Sayfa 1/3 123 SonSon
59 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye X|ETRaM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Mimar
    Model
    508

Cool Peugeot 508 SW, Siyah

Merhabalar,
    Aracıma jant bakınırken foruma denk geldim ve neden olmasın diyerek an itibariyle kayıt olmuş bulunmaktayım.

Aracımı sıfır aldım ve vites geçişlerindeki silkinmeler haricinde gayet memnunum. Yıllardır bir sürü şey yaptırmak istiyorum ama bazı özel sebeplerden ötürü kısmet 2015 yılını beklemekmiş. Şimdilik aracımdaki tek farklılık chip uygulaması. Onunla ilgili detayları da paylaşırım. Yaptırmayı düşündüğüm şeyler ise: Jant+lastik, spor yay, ses izolasyonu, renk değişimi veya film kaplaması, ses sistemi, iç döşemenin deri kaplanması gibi gibi gibi.. Her konu ile alakalı ufak tefek araştırma yapmış bulunmaktayım ama şu an ilk aşamada yapacağım işlerm jant + lastik değişimi olacaktır.

Ben 18" düşünmeme rağmen 2 arkadaşımın gazıyla 19" lere bakmaya başladım.. Kullanan var mı bilemiyorum ama bana bir çok açıdan riskli geliyor. ama yinede şu an gidişat 19" olarak gözüküyor. Replika düşünüyordum ama vazgeçtim. Peugeot orjinal jantlarından birini seçeceğim. 19" zaten tek seçenek var ama 18" olursa ne olur halen karar veremedim.. Sorum şu ki RCZ jantları bizim araçlara uyuyor mu? Bizim jant bijon aralıklarını bilen var mı? (5x108..?)

Şimdilik bu kadar. Hepinize selamlar.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Hoşgeldiniz, iyiki de gelmişsiniz. Sizi daha yakından tanımak isteriz kendinizi tanışma bölümünde tanıtırsanız herkes elinden gelen yardımı esirgemez. Jant konusunda çok çok bilgili arkadaşlarımız vardır forumda.
    Keyifli günler diliyorum.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Meslek
    Mimar
    Model
    508
    Teşekkürler. Umarım en kısa zamanda cevap verirler şu günlerde bu işi sonlandırmak istiyorum. : )

Tecrübeli Üye HamzaHakkı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Hoşgeldiniz. Aslanın fotoğraflarını görmek isteriz. Jant olarak aşağıdaki 508 GT modelinde mevcut olan jantlar güzel duruyor. Rcz jantlarının da bijon ölçüleri da aracınıza uyar.

2016 Opel Astra K Dynamic 1.4T 150 HP

2008 Peugeot 407 Executive 2.0 HDI 136 Hp

1994 Peugeot 205 GTi Mi16 160 Hp

1991 Peugeot 205 1.1 XL 60 Hp

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Merhaba. Öncelikle replikadan vazgeçmiş olmanız çok isabetli olmuş. GT jant aracınıza ayrı bir hava katacaktır. Ayrıca Rcz 19" Sortilege modelini de düşünebilirsiniz.

2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Meslek
    Mimar
    Model
    508
    Buraya mesaj yazarken bir ümit beni 19" janttan caydırırsınız diye düşünmüştüm ama malesef sizlerde aksine yüreklendiriyorsunuz. : ) Yok mu 19" sakın alma pişman olursun diyen? =))
    @hamzahakkı Bildiğimiz standart siyah 508 SW =) Bir ara resimleri koyarım. : ))
    @ayzinim O modelin canlısını 508' e pek yakıştıramıyorum... Karşılaştırmak için arka arkaya bir kaç örnek:
    Edit: Nedense Sortilege şu an gözüme güzel gözüktü. Ama ben hala orjinal 18" RCZ jantlarını seviyorum..

Konu X|ETRaM tarafından (17-04-2015 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.

Acemi Üye mustafa508 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Avukat
    Model
    508
    Alıntı X|ETRaM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buraya mesaj yazarken bir ümit beni 19" janttan caydırırsınız diye düşünmüştüm ama malesef sizlerde aksine yüreklendiriyorsunuz. : ) Yok mu 19" sakın alma pişman olursun diyen? =))
    ]
    Ben varım
    Ben şahsen yaptırmak istiyorum diye sıraladığınız şeylerin hemen hemen hepsine (yalıtım hariç zira düzgün yapılırsa çok güzel olur) karşıyım
    Ses sistemi uygulaması da araştırdığım kadarıyla start-stop sistemi yüzünden sağlıklı çalışan bir amfi bağlamak mümkün olmadığından şahsen benim içinde hayalden öteye geçemedi.
    Bu araçlara 18" jantın max. sınır olduğunu düşünüyorum zira üretici de en fazla bu boyutta jantı kullanmış. En çokta aktarma organlarını fazla zorlayacağını düşünüyorum.
    Motorun işletim sistemine müdahele ile beygir gücünün arttırılmasının da uzun vadede turboya zarar vereceğinden eminim.
    Bunlar hem çok düzgün bir işçilk ve kaliteyle yapılması gereken hemde yapılmaya başlandığında hepsinin birden yapılıp bütünüyle full modifiye bir araç ortaya çıkması gereken işlemler ki malumunuz maliyeti yüksek işlemler.
    Yarı otm. şanzımanlı dizel bir araca bu kadar yükleme yapmanın gereksiz olduğunu aracın üretim amacına uygun olarak ekonomik ve konforlu aile yolculukları için, tasarlandığı şekilde kullanılması gerektiğini düşünüyorum.
    İllaki modifiyeli bir 508 sahibi olmak istiyorsanız bence bir 2.2 gt alın hem bu saydığınız donanımların önemli bir bölümü orjinal olarak yüklü olan bir aracınız olmuş olur hem gerçekten performansı yüksek bir aracınız olmuş olur hemde hemen hemen maliyeti aynı olur.
    Gel gelelim işin asıl önemli cümlesine
    Para sizin zaman sizin araba da sizin keyfiniz yaptırmak isterse kim ne der hiç bakmayın bile.
    Konu mustafa508 tarafından (17-04-2015 Saat 00:34 ) değiştirilmiştir.

Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Bizde sınır yok siz ne kadar büyük jant takmak isterseniz biz o kadar destek veririz S.W arabada jant ebadı ne kadar büyürse araç o kadar güzel gözüküyor.

Uzman Üye ayzinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Muhasebe
    Model
    206
    Görüntü açısında 19'' jantların aracınıza çok daha fazla yakışacağını düşündüğümüzden bu yönde fikirlerimizi beyan ediyoruz. Ancak konfor ve performans açısından düşününce her şey değişecektir. Özellikle de İstanbul'un asfalt zemini, tümsekleri ve çukurları göz önüne alındığında 18'' bile fazla gelebilecektir.
    Bu arada 18'' için Rcz'nin Terrific modeli de bir alternatif olabilir.
    2012 Peugeot 308 Access 1.6 HDİ

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Merhabalar,
    Aracıma jant bakınırken foruma denk geldim ve neden olmasın diyerek an itibariyle kayıt olmuş bulunmaktayım.

Aracımı sıfır aldım ve vites geçişlerindeki silkinmeler haricinde gayet memnunum. Yıllardır bir sürü şey yaptırmak istiyorum ama bazı özel sebeplerden ötürü kısmet 2015 yılını beklemekmiş. Şimdilik aracımdaki tek farklılık chip uygulaması. Onunla ilgili detayları da paylaşırım. Yaptırmayı düşündüğüm şeyler ise: Jant+lastik, spor yay, ses izolasyonu, renk değişimi veya film kaplaması, ses sistemi, iç döşemenin deri kaplanması gibi gibi gibi.. Her konu ile alakalı ufak tefek araştırma yapmış bulunmaktayım ama şu an ilk aşamada yapacağım işlerm jant + lastik değişimi olacaktır.

Ben 18" düşünmeme rağmen 2 arkadaşımın gazıyla 19" lere bakmaya başladım.. Kullanan var mı bilemiyorum ama bana bir çok açıdan riskli geliyor. ama yinede şu an gidişat 19" olarak gözüküyor. Replika düşünüyordum ama vazgeçtim. Peugeot orjinal jantlarından birini seçeceğim. 19" zaten tek seçenek var ama 18" olursa ne olur halen karar veremedim.. Sorum şu ki RCZ jantları bizim araçlara uyuyor mu? Bizim jant bijon aralıklarını bilen var mı? (5x108..?)

Şimdilik bu kadar. Hepinize selamlar.
    Merhaba, hoşgeldiniz. ben siizn eski ofisinin bulunduğu Özyurt Apt.dan O.Reis Güven --kırmızı 308 i olan--- nasılsınız.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Meslek
    Mimar
    Model
    508
    @reisG Teşekkür ederim abicim sen nasılsın? Geçte olsa forumda buluştuk. : )
    @mustafa508 Aracı devirli veya sert kullanan biri değilim. Sadece yerine göre diyelim. Chip' den sonra kağıt üzerinde aracın özellikle torku gerçekten arttı. Akşam resimlerini yollarım. Aracın mazot tüketimi de 23/24 kuruş arasında gidip geliyor. Kullanımda ne kadar fark etti diye soracak olursanız inanın çok zaman geçti chipsiz halini hiç hatırlamıyorum. Müsait bir zamanda 1.6 e-Hdi bir araçla buluşup test edebiliriz.
    Peki 18" yada 19" takan biri var mı forumda? Yorumlarını öğrenmek isterdim.

Acemi Üye muhsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makine Dislileri Imalatı
    Model
    508
    508 17" jantlarla bile zaten sert bir arac bence takacaksaniz maximum 18 jant takın derim.19 " jant takarsaniz lastigin yanagi da ince olacagindan lastigi yarma ihtimaliniz de var malum yollarda baya cukur vs var.18 jant olarakta stil 10 508 gt jantlari hos durabilir
    2011 PEUGEOT 508 1.6 THP 156 BG ACTİVE 6 İLERİ OTOMATİK SEDEFLİ BEYAZ (80.000 km)

1993 TOYOTA COROLLA 1.6 GLİ 114 BG (387.000 km )

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    çok iyiyim teşekkürler, birazda habersiz ayrılışına üzülmüştüm. ancak bak yine karşılaştık. Görüşmek dileğiyle
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Uzman Üye mygold - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Bilgisayar Mühendisi
    Model
    308
    aramıza hoşgeldiniz. 19 inç görüntü olarak çok yakışacaktır ama turkiye şartlarında 18 inç bence uygun olur..tavsiyem ise

Acemi Üye mustafa508 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Avukat
    Model
    508
    @mustafa508 Aracı devirli veya sert kullanan biri değilim. Sadece yerine göre diyelim. Chip' den sonra kağıt üzerinde aracın özellikle torku gerçekten arttı. Akşam resimlerini yollarım. Aracın mazot tüketimi de 23/24 kuruş arasında gidip geliyor. Kullanımda ne kadar fark etti diye soracak olursanız inanın çok zaman geçti chipsiz halini hiç hatırlamıyorum. Müsait bir zamanda 1.6 e-Hdi bir araçla buluşup test edebiliriz.
    Peki 18" yada 19" takan biri var mı forumda? Yorumlarını öğrenmek isterdim.
    Madem sakin kullanan bir sürücüsünüz çiple falan niye bozdunuz aracınızı
    Sonuçta yüksek tork üretimi içinde turbo basıncı gerekiyor ki sizin aracınızda bu turboya verdiğinden çok daha fazla aktarma organlarına zarar verir.
    Dahası orjinal haliyle son derece yeterli bir tork üretimi var zaten aracın.

Uzman Üye
    Meslek
    Akademisyen
    Model
    yok
    Bence de 18 yeterli olur aracın konforunu da düşünmek lazımc bir de 19 inç olunca lastik fiyatları ne olur düşünmek bile korkuttu beni çok merak ettim ama bakamadım korktum:8 18 çok ideal olur 508sw kibar bir araç kaba birşey olsaydı insignia sw gibi olurdu ama bence 18 sorti güzel onun koyusu da var sanırım. Ben onu beğendim. 19 dan vazgeçirecek gibiyiz sanki
    Konu ANKA tarafından (17-04-2015 Saat 21:02 ) değiştirilmiştir.
    2015 Peugeot 508 1.6 Blue HDI Allure
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX
    (Satıldı)
    2011 Citroën C5 1.6 HDI SX (Satıldı)
    2012 Peugeot 308 1.6 HDI Access / Suskun (Satıldı).
    2011 Ford Mondeo 1,6 TDCI Trend (Satıldı).
    2011 Peugeot 308 1.6 HDI Envy (Pert oldu)
    2009 Peugeot 308 1.6 HDI Comfort Pack (Satıldı)
    1996 Opel Vectra GLS (Satıldı).

Acemi Üye Yadigar07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Halkla İlişkiler
    Model
    508
    Öncelikle Hoşgeldiniz..Aracınız Hayırlı olsun...Bende diğer yazılarda görmüşsünüzdür belki, baya bir çelişkide kalmıştım ama 17 inch gayet yeterli...ben sadece lastiklerin ebatlarını değiştirdim..225/50/17 taktırdım ve gayet görünüş olsun konfor olsun süper...
    2015 508 1.6 THP Active Manuel Benzin 165 BG

-Sedef Beyaz Metalik
    -Bej Döşeme
    -Full LED Sistemi
    -Kör Nokta ve Şerit değiştirme Uyarı Sistemi
    -Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma
    -Start & Stop
    -245/40/18
    -30MM Eibach Pro-KIT
    -3M Komple Film
    -APP Plaka

Acemi Üye Yadigar07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Halkla İlişkiler
    Model
    508
    Bu arada aracınız eski Kasa, resimde öyle gözüküyor...Benzin Dizel?
    2015 508 1.6 THP Active Manuel Benzin 165 BG

-Sedef Beyaz Metalik
    -Bej Döşeme
    -Full LED Sistemi
    -Kör Nokta ve Şerit değiştirme Uyarı Sistemi
    -Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma
    -Start & Stop
    -245/40/18
    -30MM Eibach Pro-KIT
    -3M Komple Film
    -APP Plaka

Meslek
    Mimar
    Model
    508
    Tekrar teşekkürler.
    Evet eski kasa. Dizel e-hdi.
    Bugün 19" kullanan bir abimi gördükten sonra 19" almaya karar verdim. Yoksa içimde kalacak. : )

Meslek
    Öğrenci
    Model
    407
    Tekrar teşekkürler.
    Evet eski kasa. Dizel e-hdi.
    Bugün 19" kullanan bir abimi gördükten sonra 19" almaya karar verdim. Yoksa içimde kalacak. : )
    Şimdiden hayırlı olsun. 19'' jantin çok güzel duracağına eminim hangi model olduğu farketmez

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)