Sayfa 3/3 İlkİlk 123
47 sonuçtan 41 ile 47 arası
    Yeni Üye
    Meslek
    IT
    Model
    508
    Alıntı gilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de aracımı ilk aldığım zaman bazı şarkı ve klasörlerin gözükmediğini fark etmiştim. Bunun sebebi Türkçe karakterleri sistemin tanımaması idi. Ancak daha sonra gelen güncellemeler ile sorun çözülmüştü. Ayrıca 508 navigasyon haritası 1-2 ay önce ciddi güncelleme aldı. Olmayan şehirler bile artık navigasyonda var. Ayrıca bir yere planlı gidiyorsanız gideceğiniz yerin adresini girmek yerine bilgisayarda maps.google'dan koordinat bilgisi alın (40" 32' 12 E / 38" 35' 20 N gibi - sallama bir koordinat ) ve makinaya girin, basitçe adresle uğraşmaktan kurtuluyorsunuz araca binince. Arka bagaja su girmesi ile ilgili köpük fitil uygulaması yapılıyor. %60-70 oranında azalıyor ki bu da yeterli oluyor. Kapılardan gelen gıcırtılar muhtemelen basit bir ayar ve sprey ile serviste çözülecektir. Dikiz aynasının üstündeki yol kamerasının bulunduğu yerin plastiği ses yapabilir, serviste basitçe çözülüyor. Bugüne kadar edindiğim tecrübeler ışığında emniyet kemer diplerinden ses yapma olasılığı da var, bunu da servislerde basitçe çözüyorlar.
    Geri viteste ayna aşağıya dönmez, bu sadece gt serisi için hafızalı koltuklarla gelen bir özellikti.

Yani kısaca 508'in çözümsüz ve kronik bir sorunu yok. Gönül rahatlığı ile aracınızı kullanabilirsiniz...
    Kapı kolları derken aslında kapı içindeki tutucaklardan bahsediyorum. Bacağım dokunduğunda çıtırtılar geliyor.

Klasörlerin görünmeme sebebi ise sistemde limitler olması. Bunun performasla ilgili nedenleri var ama bunu düzenlemenin yolları da var. Araştırmalarımda, max şarkı sayısı, max klasör sayısı gibi limitlerin olduğunu ve bu limitleri değiştiren scriplerin olduğunu gördüm. Deneyeceğim bakalım ne olacak.

Bu arada ben de Telefonla google'da arayıp enlem boylam girerek kullanıyorum navigasyonu. Bunun için telefonda bu işi hızlı yapabileceğim bir program aradım. Nokia Windows telefon kullanıyorum ve gMaps programı en iyisi. Hızlı bir biçimde koordinat bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.
    Konu envy tarafından (07-06-2014 Saat 16:45 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Meslek
    IT
    Model
    508
    Ben navigasyon ve yazılım güncellemesini bakım esnasında 50TL ücret ile yaptırmıştım, aslında bastırsam onu da vermezdim ama biliyorum en az 1 saat emek harcıyorlar, hatta harita yüklerken konum doğrulaması gerekebiliyor diye biliyorum. Bence kendiniz boşu boşuna uğraşmayın derim...
    Harita güncellemesi normalde ücretili. Yıllık 150 € bedeli var. Bizim servisler bunu ücretsiz ya da sadece işçilikle yapıyorlar demek ki.

https://peugeot.navigation.com/

Aktif Üye karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    makine mühendisi
    Model
    308
    Kapi gicirtisinin cozumu contali sekman kullanarak tum sekmanlari degistirmen gerek

Acemi Üye
    Alıntı envy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harita güncellemesi normalde ücretili. Yıllık 150 € bedeli var. Bizim servisler bunu ücretsiz ya da sadece işçilikle yapıyorlar demek ki.

https://peugeot.navigation.com/
    Evet, aynen öyle. Bakıma gitmeden önce bunu telefonla konuşursanız size bu konuda yardımcı olurlar. Ben devamlı Şançelik'e gittiğim için artık aramaya gerek duymuyorum. Zaten bakıma garantisi dolmuş araç için servise gitmek nedeniyle bu tür güzellikleri yapmaları lazım diye düşünüyorum.
    Ben 4gb hafıza kartı kullanıyorum, içi tamamen dolu (şarkı ilave edebilmek için silmem gerekiyor ), tüm klasörler ve şarkılar gözüküyor. İlk zamanlarda dediğim gibi Türkçe karakterli klasör-şarkılar gözükmüyordu, sonra yazılım güncellemesi gelmişti ilk sene 2012 ortalarında diye hatırlıyorum, daha sonra tüm şarkılar gözükmüştü. Tabi daha büyük bir usb ve daha çok şarkı için durum nedir bilemeyeceğim.
    2011 Peugeot 508 Allure 1.6 e-hdi

Yeni Üye
    Meslek
    IT
    Model
    508
    Evet, aynen öyle. Bakıma gitmeden önce bunu telefonla konuşursanız size bu konuda yardımcı olurlar. Ben devamlı Şançelik'e gittiğim için artık aramaya gerek duymuyorum. Zaten bakıma garantisi dolmuş araç için servise gitmek nedeniyle bu tür güzellikleri yapmaları lazım diye düşünüyorum.
    Ben 4gb hafıza kartı kullanıyorum, içi tamamen dolu (şarkı ilave edebilmek için silmem gerekiyor ), tüm klasörler ve şarkılar gözüküyor. İlk zamanlarda dediğim gibi Türkçe karakterli klasör-şarkılar gözükmüyordu, sonra yazılım güncellemesi gelmişti ilk sene 2012 ortalarında diye hatırlıyorum, daha sonra tüm şarkılar gözükmüştü. Tabi daha büyük bir usb ve daha çok şarkı için durum nedir bilemeyeceğim.
    Rica etsem yazılım versiyonunuzu kontrol edebilirmisiniz? Setup butonuna basılı tutunca çıkıyor. RNEG2 ile başlayan yazılım versiyonudur. Benimki RNEG2.31.C.1

Aktif Üye gonsales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    İTHALAT
    Model
    407
    Alıntı envy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rica etsem yazılım versiyonunuzu kontrol edebilirmisiniz? Setup butonuna basılı tutunca çıkıyor. RNEG2 ile başlayan yazılım versiyonudur. Benimki RNEG2.31.C.1
    bendeki vesiyon da RNEG 2.31.C.1 yani sizinki ile aynı
    PEUGEOT 508 1.6 THP OTOMATİK ALLURE ( 2011 )
    ROVER 75 TOURER 2.0 CDTI OTOMATİK ( 2003 )
    FORD COURIER 1.6 TITANIUM DERİN MAVİ ( 2015 )
    RENAULT KANGOO 1.9 D RN ( 2004 )
    MARANTZ SLIM SERIES HI-END HIFI

Süper Moderatör ayı_boğan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek
    Serbest
    Model
    5008
    Hoşgeldiniz.Aracınız hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler.Maşallah
    2013 Peugeot 115 hp e-HDI 5008 Allure Navigasyon RT6 (Sedefli Beyaz

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)