7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Yazılım
    Model
    106

Angry 106'dan istemeye istemeye soğuyorum yeter artık ya :(

Arkadaşlar 2000 model 1.4 lpg/benzinli quicksilver sahibiyim. Araç rölantide tekliyor kırmızı ışıklarda stop ediyor artık kendimi kesicem sinirden.

hava filtresi orjinal takıldı,
    bobin değişti takıldı,
    bujiler değişti,
    rölanti motoru değiştirdim

düzelmiyor beni kanser edecek lütfen yardım edin ya, Bursa'da nereye gitsem insan gibi yardımcı olur afedersiniz tamirci düdüklemesinden bıktım usandım.

not: araç lpg ve benzinde ikisinde de tekliyor.

Aktif Üye mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Arabadan soğumaya gerek yok. Hem LPG takılmış, hem de hor kullanılmış arabalar bunlar. Hangi arabaya böyle davranılsa bozulur merak etme. Özellikle de 106'yı yarış arabası zanneden ve hiç bakım yaptırmayan gençlerin eline düştüğünü düşünürsek yine iyi dayanıyorlar.

LPG'den kaynaklanan ne sorun olabilir bilmiyorum. Tavsiyeler;

1-) Boğaz kelebeğini temizlemişlerdir diye düşünüyorum. Eğer temizlemedilerse o ustalara bir daha sakın gitmeyin.
    2-) Rölanti motorundan olabilir, araba stop ediyorsa bobin kaynaklı sorun olabilir, ancak ikisi de değiştirilmiş. Değişen parçaların sağlam olduğundan emin olun. Özellikle rölanti motoru denen parçayı (EGR valf de derler) %99 yan sanayi ya da çıkma takmışlardır. Bu parça elektronik ve hassas bir parçadır. Orjinal ve sıfır takılması tavsiye edilir, ancak orjinali 350-400 TL civarı tutar.
    3-) Oksijen sensörü arızalı olabilir. Bunu da orjinal ve sıfır bulmaya çalışın.
    4-) Tüm bunlardan sonra düzelmiyorsa supap kaynaklı bir sorun olabilir. Bu daha da pahalıya patlayacaktır. Eğer supap değişecek ve ayar yapılacaksa kesinlikle bu işi önceden yapmış bir usta bulmak lazım. Gerekirse İstanbul'da yaptırın. Ama önceki maddelerden emin olmadan bu adıma geçmemek lazım.

Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım.
    Konu mechanix tarafından (10-10-2015 Saat 13:13 ) değiştirilmiştir.
    2012 Ford Focus Titanium 5P 1.6 TDCI 115 HP 6 ileri manuel (Kum Gri)

Yeni Üye
    Meslek
    Yazılım
    Model
    106
    Hocam vakit ayırıp bu kadar yazdığınız için size çok teşekkür ederim çok minnettarım. Aracı çok seviyorum bayılıyorum ama şehir içinde sürmek işkence oluyor haliyle arabadan soğutyor aldığım günden beri yıkayamadım ya.

boğaz kelebeğini temizlediler. rölanti motorunu gittim 100 lira verip aldım. diğer maddeleriniz üzerinden gitmeye çalışacağım. bir çok şey yapıldı artık maddi durumum da tükendi en sonunda böyle bırakmak zorunda kalacağım bu da canımı çok sıkıyor

tekrar çok teşekkürler.

Tecrübeli Üye ssgti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    gazeteci
    Model
    2008
    Hem benzinde hemde lpg detekliyorsa elektrik sisteminde bir sıkıntı vardır. Bunun yanında subap yanığıda bu tip sıkıntılara yol açmaktadır.
    2008 classic edition

Acemi Üye fatihtr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kucuk sanayide sol tarafta (besevler tarafi) bir peugeot servisi vardi. Piyasadaki 106 larin geneli ona giderdi bir arastir derim .
    Using Tapatalk

Aynı sorun bende de var bu aralar boğaz kelebegini temizlettim kesti gibi bakalim.. enjektör de yaglanma yapmişsa ondan da oluyor dikkat et rolanti moturuda marelli al 180tl civari orjinal

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye ccnablade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sadece gaz bitmeye yakınken ve düşük devirde kullandigimda yapıyor alıştım artık map rolanti buji buji kabloları enjektör hepsi değişti en son planet 2000 programından ayar yaptırmıştım Biraz düzeldi ama yine aynı Şuan beyin kablosunu sokup takınca düzeliyor

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)