11 sonuçtan 1 ile 11 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    memur
    Model
    308

Cam Tavan Ses

Merhaba arkadaşlar,

Aracımız cam tavanında bozuk satıh olarak tabir edilen yollara geldiğinde sanki cam arası boşluk varmış gibi bir tıkırtı geliyor. Aynısı sizde olan var mı acaba? Teşekkürler.

Yeni Üye Halil5759 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Asker
    Model
    307
    Plastik iç trimlerden veya döşeme altında bağlantısı çıkmış kablolardan gelebilir, sesin geldiği yeri tam olarak tespit edebilirseniz çözümü kolay olur
    Tapatalk For Windows Phone

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Bizim arabada sert bir çukura hızlı girince gelmeye başlamıştı ses. Servise götürdüm çözdüler sorunu kısa sürede daha sonra ses yapmadı
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Tecrübeli Üye Cem B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    parekende
    Model
    308
    Alıntı titu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Aracımız cam tavanında bozuk satıh olarak tabir edilen yollara geldiğinde sanki cam arası boşluk varmış gibi bir tıkırtı geliyor. Aynısı sizde olan var mı acaba? Teşekkürler.
    Dikiz aynası üzerindeki ışıklandırmaların hemen üzerinde elinizle tutacagınız bir bölüm var.perdenin kapanırken girdiği bölge.Bu bölgeyi ses geldiğinde tutugunuzda ses gidiyorsa bendeki sorun var sizde de demektr.bu sadece perde açıkken oluşuyor perde kapalı iken ses kesiliyor.Ben henüz bir işlem yapmadım.benden önce yaparsanız haber verin
    2011 308 HDİ İnci Siyah
    2014 308 e hdi Allure 115

Acemi Üye
    Döşeme açıklığının kenarında ki fitil yerine oturtulması lazim kesilmez ise çıkarıp silikon sprey sonrasında takin. 407 sw tecrübe ile sabit

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye
    Meslek
    memur
    Model
    308
    Alıntı ozyvet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Döşeme açıklığının kenarında ki fitil yerine oturtulması lazim kesilmez ise çıkarıp silikon sprey sonrasında takin. 407 sw tecrübe ile sabit

Tam olarak neresi anlamadım. Fotoğraf var mı acaba teşekkür ederim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yeni Üye Halil5759 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Asker
    Model
    307
    aynı sıkıntı benim 307 sw de de mevcut, çukurlada tümseklerde ve dönüşlerde arkadan çat çıt çut şeklinde plastik bir parça metale vuruyormuş gibi gıcık bir ses geliyor, yerini tam olarak tespit edebilmiş değilim ama bağaj kısmının tavanındaki döşemeye elimle yukarıya doğru bastırdığım zaman kesiliyor sanki, müsait bir zamanda tavan döşemesini sökmeyi düşünüyorum,

Acemi Üye
    Takarken 407 lerin kauçuk halkalı klipsleri ile takin

Yeni Üye
    Meslek
    Muhendis
    Model
    308
    bendede var tavan ışıklandırmanın üzerindeki tavan döşemesinin oraya ufak bir kağıdı 3 e katlayıp sıkıştırıyorum uzun yolda tık yok. şehir içinde yapmıyor zaten. pürüzlü asfaltta arada yapıyor

Acemi Üye murtibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    serbest
    Model
    308
    Sevgili dostlar ben bu cam tavanda ses mevzusundan 3 yıllık henüz 39.000 deki İ30'umu gözünün yaşına bakmadan paketledim...
    Bir aracın markası,modeli ve fiyatı ne olursa olsun cam tavan varsa ses kaçınılmazdır.İnternette kısa bir araştırma yapın neler gelecek
    göreceksiniz.Kıllık derecesinde trim ses hastasıyım,ben İ30'un tavanını üç kez söktürüp taktırdım baş edemedim.Çözümler kısa süreli "tamamdır
    abi" diyorlar sonraki ay tekrar aynı problem.Cam tavan ile bir daha hayatta işim olmaz...

Yeni Üye
    Meslek
    mühendis
    Model
    yok
    Slm benim 6 aylık aracımda da aynı ses mevcut sağ güneşligin üzerini tutunca ses kesiliyor. 3 gün araba sıcakta kalınca çıktı önceden yoktu sorunu çözen yada cozduren oldumu

P10S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)