bu araçlardan bazı kullanıcılar oldukça memnun kalırken bazıları bu sorunlar yüzünden haklı olarak isyan noktasına geliyor.

forum içinde araştırma yaparsanız bazı sorunlarınız için çözüm önerilerine ulaşabilirsiniz.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    301 konusunda olumlu düşüncelerimi bilen bilir. Daha fazla iyi şey söylediğim zaman be birader neden bu aracı bu kadar övüyorsun deniyor. Bazen aynı aracı mı kullanıyoruz acaba diye merak ediyorum. Herhalde benim beklenti kriterlerim çok düşük, standartları minimumda tuttuğum için de yukarıdaki gibi şikayetlerin hiç birini ya görmüyor ya da görmezden geliyorum. B segmenti bir araçtan ne bekleniyor bilemiyorum. Bu aracın üretim amacı belli; yakıt tüketimi az, diz mesafesi fazla, bagaj hacmi büyük, limitlerde gidildiğinde uzun süre sorun çıkarmayacak orta seviye bir araç.
    301 alacakları aman uyarayım da aynı hataya düşmesinler şeklinde başlık açmak da neyin nesidir anlamadım. Bilmeyip de okuyan ya bu ne berbat bir araçmış diyecekler. Araçtan memnun olmamak, beklentilerini karşılamadığını söylemek farklı, sorunlar bitmek bilmiyor demek farklı. 70 bindeki aracın gündüz farı patlamışsa ve 10 tl ye değiştirdiysen daha ne bekleniyor ki? Amörtisör neden patlar, demek ki limitler zorlanmış. Ayrıca 2014 modellerinden itibaren lastik basınç sensörü varmış...
    Arkadaşımızın canı yanmış, o da bu can havliyle bunları yazmış olmalı. Çeken bilir derler, bize söylemesi kolay tabi.
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Aktif Üye Eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Shaya franchise/MNG/Mapa Holding
    Model
    yok
    1 - İç döşeme tavanı lekelenmeyen otomobil üretildi mi?
    2 - Düşmekten kastınız nedir?
    3 - Aynı aracı kullanan pek çok kişi mevcut forumda kullanım ile alakalı. Servis iyi niyet göstermiş, değiştirmiş, daha dikkatli kullanın.
    4 - Değişim talep edin.
    5 - Kullanıcı hatası.
    6 - BROADWAY ironik olmuş, 301'lerde bu sorunla karşılaşan arkadaşlar oldu, çözüm üretenler de var forumu araştırın.
    7 - Servislerin rezalet olması kişisel görü meselesi,
    8 - Bunları bilerek satın almış olmalısınız, nihayetinde marketten günlük alışveriş yapmıyorsunuz. Yorum abesle iştigal.
    9 - Rehberiyle tutan hangi marka var merak ediyorum.
    10 - Bu majör bir problem değil.

11'i de 'bence' sabiti ile birlikte ben ekleyeyim. Satın siz aracınızı, haybeye uğraşmayın bence.

Aktif Üye Emrah_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    Alıntı Eren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 - İç döşeme tavanı lekelenmeyen otomobil üretildi mi?
    2 - Düşmekten kastınız nedir?
    3 - Aynı aracı kullanan pek çok kişi mevcut forumda kullanım ile alakalı. Servis iyi niyet göstermiş, değiştirmiş, daha dikkatli kullanın.
    4 - Değişim talep edin.
    5 - Kullanıcı hatası.
    6 - BROADWAY ironik olmuş, 301'lerde bu sorunla karşılaşan arkadaşlar oldu, çözüm üretenler de var forumu araştırın.
    7 - Servislerin rezalet olması kişisel görü meselesi,
    8 - Bunları bilerek satın almış olmalısınız, nihayetinde marketten günlük alışveriş yapmıyorsunuz. Yorum abesle iştigal.
    9 - Rehberiyle tutan hangi marka var merak ediyorum.
    10 - Bu majör bir problem değil.

11'i de 'bence' sabiti ile birlikte ben ekleyeyim. Satın siz aracınızı, haybeye uğraşmayın bence.

O 11. maddeyi yazmaya gelmiştim. Geldim gördüm gidiyorum. Selamlar
    PEUGEOT 301 VTI (+lpg) ALLURE (BOĞAZİÇİ MAVİ)

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Kati çözüm 'satın kurtulun' rüzgar sesi daha az olan broadway tavsiyemdir.
    2008 classic edition

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Hiç birimiz aldığımız araçlarımızda sorun yaşamak istemeyiz. Ama gelin görün ki böyle bir imkan yok. İster istemez farklı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Burada belirleyici olan beklentilerimiz. Bu kavramda kişiden kişiye değiştiği için, herkesin olaylar karşısında tepkileri farklı olabilir. Ancak kullanıcı hatasını bile araca lanse etmek açıkçası fazlasıyla kolaycılık oluyor. Bu kolaycılığa istinaden arkadaşlarımız size çözüm yolunu sunmuşlar zaten.
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Acemi Üye fatihtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlamis degilim hala ekonomik araba aliniyor. Sonra fa burasi bozuk surasi soyle. Kardes 2015 1.16 d var onda da aynadan dolayi ruzgar sesi var. bunlar ufak seyler. 2011 207 dizelim var onda da var. 6 ayda bir ampul degistiriyordum. Kaliteli ampul ve araci kapatirken farlari da kapatiyorum ki calirtirdigin da fazla akim cekip patlamasin. 2 senedir de patlamiyor. Yani isin ozu bilincli olarak kullanirsak buyuk masraflar cikarmayan araclardir.
    Using Tapatalk

Yönetici
    Meslek
    Makine Mühendisi + İşletme
    Model
    308
    1-Peugot garantiden değişim yapıyor bununla ilgili
    2- Kronik sorun forumda biraz gezinin.
    3- Sürekli çalışan parçadır. Çukura mı düştünüz fabrika hatası mı belirsiz.
    4- Garantiden değişim isteyin.
    5- Bahsettiğiniz mazot-su filtresi değil. FAP Sıvısı. Düşük emisyon değerleri için aracınızda bulunur. 268,000 km 308 kullandım aynı noktayı bir kere vurmadım.
    6- Yok ARTIK!!!
    7- Türkiye'de hangi servis tatminkar ki? Parça fiyatları konusunda Peugeot'u beğenmiyorsanız size hiçbir araç yaramaz.
    8-Tutamak kolu yeni araçlarda çıkmamaya başladı zaten kaç kere tutuyorsunuz bilemedim. Lastik basınç sensörü aracımda olsa sökerim sanırım.
    9- 301den daha ekonomik araç varsa ona yönelin.
    10- Kitapçıklarda ampullerin çift değişmesi gerektiği yazar aksi halde diğeri kısa sürede patlar. 70,000 kmde ampul patladı diye şikayet ilk kez görüyorum.

11- Bence de satın. Araca da yazık günah
    Euro Repar Car Service - FP Otomotiv (İstanbul - Maslak)0212 254 4 308 - 0533 591 23 15

2023 Peugeot 408 GT 1.2 Puretech 130HP EAT8 3900km

2023 Peugeot XP400 GT 2100km

2022 Peugeot Django 125cc Mavi 16500km

2020 Peugeot 308 Style 1.5 BlueHDI 130Hp EAT6 Manyetik Mavi 23000km (SATILDI)
    2018 Peugeot Speedfight RCUP 125cc 20000km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 Coupé 2.0i 138Hp BVA4 298.500km (SATILDI)
    2001 Peugeot 406 ST 2.0i 138Hp BVA4 334.000km(SATILDI)
    2012 Peugeot Satelis 250CC ABS Siyah 6800km (SATILDI)
    2008 Peugeot 308 Comfort 1.6 HDI 110Hp Montebello Mavi 268.200 km (SATILDI)
    2002 Peugeot 206 Colorline 1.4i 75Hp BVA4 Şeytan Kırmızı (SATILDI)
    1997 Peugeot 106 XS 1.6i 90Hp BVA3 Alp Beyaz (SATILDI)

tebukan
    Ziyaretçi
    Bence yazılan maddeler abartı. Yazılan hiçbir madde aracım için geçerli değildir. Kullanım konusunda sıkıntı var gibi. Özellikle forumda tekrarlanan 301 hakkındaki art niyetli gördüğüm yazılardan biri. Sanki birileri marka ve model karalamaya çalışıyor gibi. Trollerin varlığı sözkonusu

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    10 maddeyi diğer üyelerimiz açıklamış yeterince. Aynı şeyleri bir daha yazmaya gerek yok ben de 11. Maddeyi ekliyorum. Bu kadar şikayetçiyseniz satın aracı kurtulun. 301 gördüğüm en ekonomik araçlardan birisi, daha ekonomik bulursanız haber verin
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Aktif Üye Emrah_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Elektromekanik Tasarım
    Model
    301
    o değil de hepimiz ne kadar gaddarmışız hemen satın kurtulun demişiz

Aslında satın da kurtulun yerine satta araç kurtulsun demeliyiz gibi geldi tekrar bakınca konuya ...
    PEUGEOT 301 VTI (+lpg) ALLURE (BOĞAZİÇİ MAVİ)

Acemi Üye mstfkarsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    301
    Konuyu açan arkadaşa katılmıyorum. Yakıtı az, içi geniş ve parasına göre oldukça iyi bir araç.
    -------------------------------------
    Mustafa KARSLI

www.mustafakarsli.com

Acemi Üye mstfkarsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    301
    Alıntı Emrah_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aslında satın da kurtulun yerine satta araç kurtulsun demeliyiz gibi geldi tekrar bakınca konuya ...
    Mustafa KARSLI

www.mustafakarsli.com

Aktif Üye Eren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Shaya franchise/MNG/Mapa Holding
    Model
    yok
    O 11. maddeyi yazmaya gelmiştim. Geldim gördüm gidiyorum. Selamlar
    Aleyküm selam.

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    Alıntı pejo301 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    301 sorunlarimi asagida maddeler halinde yaziyorum sizin de benzer sikayetleriniz varsa yazarsaniz iyi olur. hic degilse araci almayi dusunenler icin bi uyari olur.

1- aracin ic doseme tavani lekeleniyor sari kucuk noktalar.
    2- bagaj kapagi dusuyor
    3- 35000 kmde sag on amortisor patladi 70000 kmde sol on amortisor patladi. ilki garantiden degisti ikincisinin degisimi icin 450lira servis masrafi
    4- arac hiz gostergesinin ici toz doldu nemlede birlesince icinde camur katmani var
    5- aracda mazot - su filtresi sag arka tekerin onune tabana yerlestirilmis karli zeminde tasa carpinca patladi. serum gibi sari bi sivi bosaldi degisimi icin 750tl masraf serviste
    6- aracin ses yalitimi broadwayden daha kotu ruzgar sesi hep iceride
    7- servisler rezalet ve asiri pahali aracin parcalarini tek tek almaya kalksaniz bi ferrari parasi cikar cinde buna mudahale etmisler turkiyedede mudahale edilmesi gerekir diye dusunuyorum
    8- arac full ama lastik hava basinci gostergesi yok, acil durum fren sinyali yok, on yolcunun tavanda tutacak kolu yok
    9- sehiricinde yakit performansi rehberinde yazanla tutmuyor, sehir disinda is 100km/sa gecmezsen belki
    10- 70000km de sag on gunduz fari patladi 10liraya degistirdim 75000km de bu sefer sol on gunduz fari patladi araba kendinden soguttugu icin degistirmiyorum tek goz geziyorum

simdilik aklima gelenler bunlar. ne kadar ekmek o kadar kofte arabasi baska bisey degil.
    ben gülerim bu arkadaşa
    black shark

Tecrübeli Üye converse10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest Meslek
    Model
    308
    Alıntı mstfkarsli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi çok güldürdün ya
    black shark

Aktif Üye HarunHoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    301
    Arkadaş nereye kayboldu. Cevap hakkı doğdu sanki.
    2013 Active 1.6 HDI Köpekbalığı

Acemi Üye Mustafa_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Yazılım
    Model
    yok

Abi ben sattım kurtuldum

Şaka yapıyorum tabikide arkadaşlar ciddiye almayın bugün aracımın satışını yaptım fakat kurtuldum değil iyi bi aileye gitti o konuda içim çok rahat fakat arkadaşın bahsettiği sorunlardan bi kaçını bizde yaşadık fakat burda onlara bi çözüm bulmaya çalıştık. size şöyle söyleyeyim aracı sattığıma gerçekten üzüldüm ben bu kadar problemi 3.5 senedir yaşamadım.
    Konu Mustafa_03 tarafından (28-03-2016 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.
    Yalnızca adımı biliyorsun, Hikayemi değil...

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler