13 sonuçtan 1 ile 13 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    memur
    Model
    407

407 klima sorunu

Merhaba,
    2008 model 407-1.6-hdi-executive black cd aracım var aracım 90.000 km.de. sıfırdan ben kullanıyorum. Klimanın sol tarafı sıcak vermiyordu. Klape sorun dediler yaptırdım. Ancak yaptırdıktan sonra hem klima performansı düştü hemde motor ısındığında koku vermeye başladı. Ayrıca bazan klima açıp kapattığında tak diye bir ses geliyor. Klimayı düğmesini sonuna kadar çevirdiğimde klimanın motorundan çok ses ve motorun zorlandığı sesi geliyor. Her şeyden önemlisi koku çok rahatsız ediyor. 2-3 Yetkili servise gittim, beni tatmin edici cevap veremedikleri gibi farklı arıza tespitide yaptılar. Sanayide oto klimacı tecrübeli birine gittim oda klima kazanı bakteri toplamış dedi 2 tüp parfümlu temizleme spreyi boşaltı ancak, 1 hafta sonra koku tekrar gelmeye başladı. Tavsiye edebileceğiniz İstanbulda klima ustası varmı? Şimdiden Teşekkürler.

Acemi Üye
    Meslek
    din görevlisi
    Model
    407
    dışarıda mı yaptırdınız yoksa serviste mi? eğer klima performansı düşmüş ise muhtemelen klima kazanında bir yerden hava kaçağı vardır...

Acemi Üye FeRoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    mimar
    Model
    407
    Serviste komple göğüs sökülmeden çözüme ulaşamazsız.benimde hava kanallarini ayıran mekanizmanın motoru bozulmuş ve hava kanalları pisliklerle dolmuştu,yeni yaptırdım.müsayit bir zaman içerisinde servis ile randevulaşıp aceleye getirmeden halletmenizi tavsiye ederim.muhtemelen yakın sorunlardan müzdaribiz.sorunuz varsa mesajinizi beklerim.
    Konu FeRoz tarafından (25-01-2015 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir.

Aktif Üye caglar06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kamu Görevlisi
    Model
    407
    Geçmiş olsun arkadaşlar...
    Sanırım aynı sorun benim de başımda... bugün sabah hiç bir sorun yokken, akşam işten dönerken kalorifer sıcaklığı maxda olmasına rağmen peteklerden serin hava geldiğini fark ettim... ankarada bu sorunla uğraşmak zorunda kalan veya bir tavsiyesi olan var mıdır acaba?
    2006 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDI Montecristo 245.000 km

Acemi Üye keifli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tekniker
    Model
    yok
    Merhaba Aracın Klima yönlendirmesinde değilde bende de sorun ses var klape dedikleri ses yapıyor sanırım
    PEUGEOT 307 1,6 HDİ LOOK

Aktif Üye caglar06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Kamu Görevlisi
    Model
    407
    bu klape ne sıkıntılı işmiş arkadaş ya, ön göğsü komple sökmeden hiç bi tamir yolu yokmuş hala araştırıyorum ...
    2006 Peugeot 407 Comfort 1.6 HDI Montecristo 245.000 km

Acemi Üye
    Meslek
    Öğretmen
    Model
    407
    Arkadaşlar klape ise sorun mecburen sökülüyor. Parçayı orta kısmın arkasına yapmışlar. Ben aracımı alırken bu sorun vardı ve aldığım adam yaptırdı da aldım. Parça da baraj kapağı gibi yön veren plastik bir aksam.

Acemi Üye keifli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Tekniker
    Model
    yok
    sonumuz hayr olsun şimdilik ben bu sesi dinleyeceğim.Birde Aracı nekadar dinlersen okadar sorun çıkıyor.Kendi adıma konuşayım çok hassasım bu konularda.Sanayiciler beni çok sever o yüzden
    PEUGEOT 307 1,6 HDİ LOOK

Yeni Üye
    Meslek
    askeri personel
    Model
    407
    Eger sag tarafsa sokmeden halledebilen birini tqniyorum

Yeni Üye
    Meslek
    askeri personel
    Model
    407
    Bu klapeler sicagi yedikce tebesir tozu gibi oluyor cok cabuk kiriliyor bu nedenle parca değişimi uzun vadeli cozum degil 2yada 3 yil anca gidiyor bu isten anlayan bir qrkadasim sadece torpidoyu sokerek halletti bu isi orjinalinden daha sağlıklı oldu plastik yerine demir vidali yapti omurluk gibi duruyor

Yeni Üye murat... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilhans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eger sag tarafsa sokmeden halledebilen birini tqniyorum
    Hocam benim sağ taraf klape dislisi sıyırmış o dediğiniz usta nerede

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni Üye ozan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    System Engineer
    Model
    407
    Aslında bu klapenin bakım kiti var onu alıp yapabilir veya yaptırabilirsiniz. Bunula ilgili olarak web de nasıl yapılacagı hakkında detaylı bilgide var. Video olarak da yapıp anlatanlar var. Arama kısmında "peugeot 407 heater flap repair" diye aratırabilirsiniz...Bu işlem araçın konsulunu sökmeden, klima davlunbazının kesilmesi ile yapılan bir işlem. Klapeyi internet satın alabilirisiniz.
    Ayrıca Fransız Peugeot 407 forum sayfasında da biraz detaylı ve görsel olarak anlatılmış umarım yardımcı olur. Geçmiş olsun.

http://peugeot-407.forumactif.com/t3...du-volet-casse
    Peugeot 407 2.0i 16V executive

Yeni Üye murat... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu dedgigin usta nerede

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)