Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 21 ile 40 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    IT
    Model
    508
    Alıntı gonsales Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaşadık o zaman bizim bu navigasyon yazılımına bir el atarsın hocam
    Aslında bakmaya başladım. Harita güncellemelerini kendim yaptım ama daha yazılım güncellemesini yapmayı başaramadım. Fakat mucize beklememek lazım çünkü alet kapalı kutu. Sadece yeraltı sitelerden Peugeot servisleri tarafından sızdırılmış yazılımları bulabiliyorum. Kendim müdahele edebilseydim daha iyi bir muzik player yazabilirdim mesela ama mümkün değil

Aktif Üye gonsales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    Alıntı envy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bakmaya başladım. Harita güncellemelerini kendim yaptım ama daha yazılım güncellemesini yapmayı başaramadım. Fakat mucize beklememek lazım çünkü alet kapalı kutu. Sadece yeraltı sitelerden Peugeot servisleri tarafından sızdırılmış yazılımları bulabiliyorum. Kendim müdahele edebilseydim daha iyi bir muzik player yazabilirdim mesela ama mümkün değil
    bence bizim cihazda el atılması gereken en önemli husus bu kadar heybetli bir sistemin dvd - analog tv vazifesi görmemesi ,
    bu konuda bir çin firmasının bir analog tv ve dvd box yaptığı bilgisini aldım bende takipteyim
    PEUGEOT 508 1.6 THP OTOMATİK ALLURE ( 2011 )
    ROVER 75 TOURER 2.0 CDTI OTOMATİK ( 2003 )
    FORD COURIER 1.6 TITANIUM DERİN MAVİ ( 2015 )
    RENAULT KANGOO 1.9 D RN ( 2004 )
    MARANTZ SLIM SERIES HI-END HIFI

Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    bu arada aracınız inci beyazı sanırım hala fotoğrafları göremedik
    sorması ayıp olmaz ise aracınızı kaça aldınız ?

Yeni Üye
    Meslek
    IT
    Model
    508
    Evet inci beyaz. Alarm yok, Koltuk ısıtma ve masaj yok, baldır desteği yok, 18" jant var. Peugeot donanım konusunda nasıl böyle tutarsız davranmış anlayamadım. 58000'e aldım.

Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    sorma birader bende anlamıyorum bu konuyu, benim araçta ise alarm, koltuk ısıtma, baldır desteği mevcut jant 17'' ( 18 siparişi verdim ) masaj ve koltuk - ayna hafızası türkiye ye hiç gelmedi , jbl yok...

Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    olsun yine de şunu söyleyebilirim 58.000 tl ye bu donanımda d segmenti başka araç bence yok...hele thp motor+6 ileri at6 şanzıman keyfi bence bambaşka
    sıfırının 103.500 tl olduğu düşünülürse bedavaaa

Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    lakin aracınızda alarm olması gerekiyor, alarm olmadığını düşündüren konu nedir ? ön iki yan direkte algılayıcı sensörler olması gerekiyor sizin araçta yokmu?

Yeni Üye
    Meslek
    IT
    Model
    508
    Hayır, Alarmlı modeli gördüm ve ön direklerdeki sensörlerden haberdarım ama benim aracımda yok. Ayrıca vitesin sağ ve sol tarafındaki 3'lü buton grubundan sağ taraftakinde alarm butonu yok, orada bozuk para ızgarası var. Bu paraya bu segmentde daha iyi araba olmadığı konusunda haklısın. Aracı alırken 2. bir alternatifi düşünmedim bile.
    Konu envy tarafından (04-06-2014 Saat 01:04 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    IT
    Model
    508
    Bu hafıza paketi olayını hiç araştıran oldu mu acaba. Benim buna gerçekten ihtiyacım var ve olmaması cidden moralimi bozuyor. Hanımla beraber kullanıyoruz ve ondan sonra her oturduğumda koltuğu ayarlamak can sıkıcı oluyor. Ciddi ciddi buna para vermeyi düşünebilirim.

Yeni Üye
    Meslek
    IT
    Model
    508
    Bu arada 2014-1 harita güncellemesini buldum galiba, daha dün yayımlanmış. Problemsiz yüklenirse forumda paylaşırım.

Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    Bu arada 2014-1 harita güncellemesini buldum galiba, daha dün yayımlanmış. Problemsiz yüklenirse forumda paylaşırım.
    çok iyi olur hafıza paketi konusu biraz zor tahmin ediyorum sadece sağ aynanın geri vites konumunda aşağııya doğru bakması konusu yapılabilecek bir unsur gibi duruyor lakin hafızalı koltuk konusunda anladığım kadarı ile koltuğun yan tarafındaki kumanda paneli ve koltuk beyni yani kartı gerekebilir fiyatlarının yüksek olacağı kanaatindeyim

Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    bu arada benim navigasyon kontrol kumandaları ile ilgili sorunum var telefon tuşundan arama yapacağım zaman bir kaç kez basmadan komuta cevap vermiyor. tüm tuş takımının yanıt verme süresi çok geç oluyor hatta bazı zaman işlevlerini yerine getirmiyor, acaba siz böyle bir problem yaşadınız mı ?

Yeni Üye
    Meslek
    IT
    Model
    508
    Evet problem var. Aslında komutu algılıyor ama çok geç cevap verdiği için kullanıcı olarak birden fazla bastığımızda çalıştığını düşünüyoruz.

Forumlarda cihazın içindeki SD kartın daha hızlı bir kart ile değiştirildiğini gördüm. Hem hafızayı arttırıyor hem de hızı arttıtıyor. Fakat cihazı sökmeden ulaşılamıyor. Bu konuda bir çalışma yapmayı düşünüyorum. Sonucu paylaşırım.

Peugeot 407 için hafızalı koltuk modülünün satıldığını gördüm. Peugeotun global bir sitesi var. Buraya teknik adam olarak üye olunabiliyor. Bu yapıldığında her tür bakım dokumanı ve parça listesi gibi dokumanlara ulaşabiliyorsunuz. Belki oradan parça numarası elde edilebilir ama fiatı ya da uygulanabilirliği nasııl olur bilemiyorum.

Bunları söylüyorum ama benim için de zaman ayırmak çok zor. En azından navigasyon ile ilgili işlere zaman ayırabileceğimi tahmin ediyorum.

Bu arada bulduğum harita güncellemesi reault içinmiş. Bizimki için insanlar sitede aralarında para toplamışlar ve alıp paylaşacaklar. Satışa çıkmasını bekliyorlar.

Tecrübeli Üye Taylan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Jeoloji Müh.- Cam Fabrika Pak. Müd.+ Şantiye Şefi
    Model
    508 R8
    İyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.

7 yıldır grande punto kullanıyorum o yüzden Fiat içime işlemiş herhalde 😊

Aracı Antalya'dan aldım ve İstanbul'da yaşıyorum. Henüz İstanbul'da bir servise gitmedim. Forum kurallarına uygun mu bilmiyorum ama sizlerden servis önerisi istesem yardımcı olur musunuz? Bana yakın olan Beylikdüzü Deniz, Basın ekspress Mepa ve
    Bakırköy Berke var.

Bunun dışında ilk etapta beni rahatsız eden ufak tefek şeylerden bahsetmek istiyorum. Önerileriniz olursa mutlu olurum
    1. Kapı kollarından plastik sesleri geliyor.
    2. Geri viteste aynaların aşağı göstermesini sağlayamadım.
    3. Bagaj kapağı yay gıcırtısı var ve yağmur suyu bagaja akıyor.
    4. Usb bellekteki dizinlerin tamamı görünmüyor sanırım 40 dizin gibi bir listeleme sınırı var.
    5. Navigasyonun söylediği ile gösterdiği birbirini tutmuyor.

Bu problemler kronik midir? Servislerin bunlar için çözümleri var mıdır?

Sent from my phone using Tapatalk
    Merhaba, konuyu şimdi gördüğüm için ancak cevap verebiliyorum; Benim düşüncelerimi size anlatayım. Benim aracım 1.6 HDI Active TR modeli bu arada,ve 2 yıldır kullanıyorum.

1. Kapı kollarından ses geliyor demişsiniz ama kapı sesleri konusunda herhangi bir şikayetim olmadı, daha da açıklarsanız yardımcı olabilirim aslında.
    2. Geri viteste aynaların aşağı göstermesi Türkiye'de mevcut değil ne yazıkki.
    3. Bagaj kapağındaki gıcırtı, bütün 508'lerde mevcut, bunun nedeninin, bagajın açıldığının anlaşılması diye bir yazı gelmişti Peugeot servisinden
    4. USB bellekteki dizinlerin tamamı gözükmez doğrudur. O yüzden klasörlemeyi daha düzgün yaparsanız hepsi gözüküyor aslında.
    5. Navigasyon'un güncellemesini yaptırırsanız, bu sorun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Çünkü Navigasyonumuz, çoğu navigasyondan daha güzel çalışmakta, sadece ayarlarını birazcık kurcalayın

Başka sorunuz olursa her zaman beklerim.
    Peugeot 508 R8 1.5 HDI Allure Platinium Gri

Tecrübeli Üye Taylan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Jeoloji Müh.- Cam Fabrika Pak. Müd.+ Şantiye Şefi
    Model
    508 R8
    bu arada benim navigasyon kontrol kumandaları ile ilgili sorunum var telefon tuşundan arama yapacağım zaman bir kaç kez basmadan komuta cevap vermiyor. tüm tuş takımının yanıt verme süresi çok geç oluyor hatta bazı zaman işlevlerini yerine getirmiyor, acaba siz böyle bir problem yaşadınız mı ?
    Valla hocam biliyorsun, bu araba ile neredeyse her konuda sorun yaşadım ama o konuda hiç yaşamadım.
    Peugeot 508 R8 1.5 HDI Allure Platinium Gri

Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    Alıntı Taylan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla hocam biliyorsun, bu araba ile neredeyse her konuda sorun yaşadım ama o konuda hiç yaşamadım.
    ne kadar şanslı bir adamsın taylan, birde sürekli şikayet edersin

Aktif Üye Temida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Avukat
    Model
    508
    Bendede yapıyor Ama ben iki farklı telefonda denedim tel hafızası çok dolu ise yavaş açılıyor gibi Yeşil tuşa basınca menü tel içini hazırlıyır galiba biraz bekliyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Acemi Üye
    Ben de aracımı ilk aldığım zaman bazı şarkı ve klasörlerin gözükmediğini fark etmiştim. Bunun sebebi Türkçe karakterleri sistemin tanımaması idi. Ancak daha sonra gelen güncellemeler ile sorun çözülmüştü. Ayrıca 508 navigasyon haritası 1-2 ay önce ciddi güncelleme aldı. Olmayan şehirler bile artık navigasyonda var. Ayrıca bir yere planlı gidiyorsanız gideceğiniz yerin adresini girmek yerine bilgisayarda maps.google'dan koordinat bilgisi alın (40" 32' 12 E / 38" 35' 20 N gibi - sallama bir koordinat ) ve makinaya girin, basitçe adresle uğraşmaktan kurtuluyorsunuz araca binince. Arka bagaja su girmesi ile ilgili köpük fitil uygulaması yapılıyor. %60-70 oranında azalıyor ki bu da yeterli oluyor. Kapılardan gelen gıcırtılar muhtemelen basit bir ayar ve sprey ile serviste çözülecektir. Dikiz aynasının üstündeki yol kamerasının bulunduğu yerin plastiği ses yapabilir, serviste basitçe çözülüyor. Bugüne kadar edindiğim tecrübeler ışığında emniyet kemer diplerinden ses yapma olasılığı da var, bunu da servislerde basitçe çözüyorlar.
    Geri viteste ayna aşağıya dönmez, bu sadece gt serisi için hafızalı koltuklarla gelen bir özellikti.

Yani kısaca 508'in çözümsüz ve kronik bir sorunu yok. Gönül rahatlığı ile aracınızı kullanabilirsiniz...
    2011 Peugeot 508 Allure 1.6 e-hdi

Acemi Üye
    İkinci sayfadaki muhabbeti görmeden cevap vermişim
    Telefon ile ilgili telefon rehberinin araç ile birleştirilmesini kapatırsanız sistem üzerindeki yük azalır ve çok hızlı komutunuza cevap verir. Ama rehber lazım oluyor, ben de düğmeye basıp 2-3 sn bekliyorum.

Acemi Üye
    Ben navigasyon ve yazılım güncellemesini bakım esnasında 50TL ücret ile yaptırmıştım, aslında bastırsam onu da vermezdim ama biliyorum en az 1 saat emek harcıyorlar, hatta harita yüklerken konum doğrulaması gerekebiliyor diye biliyorum. Bence kendiniz boşu boşuna uğraşmayın derim...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)