52 sonuçtan 21 ile 40 arası

Threaded View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Aktif Üye
    Meslek
    Laborant
    Model
    308

Question Aslana bakım temizlik ürünleri tavsiyesi..

Yıkama şampuanı : ATAS Proteo
    Jantlar : Sonax jant temizleyici
    Wax : Finish Kare 1000p
    İç plastik aksam : ATAS Plak2r Torpido Cilası
    Lastikler : ATAS Pneubel MT
    Hızlı cila : ATAS POLISHAT
    Genel temizlik : ATAS Vinet
    Eldiven : %100 Koyun yünü uzun tüylü eldiven

Tedarik ettiğim yukardaki ürünler il araca genel temizlik yaptım. Boya ve farlarda dairesel çizikler oluşmaya başlamış nasip olursa mayıs ayında menzerna 203s ile elle uygulama yapıcam.

Baya uğraştığım için karanlığa kaldım bu yüzden fotoları detaylı çekemedim sadece wax öncesi kardeşim bi foto çekmiş en sona koydum o fotoyuda ama genel olarak şöyle sıralıyım ;

- Aracı proteo şampuan ile yıkadım. Yıkarken yeni tedarik ettiğim uzun tüylü koyun yünü eldiven kullandım. Daha önce hiç kullanmamıştım ama çok harika birşeymiş arabanın üzerinde yağ gibi kayıyor ve bütün kiri üzerine alıyor. En sonada eldivenin resmini atıyorum almayı düşünenlere fikir vermesi açısından.

- Durulama ve kurulama işleminden sonra iç plastik aksamı nemli bezle sildim ardından atas plak2r ile bütün plastik aksamı sildim.

- Aynı şekilde paspaslarıda temizleyerek plak2 uyguladım. Gerçekten yüzyılın buluşu plak2 nereye sıksam itiraz etmedi bugüne kadar

- Jantları sonax jant temizleyicisi ile temizledim

- Lastikler için atas pneubell mt kullandım. Eski aracımızda da her yıkamada kullanıyorum. Yağmur çamur olmadığı sürece 1 hafta rahat gidiyor. Yağmura dayanamıyor tabi.

- Motor fazla kirli olmadığı için nemli bezle elimin yetiştiği kadar sildim biraz kuruyunca atas plak2r uyguladım komple ve sonuç müthiş parlaklık temizlik.

- Araca komple fk1000p uyguladım. Jantlar ve farlar dahil. Sadece camlara uygulamadım. Boncuk testi için aracı ıslatmaya kıyamadım havada soğumuştu zaten.

- Son olarakda ilk resimdeki gördüğünüz 308 yazılı krom kapı eşiği korumalarını taktım.

Araç kirliyken fotoğraf çekmeyi unuttum. Aracın komple temizliği bitince de karanlığa kaldım fotolar güzel olmadı
    Bir dahaki detaylı temizlikte gündüz ve önce-sonra şeklinde fotoğraflarım..

FK1000p öncesi tek gündüz fotoğrafı, kardeşim sağolsun

Bunlarda birkaç tane ertesi güne ait gündüz fotosu.

Buda almayı düşünen olursa diye uzun tüylü koyun yünü eldiven kuru resmi olmadığı için ilk resmi temsili aldım fakat birebir aynısı.
    Aracı yıkarken %100 koyun yünü olduğunada emin oldum çünkü leş gibi koyun koyuyordu Almayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim.

Konu jerpelea tarafından (13-02-2014 Saat 21:50 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)