8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: donma

Acemi Üye mmusavir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    MALİ MÜŞAVİR
    Model
    508

donma

arkadaşlar iyi akşamlar
    Benim araç dan(508 1,6ehdi alure) memnun olmam hasebiyle bir arkadaşımda abisine 2012 model 508 1,6 ehdi Access aldı. İskenderun da yaşıyor geçen hafta Konya ya geliyor(depoyu iskenderunda dolduruyor) araç sabah çalışmıyor mazot filtresi donmuş. Basit araçlar bile çalıştı benim araç çalışmadı diyerek 3-4 haftalık olan aracı satacağım diyor.
    Arkadaşlar 508 ler de böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Aktif Üye serdarhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    öğretmen
    Model
    308
    Sorun 508 aractan ziyade aldigi motorinle alakali birsey. Ayrica iskenderunda satilan motorinin donma derecesi daha dusuktur..
    2009, 308 HDİ COMFORT,90HP...

Acemi Üye snlyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Memur
    Model
    3008
    serdarhoca nın da yazdığı gibi donmanın sebebi yakıt. Araçla ilgisi yok. Kuzenimin kullandığı tır, Erzurumda hareket halinde dondu. Sebebi ise kaçak mazottu.

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    uygun olmayan yakıt türü ve yakıt seviyesinin az olması,donmaya neden olur.Mazot filtresi de orijinal mi yan sanayimi bakmak lazım,donma derken tıkanmış şişmiş gibi bir şeyde olabilir.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Meslek
    MALİ MÜŞAVİR
    Model
    508
    arkadaşlar konuyu bi tanıdğına anlatmış anlatığı kişinin ağabeyleri erzumda ikamet ediyorlarmış ve 2 adet 508 kullanıyorlarmış kış geldimi abimler aracı garaja kitler başka araca biniyorlar demiş bana ilginç geldi ama bilemiyorum

Acemi Üye fatihtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mmusavir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar konuyu bi tanıdğına anlatmış anlatığı kişinin ağabeyleri erzumda ikamet ediyorlarmış ve 2 adet 508 kullanıyorlarmış kış geldimi abimler aracı garaja kitler başka araca biniyorlar demiş bana ilginç geldi ama bilemiyorum
    Hocam sadece erzurum degil agir kis goren butun yerlerde mazot donma riski vardir. O yuzden bu bolgelerde mazotlu arac fazla tercih edilmez.

Gelelim 508 deki mazot donmaya. Arkadaslarin yazdiklari gibi mazottan kaynakli bir donmadir. Sucu hemen araclara atmak kolay. Mazotu alan biziz bunda aracin sucu ne.
    Using Tapatalk

Meslek
    MALİ MÜŞAVİR
    Model
    508
    ben sucu araca atmıyorum bende aynı aracı kullanıyorum ve donma gibi bir sorun yaşamadım sadece böyle kronik bir sıkıntı varsa bilgilendirelim

Aktif Üye CaglarB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bankacı
    Model
    308
    Bu araçlar Norveçte de kullanılıyor, araba donmaz mazot donar, deponun dibini kullanırsanız filtrede su donar mesela,
    Ben Kayseri'de yaşıyorum en düşük -27 derecede peugeot aracımızı çalıştırdık, mazot donmadı, 4-5 basmaya aldı fakat mazot donması hiç yaşamadık.
    dizel araba ilgi ister, ilgilendiğinizde sizi asla üzmez.
    böyle bir durumda filtreyi sökmeniz, depoda yakıt azsa yakıt eklemeniz gerekir
    ülkemizde satılan dizeller katkılı -30 lara kadar donmuyorlar, tabi bu katkı yakıtı nereden aldığınıza göre değşiyor, merkezi bir istasyon ve opet Shell gibi büyük firmalardan almakta fayda var
    308 1.6 HDI(92) 2013 (SATILDI)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)