7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407

407 dizel siyah duman ve çekiş düşüklüğü

Arkadaşlar araç 150binde 100bin ve 150 bin bakımları yapılmamış. iki ay önce yağ hava filtresi bakımları yapıldı bu kadar. son bir aydır siyah duman ve çekiş düşüklüğü sorunu yaşadım. iki hafta önce ustaya gittim enjektör dedi çıkardı temizledi tamir etti taktı sorun devam etti bugün de yakıt filtresini değiştirdim motor arza lambasını arada veriyor. depolaiton siystm faulty falan gibisinden yarın ona da baktıracam. sorun ağır olabilir mi ondan kormuyorum. 5. vitesle bitirdiğm rampayı 2. vitesle geçiyorum şimdi. gaz yememe ağırlaşmış araba anayacağınz. araç 2007 model. hdi

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Abi pek bilgim yok ama o kilometrede bakımları yapılmamış bir araç potansiyel tehlikedir zaten. Ciddi bir sorun olabilir iyi bir servise gitmelisiniz
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Aktif Üye karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    makine mühendisi
    Model
    308
    Turbo selenoid varflerin omru bittiyse yapar. Kroniktir 80 tl ye alir taktirirsiniz. Benm basima 307 110hp de basima gelmisti 75bindeydi. Elbette baska nedenlerden de olabilir. Incelenmesi gerek.

Yeni Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    teşekürler yanıtlar için yarın çıkma bir turbo buldum deneyceğim. bakalım turbo mu zorun

Aktif Üye caglar06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kamu Görevlisi
    Model
    407
    geçmiş olsun düzelir en kısa zamanda umarım ve en az masrafla...
    2006 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDI Montecristo 245.000 km

Yeni Üye
    Meslek
    muhasebe
    Model
    407
    aynen bende de 407 hdı var siyah duman ve çekiş düşüklüğü yaşadım turbo ya baglı bir parça var otomatik elektronik gibi birşey 130 tl değiştirdim hız süper oldu duman 1 hafta falan attı ama şimdi kesti dumanı normale döndü 407 kendi formuna döndü bence oraya bir baktır

Yeni Üye Sarpkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mekaniker
    Model
    Partner
    Turbo basıncı düşük yada yakıt az veriyor piston üzerine aslında her ikiside aynı kapıya çıkar ama farklı yollar izlenmeli. Turbo basıncı düşük ise arkadaşların belirttiği gibi turbo elektrovanasi na bakilmali. Turbonun arızalı olma ihtimaline var artı olarak tüm turbo basınç hortumlari intercol dahil olmak üzere kontrol edilmeli.basınç kaçağı olabilir. İkinci seçenek aracın piston üzerine az yakıt vermesi bu secenekte enjektör %100 faal durumda ise hava akismetrenin kirli olma ihtimali var hava filtresi yada hava akismetresi kirli ise hava akışı az algılanıyor ve yakıtı emilen havaya oranda az veriyor olabilir. Saygılarımla..

HTC Desire EYE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)