9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Threaded View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Yeni Üye Utkuul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Ürün Müdürü
    Model
    406

Unhappy Anlayamadığım ve sanırım ciddi sorun!!!

Merhaba Arkadaşlar;

İlk yoğun kar yağışının başladığı gün maalesef aklıma biraz geç de olsa aracıma en son yazın başında antifriz koğduğum geldi. Akşam hava 0 derecenin altına düştüğünde hortumları bir kontrol edeyim dedim ve sıktığım anda çatır çutur seslerin geldiğini farkettim. İş aracımla benzinliğe gittim, 3 lt antifiriz aldım, eve gelip su deposuna aldığı kadar antifriz koydum ancak aracı çalıştırmadım ve bugün akşama kadar marşa bile basmadım. Amaç eğer buzlanmışsa devirdaime zarar vermemekti.

Bu akşam başımdan geçeni size tam olarak aktarıyorum; Kaputu açtım, hortumları kontrol ettim hepsi yumuşacıktı, buz falan kalmamış yani. Su deposunun kapağını açar açmaz motorun (Yüzüm motora dönükken) sağ tarafından antifirizli su akmaya başladı. Bir süre sonra su durunca yine su doldurmaya başladım. Ben su doldurdukça aynı yerden su gelmeye devam etti. Su deposunun kapağını kapatır kapatmaz su kesildi. Sonrasında aracı çalıştırdım ve hiçbir problem olmadı. gittim 1 tur attım döndüm, hararet normal seyrinde yükseldi. Sonra motor kaputunu açıp baktığımda araç çalışırken de az miktarda suyun gelmeye devam ettiğini gördüm.

Şimdi; bilen veya duyan arkadaşlar, yardımınıza ihtiyacım var. Sizce sorun devirdaimde mi yoksa başka bir dorun mu vardır? Belirtmek isterim ki aracın don olaylarından önce kesinlikle böyle bir sorunu olmadı. Sizce de tamamen tesadüfen mi bu zamana denk geldi arıza?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Konu Utkuul tarafından (11-01-2015 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)