7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    206

Question 2003 Model 1.6 206 CC Hk Düşünceleriniz.

Arkadaşlar merhaba, 2003 Model 1.6 206 CC sahibi olacağım hayırlısıyla. Araç sahibi kendisi sağ olsun aracı kendisi getirecek. Benim merak ettiğim bu aracı incelerken nelere dikkat etmem gerektiği konusunda olacak? Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Bildiğim bir kaç bilgiyi aktarayım. Bu bilgilere göre yorum yaparsanız sevinirim.

Peugeot 206 1.6 CC - Siyah renk
    143.xxx orijinal km
    Sadece Benzin
    Hatasız, değişeni olmadığını söylüyor.
    Bel altı temizlik boyası var.
    17" RC jant var.

Teşekkürler.

Acemi Üye ali-34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Sinema-Tv
    Model
    308
    CC olduğu için aklıma ilk tabi ki tavan mekanizması geliyor. Ama tabi ki genel olarak bi ustaya/servise göstermelisiniz mutlaka. Hayırlı olsun..

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Coupe Cabrio tarzı üstü açık otomobilleri ikinci el alırken çok iyi düşünmek lazım. Pek çok hidrolik pompa vasıtasıyle hareket eden açılır tavan mekanizmasının bazen en ufak darbelerde bile problem çıkarması. Ve tamirinin ciddi maliyetlere sebep olması sebebiyle kazalı ve darbeli araçları almamak lazım. Eğer araç gerçekten temiz ise mutlaka kaliteli bir yetkili serviste sistemin kontrolü yapılmalıdır. su alıp almadığının testi yapılmalıdır. ayrıca direksiz kapılara sahip 206 CC de yine alınan darbeler kapılardan ses girmesi ve su girişine davetiye çıkarır. Araç otomatik ise 100.000 kmyi aştığından mutlaka AL4 şanzumanın görmesi gereken bakımının yapılması gerekir. Herşey normal ise alınıp kullanılması keyifli bir otomobildir.
    Sizin yazdığınız bel altı temizlik boyalı kısmı problemli bir araç olabileceğini söylüyor. tabii ki kararı siz ve yetkili servis verecektir.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yeni Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    206
    Alıntı ali-34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    CC olduğu için aklıma ilk tabi ki tavan mekanizması geliyor. Ama tabi ki genel olarak bi ustaya/servise göstermelisiniz mutlaka. Hayırlı olsun..
    Yorumun için teşekkür ederim. Ancak bulunduğum mevkii itibariyle yetkili servis yok, ancak sanayi esnafına gösterebilirim. Onlarda ne kadar tutarlı olur bilemiyorum tabi.

Yeni Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    206
    Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coupe Cabrio tarzı üstü açık otomobilleri ikinci el alırken çok iyi düşünmek lazım. Pek çok hidrolik pompa vasıtasıyle hareket eden açılır tavan mekanizmasının bazen en ufak darbelerde bile problem çıkarması. Ve tamirinin ciddi maliyetlere sebep olması sebebiyle kazalı ve darbeli araçları almamak lazım. Eğer araç gerçekten temiz ise mutlaka kaliteli bir yetkili serviste sistemin kontrolü yapılmalıdır. su alıp almadığının testi yapılmalıdır. ayrıca direksiz kapılara sahip 206 CC de yine alınan darbeler kapılardan ses girmesi ve su girişine davetiye çıkarır. Araç otomatik ise 100.000 kmyi aştığından mutlaka AL4 şanzumanın görmesi gereken bakımının yapılması gerekir. Herşey normal ise alınıp kullanılması keyifli bir otomobildir.
    Sizin yazdığınız bel altı temizlik boyalı kısmı problemli bir araç olabileceğini söylüyor. tabii ki kararı siz ve yetkili servis verecektir.

Öncelikle yorumun için teşekkürler. Hem ilanında hem de telefonla yaptığımız görüşmede bunun teyidini veriyor kişi. Ancak bulunduğum yerde hiç bir yetkili servis yok. Bu büyük bir dezavantaj benim için. Araç otomatik değil manuel vites. Kişiye ısrarla sormama rağmen kazasının olmadığını söyledi. Dediğiniz gibi tamamen keyif için alıyorum. İçimde ukte kalmasını istemediğim için.

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Şöyle bir deneme olabilir. Öncelikle gürültüsüz bir yerde tavanı açıp kapatın açılır ve kapanırken herhangi bir esneme veya zorlanma var mı? bagaja girerken ve ön cama kapanırken düzgün sabitleniyor mu? ardından araç ile bir sürüş yapın düz yolda hem üstü açık hemde kapalı olarak ; bu sürede garip mekanik sesler geliyor mu onu kontrol edin. Tavan kapalı iken bir yıkamacı da aracın üstüne bagaj bölgesine ve yan camlara su tutun bagajdan ve tavandan sızıntı var mı kontrol edin.
    umarım istediğiniz gibi bir otomobil olur.
    Konu reisG tarafından (16-12-2015 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Yeni Üye
    Meslek
    Bankacı
    Model
    206
    Alıntı reisG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir deneme olabilir. Öncelikle gürültüsüz bir yerde tavanı açıp kapatın açılır ve kapanırken herhangi bir esneme veya zorlanma var mı? bagaja girerken ve ön cama kapanırken düzgün sabitleniyor mu? ardından araç ile bir sürüş yapın düz yolda hem üstü açık hemde kapalı olarak ; bu sürede garip mekanik sesler geliyor mu onu kontrol edin. Tavan kapalı iken bir yıkamacı da aracın üstüne bagaj bölgesine ve yan camlara su tutun bagajdan ve tavandan sızıntı var mı kontrol edin.
    umarım istediğiniz gibi bir otomobil olur.
    Abim ilgi ve alakan için teşekkür ediyorum. Tesadüf şu ki hafta sonu da başka bir 2.0. motor CC ye baktım, ondan azıcık tecrübe edindim. Mesela onun sol arka kelebek camı iniş ve kalkışta sorun vardı. Diğer açılması, kapanması düzgündü tavanın. Bu da bir tecrübe olacak benim için.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler