15 sonuçtan 1 ile 15 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308

2015 308 1.6 Blue Hdi EAT6 Allure Sıfır araçta yaşadığım Problemler

Merhaba Arkadaşlar,

208 1.4 e-Hdi Active yarı otomatik aracımızı Göral'da takasa vererek yeni 308 1.6 e-Hdi EAT6 Allure paket araç aldık, aracı teslim alana kadar herşey çok güzeldi. Aracı teslim almadan malumunuz Ankara'nın kışı kötüdür, buzlanma kar ve olumsuz hava koşullarına karşı Nokian Wd4 205/50 R17 kışlık lastik sipariş ettim, ve Göral'a rica ettim araç çıkmadan lastikler takılsın dedim. Biraz zor ikna etsekte takmayı kabul ettiler.

18.12.2015 te aracımızı Göral Konya yolu bayisinden teslim aldık, eşimle özel sektörde çalıştığımız için öğlen almaya gittik, aracı teslim alıp yola çıktık, ilk benzinlikte mazot'umuzu alıp yola devam ettik, yola devam ederken biraz hızlanmak istedim arabada yeni kaymak gibi zaten , neyse hızım 100 km/s yaklaştıkça araç ciddi anlamda titreme olduğunu farkettim, yolda giderken tekrar tekrar deneme yaptım ve canım çok sıkıldı, aklıma bin tane ihtimal geldi, ve arabayı alırken duyduğum heyecan ve sevinç duygusu tedirginliğe dönüştü.

Neyse Servisin yoğun olduğunu bildiğim için ve iş yoğunluğum olduğu için ertesi gün lastikçime götürdüm, lastikleri indirdik bir baktık ki tüm lastiklerde sıfır balans, hiç bir kurşun takılmamış, yani balans aletine bile girmemiş lastikler!!! Sıfır araç bu halde servisten çıkmış!!!

İkinci gün arabaya sabah indim ilk kontağı taktım "Motor Arızası Uyarısı" verdi, kontağı tekrar kapat aç geçti!!! Bu arada her sabah aynı durum söz konusu. servise götürürdüm Akü şarjı düşmüş 6 saat şarja taktılar, ancak durum aynı her sabah aynı uyarı devam ediyor!!!

Araba ilk alındığından beri sağ alt taraftan vurultu ses veriyor, bozuk satıhlarda ve 50 km/s hıza kadar veriyor, daha yüksek hızlarda kesiyor, Servis Baktı, dediler alt takımları full kontrol ettik, bir şey göremedik amortisör olabilir dendi, hatta usta bıraz saçma bir tez attı Lastik olabilir dedi? ama lastik balanslı ayarlı, hani lastik olsa 4 lastik aynı niye sağ önden sadece ses geliyor Lastik olayını pek ciddiye almadım, yeni amortisör takıp denememiz lazım dedi, tabı gün bittiği için başka bir güne kaldı iş. Şuanda ses artarak devam ediyor

Arkadaşlar Bu üç sıkıntıyı yada benzerine yaşayan oldu mu aranızda? çözüm öneriniz varmıdır, yorumlarınız nedir?, ben Göral'dan hiç memnun değilim daha öncede çok sıkıntı yaşadık, hafta sonu Fatih ten randevu aldım, inşallah orda çözüm bulurlar, sıfır araçtan soğuduk resmen, başımıza iş aldık

Teşekkürler...
    Konu Shark tarafından (24-12-2015 Saat 11:07 ) değiştirilmiştir.

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Yeni arabada böyle sorunlar yaşamak çok üzücü. Genel olarak göraldan şikayetçi forum üyeleri. Siz de memnun değilsiniz keşke ordan almasaydınız. Lastikleri ayarlamadan vermeleri büyük acemilik. Motor arıza lambası neden yanar onu anlamış değilim çok farklı şeyler için yanabiliyor. tatile giderken sert bir çukura girdikten sonra bizim arabanın da sağ ön tarafından ses geliyordu aynen sizin tarif ettiğiniz gibi 50 kmh hızı geçince kesiliyordu. Servise gittik cam tavandan geldiğini söylediler ne işlem yaptıklarını bilmiyorum ama sonra ses kesildi bir daha gelmedi. Bence siz başka bir servise götürüp sorunu tam olarak anlayın. Sıfır araç sonuçta kullanıcı hatası olma ihtimali bana çok az geliyor
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    407
    Servislerde genelde rot balans ayarı yapan ekipman yoktur.Sanayide yaptırıp getirirler,aracı teslim ederler.Yaptırıp teslim etmeleri lazim.Lastiği servisten alsaydınız muhtemelen yaparlardı.Dışarıdan aldığınız için yapmadan ,lastiği takip vermişler.Bu şekilde balanssız o araca binilemeyecegini biliyorlardır heralde.Yine de bu şekilde teslim etmeleri müşteriye ne kadar değer verdiklerinin göstergesi.

Aktif Üye
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Goralin nasil calistigi malum. 3 tane sifir arac aldim her seferinde ilgi alana kadar. Yetkili servis deyince aklima direk fatih geliyor adamlar cozum odakli hele metin bey var yetkili hayatimda bu kadar ilgili , isini seven birini gormedim. Yasadiklariniz caninizi cok sikmasin . Allah kazasiz belasiz surusler nasip etsin.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Bende gittiğiniz servisi değiştirmenizi tavsiye ediyorum,Abc ve göral a uğramayın,Fatih Peugeot servis konusunda çok daha ılımlı ve yapıcı, zaten satış bölümü yok sadece servis,Üstelik Forum un anlaşması da var yedek parça ve aksesuarlarda indirim hakkımız var.Araç garantide olduğu için ilk etap da bu cazip gelmese de bakım zamanları ve aracın garantisinin dolduğu süreçten sonra işinize yarayacaktır.Ustalarla birebir görüşüp detaylı bilgi alabilirsiniz,size fazladan parça masrafı çıkarmazlar,sistemin sağlıklı hale dönüşebilmesi için ne gerekiyorsa o yapılır fazlası değil.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Değerli yorumlariniz için çok teşekkür ederim, daha önceki aracımız 208 di Göral da çözüm bulamadıgımız tüm problemleri Fatih Peugeot kökünden gidermisti. Yarın ilk işim orda olmak olacak, gelişmeleri Paylaşyor olurum.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Merhaba Arkadaşlar,

C.tesi günü sabah erken saatte Fatih Peugeot servisinde soluğu aldım, aracım motor arızası için bilgisayara bağlandı, gün gün km başına aracın verdiği hataları monitor etme şansı buldum, araç ilk günden beri verdiği hata kötü yakıt hatasıymış, bunu Göral görmesine rağmen bana %90 aküden kaynaklı demesi çok düşündürücü benim kendi yorumum bilgisayara hiç bağlamadıkları aracı, tahmini yorum yapmış olmalarıdır. Kontrol eden Tekin usta kötü yakıt kaynaklı olabileceği yada sensörde temassızlık olabileceğini ifade etti, mazot filtresini çıkarıp içinde su var mı diye kontrol ettik, filtre temiz çıktı bu sebepten yakıt konusunu elemiş olduk, tekrar yerleştrip söketleri takıp yazılım güncellemesi yaptı usta, iki gündür sıkıntısız aynı hatayı vermiyor araç

İkinci konu sol alt taraftan 40 ve altı hızlarda gelen ses, gene Tekin usta ile test sürüşüne çıktık, sesi duyunca alt takım veya amortisör olabileceğini ifade etti, arabayı lifte aldık alt takımdan sıkıntı olmadığını görünce, hemen iki amortisör sipariş edildi , geldikleri zaman araca takılacak, böyle çözüm odaklı çalışan insanlara çalışmak her zaman şahane, öğlen olmadan problemler çözülmüş olarak servisten ayrıldım.

Ustaların araç hakkında nokta atışı sıkıntıları tespit etmesi hem servise hem markaya güveninizi arttırıyor bu bir gerçek, herkese buradan Fatih Peugeot önermek isterim, yanlış anlaşılmasın aracı konusunda sahipleri kadar titiz olan ve top çevirmek yerine problemleri çözen insanlar var orada, böyle devam etmelerini dilerim.

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Yolculuklar daha keyifli olacak artık, kazasız güzel günlerde kullanın aracınızı.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Aktif Üye
    Meslek
    MEMUR
    Model
    308
    Güle güle kullanın. Can sıkıntınız geçmiş olması iyi. Keyfini sürün.

Acemi Üye jonjon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Ev erkeği ;))
    Model
    5008
    Geçmiş olsun sorunlar hallolmuş, Fatih Peugeot candır
    2011 PEUGEOT 5008 PREMIUM PACK - 1.6 HDi 112 HP - AUTO6R SEDEFLİ BEYAZ

Yeni Üye
    Meslek
    memur
    Model
    308
    Fatih peugeot gerçekten iyidir. Geçmiş olsun. Güzel günlerde kullanın

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgisayar Müh.
    Model
    308
    Hocam, geçmiş olsun. Bu işlemi (amortisör değişimi) yaptıktan sonra sorununuz çözüldü mü ? Benim aracımda 308 Active 1.6 BlueHDI (EAT6), benzer sorun sanırım benim aracımda da var. Ümitköy Peugeot(Göral) bu konuda tam olarak yardımcı olmadı. Sizin Fatih Peugeot'da yaptığınız işlemler garanti kapsamında mı yapıldı ? Ben de Ümitköy Peugeot(Göral) servis olarak hiç memnun degilim.

Yeni Üye
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    Sayın Diesel, sorunum tamamem çözüldü, Fatih Peugeot sağolsunlar 2 adet ön amortisör sipariş ettiler, 3 hafta kadar gelmesini bekledik, yıl sonu sayımı gibi işlemlerde dolayı İstanbul'dan gelmesi uzamıştı, ancak takıldıktan sonra tamamen çözüldü, hatta ordaki ustalar aynı şikayetimle gelen başka araçlarda bahsetmişlerdi, hepsini aynı şekilde çözmüşler, bence aynı dönemde üretim bandından çıkan amörtisörlerde sıkıntı vardı. Geçmiş olsun.

Acemi Üye
    Meslek
    Ogretim Uyesi
    Model
    3008
    Fatih Peugeot iyidir, her sorunun cozumu vardir. 2010 sonunda aldigim 207 outdooruma 160.000 km boyunca kendi araclari gibi baktilar. Ankaradaki arkadaslar cok sansli, hic ozel servise gerek yok.

Aktif Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    307
    Ben Aksaray'da yaşıyorum. Aracım 2005 model olmasına rağmen bende Fatih'e götürüyorum aracımı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)