4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Acemi Üye tkartin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    hk
    Model
    308

Havalandırma Fanı

Geçen gün klimadan kötü koku gelmeye başlayınca klima bakımı yaptım.

İlk önce gaz bastırdım.Klima spreyleri ile Polen filtresinin altında uygulama yaptım sonra Polen filtresini değiştirdim. Her şey çok güzeldi. soğukluk, polen filtresininde sıfırlanması ile hava geliş düzeyi gayet yeterliydi. 1 saat bi yere gittim. geri gelip aracı açtığmda fan üfleme yapmıyordu.

Klimaya bastım çıt diye ses geldi klima motoru devreye girdi ama üfleme yok. Anladığım kadarı ile klima çalışıyor ama fan motoru çalışmıyordu. Hemen 40AH sigortasına baktım, ondada sorun yok.

Araca ertesi gün biindim , normal havalandırmayı açtım ve çalışmaya başladı.

Aklıma hemen klima temizleyici ile yaptığım köpük uygulaması geldi. Acaba haznede o anda ne m yaptığı için fan motoru veya müşürü neyse artık, kendini korumaya alıp o an çalışmamış olabilir mi ?
    2012 Peugeot 308 ACTIVE 1.6 E-HDI START&ST - 45.500 KM

Aktif Üye GOXIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tasarım Uzmanı
    Model
    308
    Bu kötü koku sanırım 308 in genel bir sorunu. Ben ilk sene kontrolünde sözde bakım yaptırdım ertesi dönem yine kokmaya başladı ve şu anda yine kokuyor. Servis aspirin çözüm yapıyor sanırım. Bunun bir çözümü yok mu başka araçlarda böyle şeyler yok. Abimde Jetta var babamda civic var. Civic 8 yaşında jetta 5 yaşında bu zamana kadar gram koku olmadı. Bizde niye böyle bir şey var? Çözüm bulamıyorlar mı?

Acemi Üye tkartin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    hk
    Model
    308
    Aslında polen filtresi 308'lerde çok güzel bir yere saklanmış durumda ve filtrenin alt haznesi çok temiz. toz dahi girmemiş. Ama kokuyu yapan ne onu çözmüş değiliz. Sprey temizliğinde etkisi ile şu an klimadan süper fresh koku geliyor. Hatta son olarak polen filtresini takarken 5-10 damlada filtreye buğuseptil damlattım. Havalandırma her çalıştığında saunada hissi veriyor.
    2012 Peugeot 308 ACTIVE 1.6 E-HDI START&ST - 45.500 KM

Yeni Üye
    Meslek
    kaynakçı
    Model
    306
    tkartin çok sağol dostum havalandırma konusunda çok süper fikirler vermişsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)