8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    406

Yeni 406 yeni sorular

Arkadaşlar herkese merhabalar. Aracım 406 ST 98 model benzin lpg araba ile ilgili pek çok sorum var fakat hepsini aynı konuya yığmak istemiyorum. Şu an benim için önemli olan öğrendiğim kadarı ile aracın katalitik konvertörünün eskimesinden dolayı 25.000 devirden sonra oluşan ve beni çok rahatsız eden uğultu. Egzozcu katalitik eskimiş dedi motorcuda egzozdan dediği için zaten egzozcuya gitmiştim. Küçük bir yerde yaşadığım için alternatif öğrenme kaynağım yok egzozcu orjinali 700 civarı yan sanayisi 150 dedi. Bunun yanı sıra tam olarak şöyle dedi orjinali yan sanayiye göre çekişi düşürür yakıt tasarrufu sağlar yani iyi ve kötü yanı var. Egzozun geri kalan kısmı orjinal ve iyi durumda... Sizce daha uygun fiyatlar yada daha kaliteli ürün, marka, modeller varmıdır. Hangisini taktırmalı nereden almalı yardımlar ve fikirler için şimdiden teşekkür ediyorum.
    Not: Gereksiz ses ve performans artışları aramıyorum, sadece araç sessiz ses olarak dört dörtlük çalışsın istiyorum.
    Ahmet MADEN 406 SV 1998 manuel

Yeni Üye maymetmgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski bir 406 kullanicisiyim 2001 d9 vardı bende katalizör falan boş usta normal susturucu tak kafan rahat eder para tuzağı için herşeyi yaparlar zaten 150 dedigi de normal susturucu o yüzden ne çekiş düşer ne yakıt artar hiç bir sorun yasamazssin ama en önemli sorum su olur motor işareti yaniyormu ekranında

SM-J500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    Öncelikle şunu unutmayalım ki bu motorlar bu parçalar ile birlikte geliştirildi,optimum performansları bu parçalar var iken yakalandı ayarları bu şekilde yapıldı.İptal et,gereksiz parça gibi bir şey söz konusu değil, oraya takılacak yanlış bir katalizör yada susturucu bile hiç bir şey yapmasa ses yapar ki, alt devir üst devir performansları yapılan yanlışa göre değişir hararet durumu da aynı şekilde.

internet ortamında biraz araştırma yaparsanız bir çok yerli ve yabancı markanın tüv onaylı ürünleri mevcut bunlardan birisini temin edip aracınıza takabilirsiniz. Fİyat olarak 250 tl den başlıyor araç marka ve modeline göre yükseliyor ama 300 350 tl arası bir rakama aracınıza uygun ürün bulabilirsiniz,Katalizör olmadığı zaman, muayenede sorun yaşanması da olası, emisyon değerleri yüzünden egzoz muayenesinden, işini iyi bilen bir muayene görevlisi tarafında katalizörün olmadığı fark edilirse ve o gün kötü günlerin delerse,sizi uğraştırırlar.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle şunu unutmayalım ki bu motorlar bu parçalar ile birlikte geliştirildi,optimum performansları bu parçalar var iken yakalandı ayarları bu şekilde yapıldı.İptal et,gereksiz parça gibi bir şey söz konusu değil, oraya takılacak yanlış bir katalizör yada susturucu bile hiç bir şey yapmasa ses yapar ki, alt devir üst devir performansları yapılan yanlışa göre değişir hararet durumu da aynı şekilde.

internet ortamında biraz araştırma yaparsanız bir çok yerli ve yabancı markanın tüv onaylı ürünleri mevcut bunlardan birisini temin edip aracınıza takabilirsiniz. Fİyat olarak 250 tl den başlıyor araç marka ve modeline göre yükseliyor ama 300 350 tl arası bir rakama aracınıza uygun ürün bulabilirsiniz,Katalizör olmadığı zaman, muayenede sorun yaşanması da olası, emisyon değerleri yüzünden egzoz muayenesinden, işini iyi bilen bir muayene görevlisi tarafında katalizörün olmadığı fark edilirse ve o gün kötü günlerin delerse,sizi uğraştırırlar.
    Valla usta ben 406 kullandım 4 sene 2 defa katalizör değiştirdim ki bu d9 motor du dilim fazla fazla yandi sorun eksoz sesi ben katalizör işe yaramaz demiyorum ama orjinal katalizörü 300 350 tl gibi rakama asla alamazssiniz ben 2 sene önce 850 tl verdim demek istediğim şu 350 tl ye takılan katalizör ile 250 tl ye takılan susturucu arasında hiç bir fark yok denedim gördüm dilim yandı 😂 o yüzden arkadaşa kestirmeden çıkış gösterdim

406 ya binince biraz dil yanacak herkes anlamaz o araçlardan ustasını bulmak çok önemli bunuda asla unutmamak gerek

Model
    406
    Şimdi nasıl her usta bir olmuyor,her malzemede aynı olmaz onun için tüv onaylı ürün diye belirttim, bende çok uzun süre 406 kullandım, şuanda gene 406 var, burada hepimiz birbirimize bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz, benim çevremde de çok fazla 406 sahibi olduğu için çok fazla alternatif çıkış yolu arayan ama her seferinde sonu hüsranla biten hikaye biliyorum, katalizörü iptal edip düz boru koyan yada işte susturucu ekleyen, katalizör öncesi olan esnek boğazın sesini katalizöre mal edip katalizör söktüren ustalarda gördüm.sizde anladığım kadarıyla orijinal alıncaya kadar iş bilmez ustaların elinden çekmişsiniz. Orijinal parça da genelde manifoldla birlikte geliyor, manifold boğaz, katalizör şeklinde.

2002 406 st yi muayeneden geçiremedik mesela katalizörsüz, hemde emisyon muayenesinden, lpg de sorun yok ama benzine alıp test yapılınca değerler uçuk çıktı,sonuç olarak biz sağlam çıkma alıp, temizletip taktırdık.bu işlem temizlikle birlikte 500 liraya mal oldu.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Yeni Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    406
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bende tüv onaylı bi katalizör almayı düşünüyorum fakat internette inanın bulamadım özelden bana bi kaç site veya model linki atabilirmisiniz birdekatalizör temizliği nedirnasıl yapılır
    Ahmet MADEN 406 SV 1998 manuel

Model
    406
    Temizlik için çeşitli kimyasallar kullanılıyor ve katalizör içinde biriken kurum çözülerek akıtılıyor, sıfır ürün gibi olmuyor ancak bu sistemlerin bakım aralığının 150,000 km nin üstü olduğunu düşündüğümüzde uzun süre idare edebilir hakkıyla yapıldığı zaman. Özelden de bilgi paylaşıcam.
    2001 Peugeot 406 SV BVA

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)