5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    teknik ögretmen
    Model
    308

308 amerikan park

Arkadaşlar öncelikle merhaba 2011 model makyajlı kasa 308 active arabam var

Arabama amerikan park takmak istiyorum ama söyle bi sorunum var ben sinyallere takmak istemiyorum gündüz varlarım oldugu için farın içinde boşta kalan ampül var bunu kullanmak istiyorum acaba böyle bi uygulama yapan yada tarif edecek olan varmı direk eletriği sislerin yanındaki gündüz farlarından alayım diyorum ama bu sefer onlara yük biner diye korkuyorum iki adet amerikan park modül aldım onları kullanmayı düşünüyorum ama siz ne dersiniz şimdiden teşekkürler.

Yeni Üye ufuk ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    bilişim
    Model
    308
    Bahsettiğin şekli ile Amerikan park olmuyor. Sana göre yapılmış özel bir tasarım oluyor. Amerikan parkın özelliği emniyet açısında park lambaları açıldığında daha fazla dikkat çekmesi için biraz daha kısık bir şiddet ile sinyal lambalarının da sürekli yanmasıdır. Bence orijinal hali ile amerikan park yaparsan daha başarılı olur.

Aktif Üye ilker22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    308
    Merhaba bildiğiniz gibi farın içinde boşta kalan park ampülü active versiyonda kullanımda değildir ve ona elektrik verebilmeniz için de soketten gittiği kabloya elektrik vermen gerekir ya da far arka kapağını delerek hat çekmen gerekir. Ben olsam iki yöntemi de kullanmazdım. Access versiyona sahip olanlar bile bizim gündüz ledlerini takıp far içinde bulunan o park ampüllerini iptal ediyorlar.
    Sinyallerden amerikan yapmak için ise; şiddeti ayarlanabilien ve istenildiğinde modül üstündeki tuşla açılıp kapatılan bir amerikan park modülü işinizi görecektir. Bizim ledler iki aşamalı yüksek ve alçak ışık veriyor. Gündüz yüksek ışık verirken olan hattan elektriği aldık modüle girdik ordan da sinyallere bağlantı kuruldu (elektrikçi modül ile gelen şemadan kolayca bağlantıyı yapabilir) araç çalıştığında gündüz yüksek şiddette ledler yanarken amerikanlarda yanıyor, az ışık şiddetinde de yanabilmesi için ise araç içine bir tuş ve elektrik bağlantısı çektik istediğinde de elle içeriden manuel olarakta yakabiliyorum.

Peugeot 308 Le Mans

Uzman Üye mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Model
    406
    istediğiniz şey iyiçin modüle gerek yok iyi bir elektrikçi sizin işinizi halleder ancak,beyaz ledlerin üstünde gün ışığı rengi denilen sarımtırak ışık pek hoş olmayacaktır,biz mk1 lerde o ampulleri led e çevirdik, gündüz performansı çok istediğimiz gibi olmadı açıkçası,akşam güzel ancak,gündüzleri çok uzaklardan görünürlük yakalayamadık beyaz ledler ile. iyi bir amerikan park modülü alıp, parklara bağlamadan sinyal ve far içindeki ampulü de aktif hale getirebilirsiniz, harici bir güç düğmesi ilede istediğiniz zaman açıp kama imkanınız olur, sinyallere osram diadem serisi turuncu ışık rengine sahip ampullerden koyup far içindeki park/gündüz farı içinde kaliteli gene turuncu ışık rengine sahip bir ampul bulursanız görsel olarak çok daha güzel olacağı gibi,görünürlük açısından da iyi olacaktır.
    2010 Peugeot 308 Millesim 1.6 HDI 112 HP Auto6R inci siyahı.
    2001 Peugeot 406 SV BVA
    2001 Peugeot 406 Coupe 2.0

Yeni Üye
    Meslek
    teknik ögretmen
    Model
    308
    Benim istedigim gunduzleri farin icindeki ampulu yakmak ve tampondaki ledleri yakmak bence cok guzel gorunecegini dusunuyorum ama iyi bi elektrikci bulmam gerekecek cok iyi bi elektrikcim vardi adam dukkani kapatip baska bir yere borekci acti.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)