Sayfa 1/5 123 ... SonSon
93 sonuçtan 1 ile 20 arası
    Acemi Üye
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Model
    3008

Peugeot 3008 Alımı hakkında

Merhaba Arkadaşlar,
    Peugeot 3008 aday adayı olarak bazı konularda sizlere danışmak, tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Peugeot 3008 Allure 1,6 e-Hdi 115 hp ETG6, sedefli metalik beyaz renk,koltuk döşemeleri parçalı deri gri aracı beğendim.

1) 3008 konusunda ciddi sıkıntılar var mı? Yani bu araç alınabilir bir araç mı?
    2) Bu araca geri görüş kamerası ve navigasyon eklendi mi fiyatı 3500 TL artıyor. Bu navigasyon Türkiye haritasına göre güncel ve kullanışlı mı? Sonraki zamanlarda güncellemek paralı mı? Ne kadar?
    3) Bir bayi ile yazışma ile bana şöyle teklif yazmış. "Araçta sadece geri kamera yoktur. Diğer tüm istekler bulunmaktadır.1600 TL değerinde araca geri kamera,dvd oynatıcı,analog tv ve navigasyon içeren tek bir ekran takılabilmektedir." Yani 3500 TL lik opsiyonel olan sistem 1600 TL ye takılabiliyor mu? Garantide sorun olur mu?
    4) İstanbul ve çevre illeri de katarsak en uygun hangi bayiden fiyat alabilirim?
    5) Aracın periyodik bakımları nedir. Yani her 15 bin km de bir yapılıyor sanırım. Ama ben sene de 10 bin km ancak yaparım. Bu durumda 15 bin km esasına mı göre yıllık periyoda göre mi bakım yaptırılıyor. Ortalama bakım tutarları ne kadar?
    6) Aklıma gelmeyen dikkatli olmam gereken noktalar ve uyarılarınız var ise lütfen yardımcı olunuz.
    Şimdiden tüm arkadaşlarıma teşekkürler.

Aktif Üye mechanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Makina Y. Müh.
    Model
    308
    Teknik konularda yanıt verecek arkadaşlar olacaktır.
    Bayi konusunda ise sizin için Lüleburgaz bayiden de fiyat alabilirim. Hem İstanbul'a yakın hem de iyi fiyat vereceklerini tahmin ediyorum.
    2012 Ford Focus Titanium 5P 1.6 TDCI 115 HP 6 ileri manuel (Kum Gri)

Acemi Üye
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Model
    3008
    Alıntı mechanix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknik konularda yanıt verecek arkadaşlar olacaktır.
    Bayi konusunda ise sizin için Lüleburgaz bayiden de fiyat alabilirim. Hem İstanbul'a yakın hem de iyi fiyat vereceklerini tahmin ediyorum.
    Çok sevinirim,ilginiz için teşekkürler.

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Bülent Bey, orjinal Navi almanızı tavsiye ederim, dvd ve tv fonksiyonu yok ama görünüş bakımından 10 numara..3500tl değer
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Uzman Üye reisG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Denizcilik sektöründeyim
    Model
    308
    Öncelikle çok iyi bir crossover olan 3008 tercihiniz çok yerinde. Yılda 15.000 km yol yapıyorsanız dizel araç almak mantıksız ancak 3008 de benzinli alternatifi şuandaki ithalat listelerinde sanırsam yok.
    Aracın üzerindeki orjinal ekranlı sistem son derece yeterlidir. Size o bayinin söylediği 1600 TL lik sistem ise sonradan takılma çin imalatı sistemlerdir. Ben dahil pek çok arkadaşımız kullandı ve kullanmakta. orjinal sistem ile uzaktan yakından aynı çizgide olmaz .Bizlerde 308 lere orjinal ssitem taktırma imkanı olsa orjinal sistemi taktırırdık. tek probleminin gerei görüş kamerası ise harici taktırmak mümkün bunu da aracı aldıktan sonra yaparsınzı eğer bütçeninz uygunsa orjinal sistemli aracı alın derim.
    HDI motorun sınıfının en iyi motorlarından birisi olduğu malum ve bu motoru Ford, BMW, Mazda, Volvo gibi firmalarda PSA dan alıp ufak tefek fraklarla kullanmakta.
    Allure paket en üst seviyedir. aradığınız pek çok donanımı içinde bulacaksınız. sadece çok yeni elktronik detay yardımcılar olmayacaktır. zaten bana göre pek gerek te yok. yerden yüksek tasarım çok iyi oluyor. Bu arada eğer grip control ops. da araçta varsa alın derim. elektronik tork dağılım sistem olan grip control ile hafif arazi ve kötü yol koşullarında gayet iyi tutunma sağlar.
    2009 Peugeot 308 Comfort 1.6 VTi 120 Bg. Babylone Kırmızı

Acemi Üye
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Model
    3008
    Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.
    Peki navigasyon sistemi nasıl, harita güncel ve doğru mu?
    Yıllık güncellemesi pahalı mı?

Tecrübeli Üye Taylan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Jeoloji Müh.- Cam Fabrika Pak. Müd.+ Şantiye Şefi
    Model
    508 R8
    Alıntı Bülent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Peugeot 3008 aday adayı olarak bazı konularda sizlere danışmak, tecrübelerinizden yararlanmak isterim.

Peugeot 3008 Allure 1,6 e-Hdi 115 hp ETG6, sedefli metalik beyaz renk,koltuk döşemeleri parçalı deri gri aracı beğendim.

2) Bu araca geri görüş kamerası ve navigasyon eklendi mi fiyatı 3500 TL artıyor. Bu navigasyon Türkiye haritasına göre güncel ve kullanışlı mı? Sonraki zamanlarda güncellemek paralı mı? Ne kadar?
    3) Bir bayi ile yazışma ile bana şöyle teklif yazmış. "Araçta sadece geri kamera yoktur. Diğer tüm istekler bulunmaktadır.1600 TL değerinde araca geri kamera,dvd oynatıcı,analog tv ve navigasyon içeren tek bir ekran takılabilmektedir." Yani 3500 TL lik opsiyonel olan sistem 1600 TL ye takılabiliyor mu? Garantide sorun olur mu?
    4) İstanbul ve çevre illeri de katarsak en uygun hangi bayiden fiyat alabilirim?
    5) Aracın periyodik bakımları nedir. Yani her 15 bin km de bir yapılıyor sanırım. Ama ben sene de 10 bin km ancak yaparım. Bu durumda 15 bin km esasına mı göre yıllık periyoda göre mi bakım yaptırılıyor. Ortalama bakım tutarları ne kadar?
    6) Aklıma gelmeyen dikkatli olmam gereken noktalar ve uyarılarınız var ise lütfen yardımcı olunuz.
    Bülent Bey;

sorularınıza teker teker cevap vereyim. bir 3008 kullanıcısı olarak.

1) 3008 Peugeot'un şu ana kadar yaptığı en sorunsuz aracıdır. (peugeot servisinin söylediğine göre) ve 2 yıldır kullandığımız 3008, şu ana kadar en ufak bir sorun çıkarmadı.
    2) Navigasyonu tavsiye ederim, çünkü şu ana kadar hayatımı kurtardığı çok oldu. Artık son güncellemeden sonra trafik çok fazla ise hızınıza göre daha hızlı olan bir yol seçiyor ki, Şu ana kullandığım en güzel navigasyon. Bence alınabilir ama tabiki bütçenize bağlı.
    3) 1600 TL'ye taktıkları sistem Navitech v.b gibi bir markalı teyp olacaktır ve kullanışlıdır ama orijinalin yerini hiçbirşey tutamaz.
    4) Eğer almayı düşünüyorsanız şu anda bulunduğum Kütahya ilindeki bayii tanıdık bir bayidir ve yakınım, size fiyat isteyebilirim. Ama Türkiye'nin en büyük bayisi Ankara'dadır.
    5) 15000km'de bir bakım yaptırmanız gereklidir. Ama ben 12-13000'de yaptırırım, bakımda sadece fi menü 300TL civarı tutar, ayrıca balataların değişeceği zaman en fazla 450TL civarı, o da 45000 bakımında olur.
    6) Dediğim gibi, almayı düşündüğünüz araç çok güzel bir araçtır, arazi performansı bile çok güzeldir. şiddetle tavsiye ederim.
    Peugeot 508 R8 1.5 HDI Allure Platinium Gri

Acemi Üye hatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Uçak Mühendisi
    Model
    206
    Merhaba Arkadaşlar,

Dört yıllık bir 3008 kullanıcısı olarak;
    1. Ciddi bir sıkıntısı yok, sadece kasislerden geçerken bazen kapılardan gıcırtı sesleri gelir araç çok sağlam parasını hak ediyor alınablir.
    2., 3., 4. sorulara zaten gerekli cevaplar verilmiş. Ama bence 3.500 TL çok para.
    5. Periyodik bakımları 15.000 Km veya 1 yıldır. Hangisi önce gelirse o uygulanır. 15.000 km. Bkm. kampanyasını denk getirince 280 TL tutar. Normal bir C sınıfı otomobille bakım maliyeti yaklaşık aynı seviyededir.
    6. Aracı tüm bayileri bizzat ve tek tek dolaşıp fiyat kırarak alın, ayrıca hediye olarak paspas, bagaj filesi, ilk yardım seti, boya koruma, kaput filmi vs. ilaveler isteyin. Renk için çok iyi düşünün çoğu hemen sedefli beyaz diyor ama ortalıkta artık çok fazla var. Başka güzel renkler de var. 2016 yılında araç kasası komple değişecek diye duydum billginiz olsun. Ama şahsen ben bu kasadan çok memnunum. Yol tutuşu süper, sarfiyatı düşük, grip kontrolü var, otomatik ve dizel, sessiz, yerden yüksek, full donanımlı, teknik olarak müzmin bir sorunu olmayan araç. Sonuç; tavsiye ederim.
    H.ATAN

Süper Moderatör tsinanb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İnşaat mühendisi
    Model
    308
    Cevap verilecek soru kalmamış ama ben de kendi fikrimi paylaşayım sizlerle. Bizde 3008 in bir boy küçüğü 2008 var bence pişman olmayacağınız bir araç çok güzel ve başarılı. 1.6 litre motorun performansı yeterli. Bizim araçta da grip control var onun sayesinde hafif arazi şartlarında hiç sıkıntı yaşamazsınız. 3008 daha yüksek bir araba ve yüksekte oturmak çok güzel bir his bana kalırsa sıfır araç alacağınız için navigasyon ve geri görüş kamerasını da alın çok işinizi görür. Merak ettiğim bir nokta var 3008 de park assist var mı? Eğer o özellik varsa o da çok başarılı çalışıyor almanızı tavsiye ederim
    2013 2008 Allure 1.6 e-HDI 92 hp Manuel Grip Control (Platinyum Gri) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Allure + Comfort Pack 1.6 BlueHDI EAT6 (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2006 206 X-Design 1.4 75 hp AL4 (LPG) - Siyah Kedi
    2015 208 Active 1.4 e-HDI 68 hp Auto5R S&S (Lav Kırmızı) (SATILDI)
    2015 308 (T9) Active 1.6 BlueHDI EAT6 (Tekno Gri)

Acemi Üye
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Model
    3008
    Arkadaşlar hepinizin ellerine kollarına sağlık.
    Sanırım arka kamera ve navigasyonlu alacağım.
    Fiyat olarak şu anda en ucuz hangi bayi verir. Bu konuda yardımcı olabilecek, fiyat alabilecek arkadaşların alabilirlerse çok sevinirim.

Acemi Üye
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Model
    3008
    Alıntı hatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dört yıllık bir 3008 kullanıcısı olarak;
    1. Ciddi bir sıkıntısı yok, sadece kasislerden geçerken bazen kapılardan gıcırtı sesleri gelir araç çok sağlam parasını hak ediyor alınablir.
    2., 3., 4. sorulara zaten gerekli cevaplar verilmiş. Ama bence 3.500 TL çok para.
    5. Periyodik bakımları 15.000 Km veya 1 yıldır. Hangisi önce gelirse o uygulanır. 15.000 km. Bkm. kampanyasını denk getirince 280 TL tutar. Normal bir C sınıfı otomobille bakım maliyeti yaklaşık aynı seviyededir.
    6. Aracı tüm bayileri bizzat ve tek tek dolaşıp fiyat kırarak alın, ayrıca hediye olarak paspas, bagaj filesi, ilk yardım seti, boya koruma, kaput filmi vs. ilaveler isteyin. Renk için çok iyi düşünün çoğu hemen sedefli beyaz diyor ama ortalıkta artık çok fazla var. Başka güzel renkler de var. 2016 yılında araç kasası komple değişecek diye duydum billginiz olsun. Ama şahsen ben bu kasadan çok memnunum. Yol tutuşu süper, sarfiyatı düşük, grip kontrolü var, otomatik ve dizel, sessiz, yerden yüksek, full donanımlı, teknik olarak müzmin bir sorunu olmayan araç. Sonuç; tavsiye ederim.
    Bak bunları bilmiyordum yani ilk defa sıfır araç alıyorum. Yani verdiği fiyata o dediğiniz hediyeleri koparabilir miyiz?

Acemi Üye
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Model
    3008
    Bir de arkadaşlar şöyle bir şey soracağım. Bu aracı ne zaman almak daha karlı olur.
    Çevremdeki bazı arkadaşlar yılbaşına doğru fiyatlar düşer diyorlar,işte artık 2015 modelleri çıkacağı için, yıllık kotasını doldurmak için vs.vs.
    Bazı arkadaşlar ise de Ocak ayında 2014 modellerini daha ucuza alırsın diyorlar. Yani bu ucuzlukta öyle 1-2 bin değil en az 7-8 bin TL den başlarmış.
    Sizlerin görüşü nedir.

Acemi Üye
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Model
    3008
    Alıntı Taylan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bülent Bey;

sorularınıza teker teker cevap vereyim. bir 3008 kullanıcısı olarak.

1) 3008 Peugeot'un şu ana kadar yaptığı en sorunsuz aracıdır. (peugeot servisinin söylediğine göre) ve 2 yıldır kullandığımız 3008, şu ana kadar en ufak bir sorun çıkarmadı.
    2) Navigasyonu tavsiye ederim, çünkü şu ana kadar hayatımı kurtardığı çok oldu. Artık son güncellemeden sonra trafik çok fazla ise hızınıza göre daha hızlı olan bir yol seçiyor ki, Şu ana kullandığım en güzel navigasyon. Bence alınabilir ama tabiki bütçenize bağlı.
    3) 1600 TL'ye taktıkları sistem Navitech v.b gibi bir markalı teyp olacaktır ve kullanışlıdır ama orijinalin yerini hiçbirşey tutamaz.
    4) Eğer almayı düşünüyorsanız şu anda bulunduğum Kütahya ilindeki bayii tanıdık bir bayidir ve yakınım, size fiyat isteyebilirim. Ama Türkiye'nin en büyük bayisi Ankara'dadır.
    5) 15000km'de bir bakım yaptırmanız gereklidir. Ama ben 12-13000'de yaptırırım, bakımda sadece fi menü 300TL civarı tutar, ayrıca balataların değişeceği zaman en fazla 450TL civarı, o da 45000 bakımında olur.
    6) Dediğim gibi, almayı düşündüğünüz araç çok güzel bir araçtır, arazi performansı bile çok güzeldir. şiddetle tavsiye ederim.
    O zaman şunu anlıyorum,navigasyon Türkiye haritası işe yarıyor. Peki güncelleme durumu nedir.Yani şu bakımdan soruyorum. Nissan Qashqai navigasyon güncellemesine 300 TL istemiş bu sene mesela. Peugeot larda da böyle bir şey var mı?

Aktif Üye MaLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satış Müdürü
    Model
    308
    O zaman şunu anlıyorum,navigasyon Türkiye haritası işe yarıyor. Peki güncelleme durumu nedir.Yani şu bakımdan soruyorum. Nissan Qashqai navigasyon güncellemesine 300 TL istemiş bu sene mesela. Peugeot larda da böyle bir şey var mı?

Harita güncellemesi bayini bana söylediği, garanti süresi içinde çıkan güncellemeleri bedelsiz olarak yapıyorlarmış
    2012 508 SW GT 2,2HDi 230 Hp (Dr.Ecu) Kahverengi
    2014 308 ACTIVE Tekno GRi 1.2 PureTech 82 hp
    2018 Harley Davidson Fat Bob 114
    2016 Yamaha Mt-09 Tracer Race Blue
    2009 308 SW Panoramic PREMIUM Kum Gri - 1.6 HDi 130 HP (Chip: Bülent Rayman) (SATILDI)
    2015 Yamaha Mt-07 Moto Cage Mat Gri (SATILDI)
    2018 Yamaha Nmax155 (SATILDI)
    İnegöl / Bursa

Acemi Üye
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Model
    3008
    Alıntı MaLi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harita güncellemesi bayini bana söylediği, garanti süresi içinde çıkan güncellemeleri bedelsiz olarak yapıyorlarmış
    Anladım teşekkürler.

Tecrübeli Üye Taylan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Jeoloji Müh.- Cam Fabrika Pak. Müd.+ Şantiye Şefi
    Model
    508 R8
    Şu ana kadar benim 3 tane güncellemem oldu, hepsini bedavaya yapmıştım.
    Peugeot 508 R8 1.5 HDI Allure Platinium Gri

Acemi Üye
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Model
    3008
    Alıntı Taylan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu ana kadar benim 3 tane güncellemem oldu, hepsini bedavaya yapmıştım.
    Bilgilendirme için teşekkürler

Acemi Üye hatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Uçak Mühendisi
    Model
    206
    Bak bunları bilmiyordum yani ilk defa sıfır araç alıyorum. Yani verdiği fiyata o dediğiniz hediyeleri koparabilir miyiz?
    Hediyelerin hepsi biraz zor olur ama Siz yine de isteyin ne koparırsanız.
    Ocak ta fiyatlar elde kalan 2014 araçlar için en az 5-6 bin TL düşebilir.
    H.ATAN

Aktif Üye MaLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Satış Müdürü
    Model
    308
    Birde araçlarda ÖTV düzenlemesine gidileceğini unutmayın
    Her an fiyatlar değişebilir.
    2012 508 SW GT 2,2HDi 230 Hp (Dr.Ecu) Kahverengi
    2014 308 ACTIVE Tekno GRi 1.2 PureTech 82 hp
    2018 Harley Davidson Fat Bob 114
    2016 Yamaha Mt-09 Tracer Race Blue
    2009 308 SW Panoramic PREMIUM Kum Gri - 1.6 HDi 130 HP (Chip: Bülent Rayman) (SATILDI)
    2015 Yamaha Mt-07 Moto Cage Mat Gri (SATILDI)
    2018 Yamaha Nmax155 (SATILDI)
    İnegöl / Bursa

Acemi Üye
    Meslek
    Makina Mühendisi
    Model
    3008
    Alıntı MaLi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde araçlarda ÖTV düzenlemesine gidileceğini unutmayın
    Her an fiyatlar değişebilir.
    Gitmezler ya

Sayfa 1/5 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)